VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policejního šéfa Šabršulu z Hradiště odklidili do Zlína

Uherské Hradiště - Neobvyklé události se dějí kolem uherskohradišťské policie. Její šéf byl už před několika týdny až do konce roku odeslán na studijní pobyt do Zlína, na jiné policisty má být vyvíjen nátlak, aby pracoviště opustili.

23.11.2012 9
SDÍLEJ:

Bronislav Šabršula. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Kdy a jestli vůbec se vedoucí uherskohradišťského územního odboru Bronislav Šabršula vrátí z krajského ředitelství zpět do své kanceláře, to v tuto chvíli nelze říct. „Očekáváme, že tento proces bude ukončen v horizontu jednoho měsíce. Teprve poté může nadřízený rozhodnout o dalším postupu," uvedla krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Uherskohradišťský územní odbor nyní místo Šabršuly vede Tomáš Indra, zástupce vedoucího územního odboru ve Zlíně. Slováckému deníku se do uzávěrky tohoto vydání nevyjádřil.

Proti Šabršulovi bylo z kraje vedeno kárné řízení, které již však skončilo a jeho okolnosti jsou úředním tajemstvím. „To ale nemá s mým přesunem nic společného," konstatoval Šabršula s tím, že je situací znepokojen, ale podrobněji celou záležitost komentovat nemůže.

Hned několik zdrojů Slováckého deníku blízkých policii však potvrzuje, že důvodem je Šabršulův nesouhlas s postupem krajského vedení. „Má to být za to, že neprosazoval snížení počtu policistů na obvodních odděleních Uherskohradišťska. Stahovat z ulic se mají policisté na popud krajského ředitelství například v Uherském Ostrohu nebo Bojkovicích," tvrdí zdroj velmi blízký policii.

Více zdrojů, jejichž totožnost má redakce k dispozici, také potvrdilo, že na několik policistů z Uherskohradišťska už měl být vyvinut nátlak, aby odešli do civilu nebo byli převeleni na Zlínsko.

Snižování stavů u policie se nelíbí třeba starostce Uherského Ostrohu Haně Příleské, jejího města se změny citelně dotknou. „Z patnácti policistů zde má za příští půlrok zůstat devět, v případě potřeby jim budou vypomáhat kolegové z Hradiště. Samozřejmě jsem nespokojená, nepovažuji to za optimální," zdůraznila Příleská, která policejnímu vedení nastínila možná řešení situace a čeká na reakci.

Policejní prezident Martin Červíček přitom na brífinku v půlce listopadu prohlásil, že se v roce 2013 z krajských ředitelství do okresů přesune tři sta policistů a „ulice" se tak posílí. Opatření prováděná v Uherském Hradišti jsou tak v rozporu s jeho slovy.

„Vlastní přerozdělení sil a prostředků je plně v kompetenci příslušného ředitele krajského ředitelství, který zodpovídá za bezpečnostní situaci v daném regionu," sdělila již dříve redakci Slováckého deníku mluvčí Policejního prezidia ČR Petra Srnková.

Podle náměstka krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslava Vaňka se Bronislav Šabršula do patálií dostal sám.

„Snižování stavů bylo příkazem policejního prezidenta Martinů už v roce 2010. Od té doby o potřebě redukce zaměstnanců věděl, dokonce to on navrhl zrušit obvodní oddělení v Ostrohu. Tamní policisty však o tom ani neinformoval. Dozvěděli se to až od nás tento týden. Taktéž neměl snahu snižovat stavy přirozeným způsobem, tedy odchody lidí bez jejich náhrady," upozornil na údajná Šabršulova pochybení Vaněk.

Doplnil, že hradišťský odbor od roku 2010 ve srovnání se Zlínem, Kroměříží a Vsetínem postihly nejmenší personální ztráty.

„Bezpečnostní situace v regionu se nezhorší. Co se týče přesunu několika lidí z Uherského Hradiště do Zlína a Otrokovic, mají slib, že jakmile se místa v Hradišti přirozenou cestou uvolní, mohou se vrátit," uzavřel Vaněk.

Autor: Michael Lapčík

23.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení