Podle pražského předsedy zkušební komise Jana Kovaříka byla příprava uchazečů na velmi vysoké úrovni. „Zejména tomu tak bylo ve druhém zkušebním dnu, kdy adepti, až na jednu výjimku, dosáhli hodnocení prospěl s vyznamenáním. Předsedu zkoušek hospodářů jsem dělal letos třikrát a mohu říct, že spolek myslivců v Kroměříži patří mezi ty nejlepší okresy,“ podotkl Kovařík.

Výsledky zkoušek, které se skládaly z písemné a ústní části, příjemně překvapily i jednatele Okresního spolku myslivců v Kroměříži Jana Buksu. „Někteří pisálci mají při testech všechno hotové za dvě hodiny a ne vždy je to ku prospěchu věci. Tentokrát ale všichni využili čtyřhodinového limitu a snažili se dodržovat naše pokyny,“ nastínil Buksa s tím, že pouze jednu písemnou zkoušku ohodnotili jako průměrnou. „Letos byla ta úspěšnost devadesátiprocentní, zatímco v minulých letech to bylo nějakých sedmdesát procent,“ uvedl Buksa.

U ústních zkoušek však někteří adepti podle Buksy mírně polevili. „Mysleli si, že už mají polovinu úspěchu za sebou a ona to nebyla pravda. Hned první den tak dva neuspěli, mohou si ale výsledek do měsíce opravit,“ vysvětlil Buksa.

Ze zvládnutých zkoušek se však může radovat Petr Zdráhal z Tučap u Holešova, který by v myslivosti rád pokračoval ve stopách svého otce. „Když zemřel, všichni u nás v dědině chtěli, abych ho následoval a dělal hospodáře,“ řekl Zdráhal, pro něhož bylo nejtěžší učení zákonů a pravidel.
„Důležité bylo zorientovat se v učebnici a pak dostat do hlavy všechny otázky, které jsme dostali. U samotných zkoušek pak bylo nejobtížnější mluvit,“ uzavřel Zdráhal.