Členové týmu v uplynulých dnech pracovali s přibližně třiceti osobami z řad obětí, pozůstalých a svědků. Byli na místě již několik desítek minut po oznámení o střelbě v uherskobrodské restauraci Družba.

Zprvu se podle vyjádření krajského mluvčího policie Pavla B. Stráského dostavily na místo tragédie policejní psycholožky, které ihned po zjištění situace povolaly na místo dalších sedm krizových interventů – příslušníků policie, kteří kromě svých služebních povinností jsou speciálně vyškoleni a připraveni pomoci obětem trestných činů.

„Členové týmu poskytli pomoc jako prvnímu muži, jenž se během útoku ukrýval na toaletách restaurace Družba. Posléze však stál před týmem smutný úkol, a sice vyrozumět rodiny těch, jejichž příbuzní při vražedném řádění 63letého muže v restauraci Družba zahynuli," přiblížil krajský mluvčí policie Stránský.

Podle něj se intervenční pracovníci v průběhu odpoledne, večera až téměř do úterní půlnoci zkontaktovali s rodinami všech obětí, sdělili jim smutnou zprávu a poskytli jim základní informace o celé situaci a o tom, jaké kroky budou ze strany policie následovat.

Rodiny rovněž dostaly kontakt na interventa, který se s nimi poprvé zkontaktoval a mají možnost se na něj kdykoli obrátit. „V následující den pak probíhala dále krizová intervence u vybraných osob a rodin, které byly tragédií zasaženy," doplnil Stránský.

Z důvodu koordinace pomoci pozůstalým po úterním masakru, proběhla ve čtvrtek 26. února schůzka zástupců zlínského policejního týmu pro oběti trestných činů a dalších organizací, které mohou pozůstalým nabídnout pomoc.

Schůzky se dále zúčastnil starosta Uherského Brodu a zástupci humanitárních organizací. Kromě Patrika Kunčara, byli na schůzce přítomni i zástupci Českého červeného kříže, organizace ADRA, Charity Uherský Brod, Probační a mediační služby ČR a Krizového centra Ostrava. Podle Pavla B. Stránského je policejní tým rovněž v přímém spojení se zástupci Bílého kruhu bezpečí.