Asi čtyři kilometry dlouhá Naučná stezka Radegast má devět zastavení, kde se turisté na nových tabulkách například dozvědí o historii turistiky v Beskydech, o lesích na hřebeni, které odolávají silným větrům, či také o bohu Radegastovi, který je s touto krajinou neodmyslitelně spjat. Jsou zde i informace o jeskyních na Radhošti, vzácných druzích, které zde rostou, nebo o tom, jak dříve žili pastevci ovcí.

"Nejde však o učebnicová fakta či trochu nudné seznamy rostlinných a živočišných druhů, ale spíše o příběhy, které lidem pomohou lépe poznat a více si zamilovat Beskydy," uvedla Šrubařová. Podle ní lze stezku navštívit celoročně, a to jak pěšky, tak i na kole nebo v zimě na běžkách. Na Pustevny se lze v zimním období dostat lanovkou z nedalekých Trojanovic nebo autem přes obec Prostřední Bečva.

Naučná stezka Radegast vznikla již v roce 1981, tehdy ale byla věnována především historii partyzánského odboje v období okupace. V roce 2001 byla vybudována nová, přírodovědně zaměřená stezka. Oproti původní trase je kratší a má o jedno zastavení méně. Její správci ale hodlají s úpravami pokračovat i v příštích letech. Napřesrok tak čeká rekonstrukce úsek původní stezky, který vede jižním úbočím zpět na Pustevny.