VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti se v Zoo Zlín učily vztahu k životnímu prostředí

Zlín - I hodiny přírodopisu mohou být zábavné. V pátek se o tom přesvědčili učitelé společně se školáky, kteří se mohli seznámit s výukovými programy, jež dětem hravou formou pomáhají poznávat přírodu.

27.9.2013 AKTUALIZOVÁNO 30.9.2013
SDÍLEJ:

Lidé si na veletrh environmentální výchovy mohli koupit i několik drobností.Foto: DENÍK/Lenka Kašparová

V Zoologické zahradě Zlín si na veletrhu podporujícím environmentální výchovu prohlédli celkem pětadvacet stanovišť ekologických organizací, které působí ve Zlínském kraji.

„Letošní ročník veletrhu je jubilejní. Jsem rád, že se nám daří dostávat se do povědomí široké veřejnosti a můžeme díky tomu oslavit desáté výročí existence," uvedl manažer vsetínské organizace Líska Tomáš Kažmierski, která celý veletrh zaštiťuje.

Všichni vystavovatelé byli ze Zlínského kraje, což dává učebním programům výhodu provázanosti s konkrétními regionálními zvyklostmi a přírodními specifiky.

„Veletrh je každoročně místem pro sdílení zkušeností a inspiraci, navázání a prohloubení kontaktů, získání publikací a informačních materiálů do školní výuky, pro zájmové vzdělávání, práci v neziskových organizacích i volný čas", informovala Iva Koutná, ředitelka sdružení Líska.

Podle Kažmierského není smyslem výukových programů pouze učit děti poznávat přírodu, ale současně i jejich výchova k zodpovědnému využívání přírodních zdrojů a ekologickému myšlení.

„Lidé bez přírody nemohou existovat, proto bychom se ji měli učit chránit," doplnil Kažmierski. Každý stánek nabízel nějakou atrakci. Do kouzelného světa skřítků a netopýrů děti zavedlo holešovské sdružení Skřítek.

Pracovníci zlínské Astry zase návštěvníkům ukázali, jací tvorové obývají stromy. „Učíme děti poznávat život na stromech a mohou si u nás vyrobit i tapíra čabrakového," přiblížila pracovnice Astry Eva Kudelková. Také u řady dalších zastavení si děti i dospělí mohli interaktivní formou vyzkoušet své znalosti přírody pomocí zábavných kvízů.

„Jsou děti, které nevědí, jak vypadají plody černého rybízu. Znají ho pouze z obrázků. Učíme je poznávat nejen plody, ale třeba i hlasy ptáků," přiblížil jeden ze vzdělávacích programů etnograf Jan Káčer.

Učitelé mají o vzdělávací programy zájem a veletrh jim umožňuje porovnat jednotlivé nabídky od několika organizací a vybrat si tu nejlepší. Celkem veletrh navštívilo zhruba dvě stě lidí. „Je to zajímavá akce. Člověk se něco doví a současně si může nakoupit zdravé jídlo a pití," komentovala akci návštěvnice Pavla Vyoralová. (zoe)

Autor: Lenka Kašparová

27.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Ilustrační foto

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení