VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Peníze dostane areál Baťov i Beseda

Otrokovice – Více než tři sta dvacet milionů korun dá letos město Otrokovice do provozu města. Rozpočet pro tento rok schválili tamní zastupitelé v úterý 16. února.

18.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Počítáme s příjmy 453 359 tisíc a výdaji 461 341 tisíc korun,“ vyčíslila otrokovická mluvčí Lenka Krupková. Rozdíl ve výši necelých osmi milionů bude pokryt čerpáním z poskytnutého úvěru.

„Téměř polovinu příjmů získá městská pokladna z daní,“ upřesnila. Do městského rozpočtu zasáhnou také příjmy ze získaných dotací, nedaňové příjmy, příjmy z prodeje movitého i nemovitého majetku a přijaté příspěvky.

„Nejvýznamnějšími výdaji letošního rozpočtu jsou již tradičně provozní výdaje, které tvoří něco pod sedmdesát procent výdajů celkových,“ poznamenala Krupková. Jedná se především o finance pro sociální oblast, které přesáhnou sto milionů, a částku určenou pro výkon státní moci a státní správy ve výši jednaosmdesát milionů korun. Pro obě tyto oblasti je část prostředků poskytována státem.

Školství přijde na necelých třicet milionů, doprava na jednadvacet milionů, tělovýchovná a zájmová činnost, stejně jako kultura, si vyžádá částku přibližně jedenáct milionů korun. „Dalších dvacet milionů je spojeno s výdaji na ochranu životního prostředí, které v sobě zahrnují například zateplení budov,“ řekla Krupková. Deset milionů je určeno na zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku.

Kromě oblastí veřejného zájmu podpoří rozpočet téměř sto čtyřiceti miliony také investice přispívající ke zvýšení kvality života ve městě. „Jsou tady zařazeny zejména akce pokračující z minulého roku a nové projekty, na něž se nám podařilo získat finanční podporu z evropské unie,“ přiblížila starostka Otrokovic Radoslava Matuszková. Konkrétně budou finanční prostředky využity například na Veřejný sportovně společenský areál Baťov či rekonstrukci velkého sálu Otrokovické Besedy.

V loňském roce byla částka určená na výdaje o něco vyšší. Činila téměř 479 milionů korun. Více než sto dvacet milionů šlo na dopravu a téměř sto milionů na sociální zabezpečení.

Autor: Gabriela Dvorníková

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jakub Svoboda.

Zlín se neozval, teď si chci zkusit bundesligu, přeje si Jakub Svoboda

Záložník David Štípek

Bylo to takové o ničem, remízový duel, řekl zlínský záložník Štípek

Hnojte popelem

Topíte dřevem? Nebo máte doma krb jen tak pro příjemný pocit? Kam dáváte popel? Pokud ho vyhazujete, připravujete se o jedno z nejlepších hnojiv světa.

Tunu pstruhů vypustil do Dřevnice sportovní rybář Jakub Vágner

Zlínská Dřevnice se stala nově domovem pro přibližně tunu ryb. Sportovní rybář a dokumentarista Jakub Vágner do ní s primátorem Miroslavem Adámkem vypustil až pětikilové pstruhy duhové a více než dvoukilové pstruhy obecné potoční.

FOTOGALERIE: Vítání občánků v roce 2017. Podívejte se

Vytvořte svému dítěti jedinečné rodinné album, pošlete nám fotografii z vítání občánků.

Sedláček s Jordánem radí Holíkovi: Uč se rusky a nebuď tam sám

Na dresu bude mít v doslovném překladu z azbuky: Kholik, jak předevčírem na oficiálním Facebooku klubu představil Severstal Čerepovec prostřednictvím generálního manažera a někdejšího útočníka Valerije Zelepukina svou posilu ze Zlína. Petr Holík, reprezentační útočník se bude během dovolené šprtat další jazyk.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies