Mladcovská hoblovačka bavila i v dešti

Zlín /FOTO/ – Ani chladné počasí a občasné dešťové přeháňky neodradily návštěvníky od účasti na třetím ročníku akce Mladovská hobovačka, který se uskutečnil v sobotu ve sportovním areálu v místní části Zlín-Mladcová.


foto Diskutovat (3) 4.9.2010 23:09

Mladcovská hoblovačka

Flashový přehrávač se spouští.

Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.

Organizátoři připravili pro děti a mládež celou řadu soutěží, rozdělených na několik kategorií dle věku. V těch museli soutěžící prokázat své vědomosti, zručnost i pohyblivost.

Bohatý byl rovněž doprovodný program. Policie České republiky předvedla zásah na pachatele, ujíždějícího v autě, hasičský dorost zase například požární útok. K vidění byla nejen policejní a hasičská technika, ale i závodní automobil nebo výcvik policejních psů.

Součástí akce byla i výstava dravých ptáků, které si odvážní zájemci mohli pohladit nebo vzít na ruku, představení loutkového divadla i vystoupení kouzelníka.

Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet jízdu se závodníky na motocrossových strojích anebo vylézt na horolezeckou stěnu.

Program zpestřily i ukázky lukostřelby anebo prohlídka závodního automobilu s autogramiádou soutěžních jezdců. Děti se mohly svézt na koních i zaskákat si v nafukovacím hrnci, potěšila je i možnost nechat si pomalovat tvářičky barvami.

„Letos se přihlásilo asi sto devadesát soutěžících a odhaduji, že přišlo okolo pěti set návštěvníků,“ sdělil za oganizátory Karel Popelka.

Příprava akce zabrala přibližně tři měsíce a jejími pořadateli byli TJ Sokol Mladcová, místní sbor dobrovolných hasičů, mladcovské středisko zlínského Zálesáka i komise místní části Mladcová.

Jak zdůraznil zástupce pořadatelů, akce by se neobešla bez pomoci sponzorů. Finance dostali také od Zlínského kraje i magistrátu.

Přes­tože původní myšlenkou bylo uspořádat zábavný den jako zpříjemnění začátku školního roku pro děti pořadatelů a jejich známých, úspěch Mladcovské hoblovačky byl značný a také letos sem přišli lidé nejen z Mladcové, ale i ze širokého okolí.

„Byli jsme už minulý rok a bylo to super, tak jsme přišli i letos,“ usmála se Andrea Luňáková ze Zlína-Mladcové, která s sebou přivedla i své dcery, tříletou a pětiletou.

Celý den se líbil i dvanáctiletému Martinovi Pekárkovi z Otrokovic, který dorazil s maminkou a dědečkem.

„Nesoutěžil jsem, ale dívám se na všechno, co se tady dá vidět a jsem rád, že mě sem naši vzali,“ řekl Martin.

Menší děti byly také nadšené. „Mně se nejvíc líbí srdíčko, co mám tady,“ sdělila pětiletá Lucinka a sáhla si na tvářičku. „A sluníčko,“ dodala.

Ke zpříjemnění dne zněly hezké písničky a také dobře zásobený bufet byl v obležení návštěvníků. Ti měli možnost se také zúčastnit recesního rybolovu dřevěných rybiček, kdy za jednu ulovenou získali živého kapra.



Diskuse k článku obsahuje 3 příspěvků

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality