VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze dostane areál Baťov i Beseda

Otrokovice – Více než tři sta dvacet milionů korun dá letos město Otrokovice do provozu města. Rozpočet pro tento rok schválili tamní zastupitelé v úterý 16. února.

18.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Počítáme s příjmy 453 359 tisíc a výdaji 461 341 tisíc korun,“ vyčíslila otrokovická mluvčí Lenka Krupková. Rozdíl ve výši necelých osmi milionů bude pokryt čerpáním z poskytnutého úvěru.

„Téměř polovinu příjmů získá městská pokladna z daní,“ upřesnila. Do městského rozpočtu zasáhnou také příjmy ze získaných dotací, nedaňové příjmy, příjmy z prodeje movitého i nemovitého majetku a přijaté příspěvky.

„Nejvýznamnějšími výdaji letošního rozpočtu jsou již tradičně provozní výdaje, které tvoří něco pod sedmdesát procent výdajů celkových,“ poznamenala Krupková. Jedná se především o finance pro sociální oblast, které přesáhnou sto milionů, a částku určenou pro výkon státní moci a státní správy ve výši jednaosmdesát milionů korun. Pro obě tyto oblasti je část prostředků poskytována státem.

Školství přijde na necelých třicet milionů, doprava na jednadvacet milionů, tělovýchovná a zájmová činnost, stejně jako kultura, si vyžádá částku přibližně jedenáct milionů korun. „Dalších dvacet milionů je spojeno s výdaji na ochranu životního prostředí, které v sobě zahrnují například zateplení budov,“ řekla Krupková. Deset milionů je určeno na zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku.

Kromě oblastí veřejného zájmu podpoří rozpočet téměř sto čtyřiceti miliony také investice přispívající ke zvýšení kvality života ve městě. „Jsou tady zařazeny zejména akce pokračující z minulého roku a nové projekty, na něž se nám podařilo získat finanční podporu z evropské unie,“ přiblížila starostka Otrokovic Radoslava Matuszková. Konkrétně budou finanční prostředky využity například na Veřejný sportovně společenský areál Baťov či rekonstrukci velkého sálu Otrokovické Besedy.

V loňském roce byla částka určená na výdaje o něco vyšší. Činila téměř 479 milionů korun. Více než sto dvacet milionů šlo na dopravu a téměř sto milionů na sociální zabezpečení.

Autor: Gabriela Dvorníková

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Následky nehody obytného vozidla v Bohuslavicích u Zlína
5

Obytný vůz skončil v korytě potoka

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Proč na střední a východní Moravě přibývá mladších lidí s infarktem? Jak jej poznat a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může láska způsobit vysoký tlak či dokonce arytmii? Nejen na to se můžete ptát známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

Kapitán ševců Pazdera: Oslavy byly mírné, přestože jsme dostali volno

To mu už nikdo neodpáře. Pod ziskem premiérového Česko-slovenského superpoháru bude navždy uveden coby kapitán zlínských fotbalistů Lukáš Pazdera. Odchovanec ševců do puntíku naplnil důvěru trenéra Bohumila Páníka, jenž jej do role šéfa kabiny pro prestižní duel jmenoval.

Prasklý kmen stromu hasiči svázali a pak postupně pořezali

Část stromu hrozící pádem odstraňovali v sobotu profesionální hasiči v ulici Havlíčkovo nábřeží ve Zlíně.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies