VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Půlrok hejtmanem byl jako jízda na tygrovi

Zlín /ON-LINE ROZHOVOR/ - Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák odpovídal v pondělí 25. května čtenářům Zlínského deníku. Tazatele zajímal osobní život prvního muže kraje, ale obraceli se na něj i se svými problémy a náměty.

25.5.2009
SDÍLEJ:

Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák při on-line rozhovoru pro Zlínský deník. Foto: DENÍK/Markéta A. Tarabová

Proč zlínská ČSSD vytvořila koalici právě s ODS? Nepříjde vám to jako zrada voličů, když se dohodnete právě s největšími protivníky? Jan Kukulín

Nevytvořili jsme koalici s ODS, ale ČSSD - KDU-ČSL a ODS. My jsme stanovili podmínky, na které přistoupily tyto dvě politické strany. A v programovém prohlášení Rady Zlínského kraje je vše, co ČSSD voličům na úrovni kraje slibovala.

Které zaměstnání se vám zdálo nejlepší? Pokud vím, pracoval jste jako veterinář, starosta Otrokovic a nyní jako hejtman zlínského kraje. Můžete vyjmenovat klady a zápory těchto zaměstnání a popsat cestu, jak se zvěrolékař stane hejtmanem? Jaroslav

V krátkosti nelze odpovědět na tuto otázku. Všechno má svoje kouzlo a řekl bych, že je to o poslání více než o zaměstnání ve všech případech. Ve vech případech je to o práci s lidmi a mezi lidmi. Beru to tak, jak život ty výzvy přinesl a našel jsem si v každém tomto poslání naplnění a uspokojení.

Můžete nějak shrnout své působení v politice? Jaký krok pro občany považujete za svůj nejzdařilejší? Jaké máte plány do konce svého období v pozici hejtmana? Dalimil Kolečko

Já bych řekl tak, že mé působení v politice vlastně ohodnotili voliči a to opakovaně ve volbách vyjádřením preferenčními hlasy. Zřejmě neuceleněji to vyjádří mé dvanáctileté působení starosty v Otrokovicích, kdy jsem mohl být při proměně tohoto města v město regionálního významu a mým cílem je taky, aby i Zlínský kraj si zlepšil své postavení nejen v rámci České republiky, ale aby byl vnímán i v rámci Evropy jako kraj, který má perspektivu a ve kterém chtějí jeho občané žít a spojují si s ním svou budoucnost.

Politika ČSSD ve stylu IV. cenové skupiny úspěšně zvyšuje počet bezdomovců, mimo jiné hlavně v Otrokovicích, kde jste byl starostou. Jak chcete tento problém řešit? Pracující

Problém bezdomovců není výsledkem politiky ČSSD, ale pravicových stran. Co se týká bezdomovců v Otrokovicích, nejde o občany, kteří by byli původem z Otrokovic, ale přibyli tam z jiných částí republiky, což je zřjmě proto, že Otrokovice jsou dopravním uzlem a v jistém slova smyslu i spádovým městem. Pokud se týká otázky řešení, tak jedna z cest je nabízení ubytování v azylovém domě Samaritán, pomoci ze strany kurátorky na sociálním odboru v Otrokovicích, ale také prací strážníků, kteří dbají toho, aby bezdomovci neobtěžovali ostatní občany. Není to jednoduchá záležitost na řešení, ale asi tzv. domovské právo resp. určitá povinnost domovských obcí se postarat o tyto občany by řešení napomohlo.

Dobrý den. Zajímalo by mě, jak trávíte své volné chvíle. Co je vaším koníčkem? Čtenářka Jana

Co jsou to volné chvíle? Na politice je nejhorší to, že není to jenom od rána do pozdního večera v týdnu, ale i o víkendu, takže těch volných chvil je poskrovnu. A když už jsou, tak je věnuji mé mamince, kterou mám na starosti. A samozřejmě své rodině a vnoučkům.

Dobrý den, udělá vůbec něco vedení Zlínského kraje pro občany Rožnova, kteří jsou nespravedlivě postižení tzv. „určovací žalobou“ a mají zablokované své majetky (především byty)??? Nechá to zlínské zastupitele v klidu nebo budou konečně něco s tím dělat? Libor Vašát

Obrátil jsem se dopisem ještě na ministra financí Kalouska s žádostí, aby ministerstvio financí bylo nápomocno při řešení tohoto problému, který vznikl v důsledku privatizačních procesů a v jehož důsledku jsou v nezaviněné situaci občané Rožnova p. Radhoštěm. Samozřejmě, že jde o pomoc městu Rožnov p. Radh. a de facto jeho občanům, ale zastupitelstvo Zlínského kraje nemá žádné nástroje, jak tuto záležitost řešit. Záležitost stále vedu v patrnosti a jakmile bude jakákoliv možnost a příležitost být této věci nápomocen, tak bude využita k vyřešení ve prospěch občanů Rožnova.

Dobrý den, jsem volič ČSSD a zůstanu jím i nadále. Přesto nebo právě proto Vám chci položit otázku: Proč jste nechal na kraji pracovat nadále - a navíc ještě jako svého statutárního zástupce - pana L. Lukáše? Jak hodnotíte svých uplynulých šest měsíců ve funkci hejtmana a baví Vás ještě politika? F. Mádl

Jestliže dochází k uzavření koalice mezi politickými stranami, nezbývá než respektovat nominované zástupce do orgánů kraje, jako je Rada Zlínského kraje. Těch šest měsíců bych charakterizoval jako jízdu na tygrovi, ale přes všechny problémy a náročnost nejsem nespokojen. Nevadí mi, že existují problémy, pokud se mi je daří řešit.

(red)

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi. 

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení