VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osobnosti Otrokovic: Mišák a Pohořalá

ZLÍNSKO - Titul Osobnost města Otrokovice udělí zítra v 17 hodin v prostorách Otrokovické Besedy starostka Radoslava Matuszková bývalé ředitelce DDM Sluníčko a nynější zastupitelce Elišce Pohořalé a místostarostovi Stanislavu Mišákovi. Cenu města potom z jejích rukou převezmou místní občané Zdena Wasserbauerová, Petr Mamula a Jiří Tichý.

26.10.2007
SDÍLEJ:

Stanislav MišákFoto: DENÍK

Osobnost města vyhlásí letos otrokovická radnice po třech letech. „Stanislav Mišák jej získá za přínos pro rozvoj a propagaci města, Eliška Pohořalá za vynikající pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace,“ přiblížil mluvčí Milan Plesar.

Tento titul uděluje městský úřad od roku 2001 a jeho dosavadními držiteli jsou Věra Kramářová, Josef Pončík, Ivan Mynář, Alois Orlita, a Jaroslav Zimák.
Udělení Ceny města Otrokovice má v letošním roce svou premiéru. „Neváže se k dlouhodobé činnosti. Jde o ocenění občanů v konkrétní době, a to ve všech oblastech života,“ sdělila vedoucí odboru školství a kultury radnice Radana Zenáhlíková.

Zdena Wasserbauerová bude vyznamenána za práci pro podporu onko-hematologicky nemocných dětí a získávání dárců kostní dřeně. Petr Mamula získá ocenění za mimořádný občanský postoj, kterým je mnohonásobné bezpříspěvkové darování krve. A Jiří Tichý potom za dlouhodobou obětavou přednáškovou a výstavní činnost a dokumentaci historie, která se váže k městu Otrokovice.

Eliška Pohořalá
Bývalá ředitelka DDM Sluníčko. Za jejího vedení se zdvojnásobil počet pravidelných kroužků i příležitostných akcí, aktualizovala se i nabídka podle proměňujících se zájmů současné mladé generace. Je dlouholetá členka Zastupitelstva i Rady města Otrokovice. Před třemi lety získala ocenění Zlínského kraje za vynikající pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace.

Zdena Wasserbauerová
Předsedkyně Českého červeného kříže Otrokovice- -Kvítkovice, regionální zástupce sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí za Zlín a Uherské Hradiště, regionální zástupce Nadace pro transplantaci kostní dřeně Naděje. Trvale získává sponzorské dary na pomoc nemocným. Jistě i díky ní je Česká republika na 16. místě ve světě v počtu dárců.

Petr Mamula
Držitel 3. stupně Zlatého kříže Českého červeného kříže, který se uděluje za osmdesát odběrů krve – dobrovolný dárce. V elektronické registraci transfuzní stanice Baťovy nemocnice je veden od roku 1977. Vzhledem k předchozímu způsobu evidování je možné, že se stal dárcem i dříve. Na úrovni Zlínského kraje byl oceněn v roce 2005. K dnešnímu dni se počet jeho odběrů zvýšil na šestaosmdesát.

Jiří Tichý
Místopředseda Klubu přátel historie města Otrokovice. Sbírá materiály vztahující se bezprostředně k historii města. Navštěvuje pamětníky, shromažďuje dokumenty, fotografie, staré záznamy a historické artefakty. Podařilo se mu znovuobjevit pamětní knihy (kroniky) považované za ztracené a zachránil velmi cenné dokumenty z doby industrializace Otrokovic.

Stanislav Mišák
V letech 1994 až 2006 byl starostou Otrokovic. V povodňovém roce 1997 se mu podařilo s týmem spolupracovníků upoutat k městu pozornost médií, patrně i proto proudila do Otrokovic vydatná humanitární pomoc. Pod jeho vedením se stalo město pověřenou obcí 3. stupně. Nyní je náměstkem hejtmana a místostarostou Otrokovic.

26.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rihards Bukarts (vpravo čelem) v lotyšském dresu v zápase s Ruskem na MS 2017

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Jak reklamovat koupený dům či byt

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení