VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oprava odřízne Jižní Svahy od centra města

Zlín - Obyvatelé největšího zlínského sídliště Jižní Svahy se budou muset v příštích třech měsících obrnit trpělivostí. Cestáři se totiž chystají postupně uzavřít a zrekonstruovat dva a půl kilometru dlouhý úsek páteřní silnice III/49018 od podchodu pod poštou Zlín 5 až po točnu trolejbusů Kocanda.

29.7.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Filip Mach

Hlavní silnici přes Jižní Svahy uzavřou nejprve částečně, během tří podzimních dnů ale i úplně. Tisíce lidí se tak nedostanou s automobily ke svým domovům a ani od nich neodjedou. Staveništěm nebude projíždět ani městská hromadná doprava. Přesný harmonogram rekonstrukce hlavní silnice přes Jižní Svahy má být upřesněn tento týden.

„Jsou věci, kvůli kterým se svět nezboří. Myslím, že se to bude dát vydržet,“ usmál se Martin Heřkovič ze Zlína, který na Jižní Svahy dojíždí za svou maminkou. „Ty tři dny teda budou stát za to. Přežijeme to dost těžko. Bude to hodně kritické,“ obával se naopak zablokování přístupových cest Jiří Čepela z Jižních Svahů.

Silničáři chtějí rekonstrukci hlavní cesty přes Jižní Svahy zahájit už příští měsíc. Přesné termíny, kdy budou jednotlivé úseky uzavřeny, chtějí silničáři, pracovníci odboru dopravy a silničního hospodářství zlínského magistrátu a dopravní policisté upřesnit tento týden. Předběžně počítají s úplnými uzavírkami o sobotách 6. září., 11. října a 25. října.

Tři víkendové dny budou kritick

„Součástí opravy bude odfrézování staré vozovky až do hloubky dvanácti centimetrů a položení nového asfaltobetonového koberce,“ informoval mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Většina prací bude možná při částečných uzavírkách jednotlivých jízdních pruhů. „První návrh postupu prací počítá také se třemi sobotami nebo nedělemi, kdy bude doprava, pokaždé v délce asi šesti set metrů, zcela zastavena. Jedná se o úseky od křižovatky Středová po most přes Kozlův žleb, od mostu po točnu Kocanda a od Středové po poštu Zlín 5,“ pokračoval Cekota.

Stavební firma zde chce položit poslední obrusnou vrstvu, asfaltový mastixový koberec, najednou přes celou šířku komunikace. „Umíme udělat silnici i po částech, ale kvalita při pokládce na celou šířku je úplně jiná,“ zdůvodnil návrh vedoucí inženýr odštěpného závodu 6 Pražských silničních a vodohospodářských staveb Alfons Dechet.

Silničáři předpokládají, že oprava páteřní komunikace způsobí na sídlišti Jižní Svahy vážné dopravní komplikace. „Bohužel sídliště je napojeno na centrum města jen touto jedinou silnicí, takže každé omezení vyvolává závažné dopady na plynulost provozu a na dopravní dostupnost některých ulic a domů. Chceme--li však Okružní ulici kvalitně opravit, dočasným problémům se nelze vyhnout, protože vhodné objízdné trasy zde neexistují,“ konstatoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Práce za čtyřicet milionů korun

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice už pro úplné uzavírky vypracovala návrh náhradních tras MHD s využitím točny Středová pro všechny linky a s objízdnou trasou přes Vršavu a ulici Mezilesí kolem psího útulku. Objízdné trasy budou vyznačeny i pro motoristy. Rekonstrukce silnice III/49018 přes Jižní Svahy má stát čtyřicet milionů korun. Dodavatel by měl stavbu odevzdat v listopadu.

Martin Lavay

29.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Rihards Bukarts (vpravo čelem) v lotyšském dresu v zápase s Ruskem na MS 2017

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Jak reklamovat koupený dům či byt

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení