VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na nové školce na Mladcové se pracuje

Zlín­ – Po řadě měsíců nejasností a dohadů je to definitivní. Mateřská škola na Mladcové se bude stěhovat po novém roce.

5.8.2011 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Opletalová

Osud mateřinky ve zlínské místní části Mladcová dostává jasnější obrysy. Až do konce letošního roku má sice zůstat ve stávajících prostorách, poté však dojde k jejímu stěhování do budovy bývalé obecní školy. Právě ta v těchto měsících prochází náročnou rekonstrukcí.
Nynější sídlo školky, kterou navštěvuje zhruba šest desítek dětí ve věku od tří do šesti let, patří přes rok a půl společnosti Synot. Provozovatel školky město Zlín je tak ve stávajících prostorech v pronájmu. Tuto situaci chce radnice vyřešit stěhováním do budovy obecní školy, avšak jeho přesný termín zatím stanoven nebyl, protože je zapotřebí objekt pro potřeby mateřinky upravit.

Hovořilo se o srpnu, ale velmi záhy se ukázal tento termín jako přinejmenším šibeniční. Nově zvolené vedení města navíc nechalo přepracovat původní projekt, který měl vyjít na 32 milionů korun. Díky dohodě se společností Synot nakonec radnice získala čas na rekonstrukci nového objektu až do konce letošního roku.

„Na budově, kde vznikne nová MŠ Mladcová, se už pracuje, demoliční práce uvnitř stavby začaly 18. července,“ naznačil mluvčí radnice Zdeněk Dvořák. Zároveň potvrdil, že platí snaha o úspory, kterou v březnu předeslala radní Alena Zubalíková.

„Nakonec vzniknou dvě třídy, které pojmou celkem padesát dětí. Kromě toho bude zbudována také kuchyně a na zahradě vyrostou hned dvě dětská hřiště,“ vyjmenoval Dvořák. Kromě toho odhalil také přepracovaný rozpočet rekonstrukce, který přinese úsporu až 18 milionů korun.

„Nakonec se i s DPH vyšplhal na zhruba 14 milionů korun,“ řekl mluvčí s tím, že stavba by měla být plně dokončena do listopadu.

Až do konce roku se pro děti z mladcovské školky nic nemění.

„Dohoda s majitelem, společností Synot, trvá. Budou tak i nadále docházet do stávající budovy,“ doplnil Dvořák. Nové prostory by tak školka podle jeho slov měla využít až v roce následujícím. Kromě toho mluvčí zareagoval na výtky některých maminek, které narážely na poněkud méně bezpečnou cestu do školky bezprostředně u hlavní silnice, kterou řada řidičů hojně využívá jako výpadovku směrem do Holešova na Kroměřížsku.

„Nepochybuji, že budou učiněna opatření, aby byl přístup do školky co nejbezpečnější,“ uzavřel Dvořák.

Autor: Stanislav Janalík

5.8.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení