VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městské divadlo myslí na své diváky

Zlín – Předplatné na přání. Takový název nese nový produkt Městského divadla ve Zlíně, který od začátku druhého únorového týdne nabídne svým divákům. Jeho prostřednictvím se snaží v maximální možné míře vyjít vstříc poptávce návštěvníků hlavní zlínské scény.

2.2.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Pavel Trávníček

Během čtyř předcházejících měsíců provedlo divadlo důkladný průzkum mezi svými příznivci a na základě jejich odpovědí, kterých se sešlo na dva tisíce, pro ně sestavilo předplatitelskou novinku. „Atraktivní bude nejen z hlediska nabídky titulů, ale i po stránce financí či hracího času. Její prodej odstartuje v pondělí 7. února a potrvá až do začátku dubna,“ upřesnila mluvčí divadla Hana Šmardová.

Nenahrazuje klasické sezónní předplatné

Předplatné na přání doplňuje klasické sezónní předplatné a dle ředitele Městského divadla Petra Michálka se jím zlínská scéna snaží nalákat zpět do hlediště zejména své někdejší abonenty. „Snažili jsme se zareagovat na nejzásadnější přání našich současných či bývalých diváků. Na jejich základě tak dochází k zásadní změně dramaturgie, aby lidé co nejdříve věděli, která představení za své peníze zhlédnou,“ sdělil Michálek.

V rámci nového předplatného budou divadelním příznivcům nabízeny zejména komediální a muzikální tituly, jež budou mít začátek vždy od 17 hodin. Důraz bude kladen také na těsnější kontakt mezi účinkujícími na jevišti a publikem. „Okamžitě po skončení představení dáme návštěvníkům možnost pro dotazy na jednotlivé herce a jejich vzájemné setkání přímo na forbíně,“ vyzdvihl Michálek, který si vstřícnější krok vůči divákům dokáže představit stěží.

Nabídne celkem šest nových inscenací

A které inscenace divadlo Předplatným na přání svým příznivcům nabídne? Kočičí hru v režii Jakuba Nvoty, divadelní adaptaci jednoho z nejúspěšnějších porevolučních filmů Je třeba zabít Sekala, v hlavních rolích s Radovanem Králem a Zdeňkem Julinou, nebo třeba Juana, tedy muzikálovou podobu Mozartovy opery Don Giovanni s použitím překladu Jaromíra Nohavici.

Bude toho ale mnohem více. „Ti kteří si nové předplatné zakoupí, se mohou těšit i na Brouka v hlavě od Georgese Feydeaua, který je dodnes považován za vzor francouzské konverzační komedie. Hrát jim budeme i velmi dobře napsanou Černou komedii od Američana Petera Schaffera a v neposlední řadě též konverzační, situační a téměř bláznivou hru Na flámu, jejímž autorem je jeden z nejuznávanějších světových dramatiků a zlínský rodák Tom Stoppard,“ přiblížil umělecký šéf zlínského souboru Petr Veselý.

To ale zdaleka není vše. Divadlo nabídne novým abonentům ještě celou řadu dalších výhod. „Mimo jiné budou zdarma dostávat divadelní měsíčník Tady a teď, získají jednu volnou vstupenku na představení v Dílně 9472 nebo ve Studiu Z a zůstává jim nastálo jedno a totéž místo v sále,“ zdůrazňuje Michálek s tím, že přenosnost předplatenky nebo právo přednostní rezervace na představení hostujících souborů jsou též součástí divadelní novinky.

Od aktuální speciální nabídky si divadlo slibuje zisk celé řady nových předplatitelů. „Byli bychom moc rádi, kdyby se nám jich podařilo nalákat kolem tisícovky,“ přiznal ředitel, který si také všiml výrazné změny ve věkové struktuře zlínského obecenstva, ke které za poslední roky došlo. „Jestliže před jedenácti lety tvořili žáci a studenti jednu třetinu návštěvníků, dnes je tomu jednou tolik. Naopak dospělých návštěvníků ubývá, což bychom rádi změnili. Celkem máme asi šest a půl tisíce předplatitelů,“ dodává Michálek a doufá, že právě díky Předplatnému na přání jejich počet výrazným způsobem vzroste.

Blýskání na časy?

Městské divadlo ve Zlíně zavádí od příštího týdne prodej nového druhu předplatného, které konečně alespoň částečně reaguje na požadavky ze strany diváků. Řada z nich, zejména těch starších, se totiž v minulých letech od zlínské scény z nejrůznějších důvodů, ať už dramaturgických, časových nebo finančních, odvrátila a její hlediště opustila. Jejich místa v publiku zaujali především studenti a žáci, často do obecenstva bezhlavě naháněni svými učitelkami. Ty si tak v notýsku mohly pohodlně odškrtnout položku s názvem kulturní představení, ať už šlo o inscenaci jakoukoliv, nezřídka s výukou vůbec nesouvisející. To, že se vedení divadla aktuálně snaží tuto nepříliš radostnou bilanci změnit, vnímám jako správný krok a důkaz jeho sebereflexe. A ta je vždy potřeba. Přece jen se mezi členy zlínského divadelního ansámblu najde stále spousta lidí, kteří si zájem publika rozhodně zaslouží. A nemusí se jednat pouze o herce, popřípadě režiséry. Držím Městskému divadlu palce, aby díky novému dramaturgickému plánu dokázalo do publika přilákat nejen své někdejší, ale také zcela nové příznivce, kterým bude moci nabídnout opravdu kvalitní dramatickou podívanou. Ne vždy tomu tak v předchozích letech bohužel bylo.

Viktor Chrást

2.2.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení