VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otrokovičtí otálejí s výměnou řidičských průkazů

Otrokovice – Za měsíc říjen si přišlo vyměnit své řidičské průkazy celkem 187 otrokovických řidičů. Povinná výměna se přitom týká všech, jejichž oprávnění k řízení vozidla bylo vydáno v období od 1.ledna 1994 do 31.prosince 2000.

4.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Michal Bílek

Majitelé těchto řidičských průkazů jsou povinni je vyměnit do konce letošního roku.„Ještě 1345 otrokovických řidičů si nevyměnilo své průkazy. I když v říjnu si jich svou povinnost přišel splnit poměrně vysoký počet, do konce roku by v tomto tempu nedošlo k výměně všech oprávnění,“ upozornila mluvčí otrokovické radnice Lenka Krupková.

Dodala, že k získání nového dokladu opravňujícího k řízení je nutné vyplnit žádost o vydání řidičského průkazu, kterou žadatelé obdrží na pracovišti odboru evidenčně-správního, v přízemí 2. budovy Městského úřadu Otrokovice. Dále s sebou musí mít platný doklad totožnosti, kterým se rozumí občanský průkaz nebo pas a aktuální průkazovou fotografii. Nesmí zapomenout ani na řidičský průkaz, který podléhá povinné výměně. Tento úkon je osvobozen od správního poplatku vyjma případů, kdy důvodem výměny je změna údajů nebo je řidičský průkaz poškozený. Pak činí správní poplatek 50 korun.

„Řidiči také často zapomínají, že vedle platného řidičského průkazu musí mít u sebe při řízení motorového vozidla doklad o zdravotní způsobilosti. Držitelé řidičských oprávnění starší 60 let se musí podrobovat pravidelným lékařským prohlídkám. Ty mohou absolvovat nejdříve 6 měsíců před a nejpozději v den dovršení 60, 65, 68 let. Od 68 let je tato prohlídka nutná každé 2 roky,“ informovala Lenka Krupková.

Autor: Kateřina Košutová

4.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pracovník řádil na noční s vysokozdvižným vozíkem

Tatra 613 ze služeb KGB.
AUTOMIX.CZ
23

Na prodej je Tatra 613 s mrazivou minulostí. Sloužila u KGB

AKTUALIZOVÁNO

Vizovice jsou letošní nejlepší město pro byznys

Mají nadprůměrně vysoký podíl firem s více než padesátkou zaměstnanců, všechny místní poplatky mají nastavené na nejnižší cenu v celém regionu. Nejen takové jsou přednosti Vizovic, které jsou letošním Městem pro byznys ve Zlínském kraji

Dopravní podnik posílí spoje k zoologické zahradě už od dubna

Stále více návštěvníků míří zejména o víkendových dnech z centra Zlína do areálu zoo a zámku Zlín-Lešná. Dopravní společnost Zlín-Otrokovice jim vychází vstříc a v letošním roce již od soboty 1. dubna zavede pravidelný víkendový provoz na autobusové lince 34.

Univerzita vyzývá k zápisu do registru dárců kostní dřeně

Univerzita Tomáše Bati a Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně apelují na mladé a zdravé studentky a studenty, ale i zaměstnankyně a zaměstnance vysoké školy mezi 18–35 lety, aby se zapojili do akce Daruj šanci na život.

Zápisník Lubomíra Hotaře

Spoustu zajímavých výsledků zaznamenali v ,,malých sportech" reprezentanti zlínského regionu. Ti byli vidět v soutěžích v atletice, cyklistice, florbalu, ženském fotbalu, hokeji a stolním tenise.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies