VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na lyže s Deníkem: připadl sníh, areály jedou naplno

Zlínský kraj - Vydatná sněhová nadílka z posledních dnů slibuje skvělé podmínky pro všechny milovníky lyžování. Deník přináší přehledné informace z vybraných lyžařských středisek ve Zlínském kraji.

17.2.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jiří Novák

Slovácko

Ski centrum Bílé Karpaty na Mikulčině vrchu

„K dispozici máme lyžařské svahy Myšáčka, kde si lyžaři mohou užít jízdy na 850 metrů dlouhém svahu, a Lopata s délkou sjezdovky 550 metrů. Na obou je kolem 60 cm přírodního i technického sněhu. Myšáčka je ale v provozu pouze v sobotu a v neděli, aby odlehčila frekventovanější sjezdovce Lopata. Ta je v provozu po celý týden. Obě pak nabízejí lyžařské vleky, Lopata navíc jeden dětský,“ informoval správce areálu Petr Kroča.

Délka sjezdovky Lopata: 550 metrů.

Délka sjezdovky Myšáčka: 850 metrů.

Výška sněhové pokrývky: 60 cm.

Otvírací doba Myšáčky od pátku do neděle: od 9 do 16 hod.

Otvírací doba Lopaty je ve všední dny od 10 do 16 hodin, jen ve středu a v pátek do 18. V sobotu je pak svah v provozu od 9 do 18 hodin, v neděli od 9 do 16.

Cena za jednu jízdu na lyžařském vleku je 10 korun.

Lyžařské středisko Stupava

Areál v západní části Chřibů se může pyšnit zřejmě nejlepšími sněhovými podmínkami na Slovácku. „Na svahu leží místy až 80 centimetrů technického i přírodního sněhu a kromě bezplatného parkování v jeho těsné blízkosti jsou k dispozici čtyři lyžařské vleky,“ sdělila provozovatelka střediska Bohdana Orlová.

Délka sjezdovky: 500 metrů

Výška sněhové pokrývky: až 80 centimetrů. Otevřeno tam mají denně od 8.30 do 20.30 hodin.

Cena za hodinu lyžování je 110 korun. K dispozici jsou 4 vleky.

Nezdenice

Celkem 230 metrů dlouhá sjezdovka s jedním vlekem je pokryta 50 až 60 centimetry technického i přírodního sněhu. Otevřená je o víkendu od 10 do 19 hodin a v následujících všedních dnech od 12 do 19 hodin.

Lyžařský areál Mendl Ski Břestek

Dokonale vyřádit se lze také na 450 metrů dlouhém svahu se dvěma vleky, z toho jedním dětským, kde leží 40 centimetrů technického sněhu. Otevírací doba je tam od 9 do 20 hodin.

Ski Park Osvětimany

Rovněž je v provozu. Tamní 400 metrů dlouhá sjezdovka je vybavena dvěma vleky, z nichž jeden je dětský. Na 70centimetrové sněhové pokrývce tam lze lyžovat od 9 do 20 hodin.

Od zítřka bude otevřen také 550 metrů dlouhý lyžařský svah Štrbáň ve Strání s jedním vlekem. Sněhová pokrývka tam činí více než 20 centimetrů přírodního sněhu a užít si na ní zimních radovánek lze po celý týden od 9.30 do 18.30 hodin.

Zlínsko

Lyžařský svah Zlín

„Podmínky na sjezdovce jsou naprosto špičkové,“ uvedl provozovatel svahu Michal Cepek. Nově byl zahájen i provoz dětské sjezdovky s dopravníkovými pásy. „Od 11. února jsme připravili pro lyžaře a milovníky zimní zábavy otevření kompletního ski areálového střediska. Nachystán bude nově snowpark, snowtubing, dvě dětské sjezdovky a samozřejmostí je hlavní svah,“ dodal Michal Cepek. Jedna jízda na snowtubingu (velké nafukovací klouzadlo) přijde na 40 korun. Pět jízd je za 190 korun.

Momentálně je výška sněhu na sjezdovce 90 cm. Na svahu je přístupný bufet s občerstvením a můžete využít i večerního městského lyžování. Pro začínající lyžaře a děti je k dispozici také lyžařská škola s instruktory.

Délka svahu: 220 m.

Výška sněhu: 90 cm (technického a přírodního sněhu).

Celodenní permanentka pro dospělé: 350 Kč.

Lyžařský svah Jasenná

Oblíbeným cílem lyžařů a v poslední době i vyznavačů snowboardu je svah v Jasenné pod Syrákovem. Jde o krátkou, středně náročnou trať: délka 343 metrů, převýšení 85 metrů. Svah je při dobrých sněhových podmínkách upravován rolbou. „Momentálně máme 30 centimetrů tvrdého přírodního sněhu, který na víkend urolbujeme, abychom pro lyžaře vytvořili ideální podmínky,“ uvedl provozovatel svahu Milan Křupala. V období jarních prázdnin je možná rezervace svahu.

Za půldenní permanentku dospělí zaplatí 100 Kč / děti 50 Kč.

Lyžařské středisko Trnava

Na svahu Trnava si můžete zalyžovat od úterý do neděle. Na pondělí je možnost objednávky svahu prostřednictvím V. I. P. rezervace. Sjezdovka s nočním osvětlením a snowparkem nabízí výborné podmínky. Momentálně se výška tvrdého, přírodního sněhu pohybuje kolem 60 cm.

Lyžaři zde mohou také využít půjčovny lyží, bufetu nebo pro začátečníky a děti je k dispozici stometrové tažné lano a lyžařská škola. Pro běžkaře se v okolí lyžařského svahu nachází v perfektním stavu běžkařské trasy a stopy.

Celková délka sjezdových tratí: 950 m.

Délka hlavního svahu: 400 m.

Celodenní permanentka pro dospělé: 300 Kč / děti: 220 Kč.

Valašsko

Lyžařský areál Jasenka

Na sjezdovce je až pětatřicet centimetrů sněhu. „V provozu máme jeden vlek a dětské lano,“ hlásí provozovatelé areálu. Otevřeno je zde v úterý až pátek od čtrnácti a v sobotu a neděli od devíti hodin. V případě potřeby údržby vleku nebo svahu je půlhodinová polední přestávka. V lyžařském areálu je celkem dva a půl kilometru sjezdovek.

Denní lyžování stojí 230 korun pro dospělé a 190 korun pro děti.

Ski areál Zděchov

Na sjezdovce leží padesát centimetrů sněhu, „Podmínky pro lyžování jsou výborné, takové nebyly několik let. Svah upravujeme rolbou,“ řekl provozovatel Bohuslav Hajdík. Skiareál je otevřen o víkendu od devíti hodin ráno do dvanácti dopoledne a poté od jedné do čtyř hodin odpoledne. V pracovní týden jede vlek jen na objednání. Délka svahu: 360 metrů. Cena půldenní permanentky činí 90 korun.

Ski areál U Sachovy studánky, Horní Bečva

Na pěti upravených tratích, z nichž nejdelší měří 640 metrů, se mohou svézt lyžaři, kteří navštíví Ski areál U Sachovy studánky v Horní Bečvě. „Výška sněhu na sjezdovce je do osmdesáti centimetrů, v provozu jsou všechny vleky, lyžařské podmínky jsou vynikající,“ lákali provozovatelé zimního střediska. Ski areál je lyžařům otevřený denně od devíti do šestnácti hodin. Kromě pondělí mohou sportovci každý den od osmnácti do jednadvaceti hodin vyzkoušet i večerní lyžování. Za celodenní pobyt zaplatí dospělí 280 korun, za dítě 220 korun.

Kroměřížsko

Ski Areál Troják

Tři lyžařské vleky tatrapoma, stejný počet dětských lanových vleků, které za hodinu přepraví až dva tisíce lyžařů takto by se dalo shrnout lyžování ve Ski Areálu Troják. Ski Areál letos sortiment služeb doplnil nově vybavenou půjčovnou lyží, helem i snowboardů a dokonce i dětských sněžných skútrů. Ti, kteří si na sjezdovce nejsou jistí, mohou navštívit lyžařskou školu. Provozovatelé vycházejí lyžařům vstříc i z hlediska parkování: to je totiž zdarma.

„Napadl nám sníh také na svahu B na jižní straně. Díky tomu můžeme fungovat i tam. Příští týden by se navíc mělo vyčasit, takže tam bude parádní lyžování,“ těší se provozovatel svahů Jakub Juračka.

Délka hlavní sjezdovky: 450 m

Výška sněhu: 60 120 cm

Celodenní permanentka pro dospělého: 260,-/340,- (všední den/víkend)

Ski areál Tesák

Dvě sjezdovky si mohou lidé užít taky ve Ski areálu Tesák. V provozu je Cvičná louka a díky přívalům sněhu taky Kyčera.

„Bude v provozu o víkendu, a pak mimo pondělí celý příští týden až do neděle. Fungovat bude od devíti do šestnácti hodin,“ slibuje Jana Odvršová. Na Cvičné louce se jezdí ve stejnou dobu s výjimkou středy, pátku a soboty, to se totiž doba lyžování prodlužuje až do osmi hodin.

Délka hlavní sjezdovky: 300m (Cvičná louka)/ 1200 m (Kyčera).

Výška sněhu: 120 cm.

Celodenní permanentka pro dospělého: 240,-/280,- všední den/víkend.

Ski areál Rusava

Sněhové podmínky v této době přejí i Ski areálu Rusava. V provozu jsou dva vleky a jedno dětské lano.

V pátek a v sobotu jsou vleky v provozu až do devíti hodin.

Pro zájemce je na Rusavě připravená i lyžařská škola či půjčovna lyží a snowboardů. Nově je k dispozici také speciální výuka carvingu.

„Denně svah samozřejmě upravujeme,“ hlásí Jiřina Ludvíková s tím, že lyžovat se bude od devíti hodin do osmi večer. V pátek a sobotu se provoz o hodinu prodlužuje.

Délka hlavní sjezdovky: 417m.

Výška sněhu: 60 cm.

Cena za deset jízd pro dospělého: 150 Kč.

17.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Ilustrační foto

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení