VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opravy nadjezdu ve Zlíně skončí začátkem srpna

Už jen zhruba pět týdnů omezení mají před sebou řidiči jedoucí po Gahurově nadjezdu ve Zlíně: na jeho rekonstrukci dělníci finišují. Doprava je stažena ze čtyř do dvou jízdních pruhů už od začátku dubna, opět plně průjezdné pak všechny budou zřejmě od pondělí 7. srpna.

28.6.2017
SDÍLEJ:

Dopravní omezení kvůli opravě Gahurova nadjezdu ve Zlíně už za pár týdnů skončí.Foto: Deník / Kuncová Jarmila

„Já si už pomalu zvykla na to, že se tímto způsobem bude jezdit snad až do konce roku. Blížící se konec omezení vítám,“ netají radost Markéta Tarabová ze Zlína.

Gahurův nadjezd bude plně do provozu uvedený čtrnáct dní před jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice – Barum Czech Rally Zlín, na kterou se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců. Ti si ji tak budou moci opět užít bez omezení.

„Mohu potvrdit, že staveniště bude čtrnáct dní před Barum Czech Rally Zlín předané. Zlínské veřejnosti se tak můžeme opět předvést jako dříve,“ potvrdil Roman Ordelt, ředitel zlínské rallye.

Podle Bronislava Malého, šéfa Ředitelství silnic Zlínského kraje, práce na druhé části opravy Gahurova nadjezdu probíhají podle plánu. Poté, co bude opět plně průjezdný, se opravy posunou o kousek dál.

„Na opravu mostního tělesa v době od 7. do 20. srpna naváže rekonstrukce krátkého silničního úseku mezi nadjezdem a křižovatkou Gahurovy ulice s ulicí Vodní, včetně této křižovatky. Pro oba směry jízdy bude platit zákaz odbočování do ulice Vodní,“ informoval.

Práce budou probíhat zpravidla v jednom uzavřeném jízdním pruhu. Silniční provoz bude usměrňován dopravním značením.

V době od 4. do 30. září se opravy zase přesunou na dvousetmetrový úsek Gahurovy ulice mezi nadjezdem a Baťovou vilou.

"Také tam bude probíhat rekonstrukce silnice za dočasného uzavření jednoho nebo nejvýše dvou jízdních pruhů. Provoz bude usměrňován přechodným dopravním značením,“ dodal Bronislav Malý.

Autor: Jarmila Kuncová

28.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Natáčení v Kroměříži. Ilustrační foto

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení