VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezident Miloš Zeman uzavřel program prvního dne návštěvy v Luhačovicích

Zlínský kraj – Hlava státu, prezident Miloš Zeman v doprovodu manželky Ivany Zemanové krátce po půl 11 dopoledne dorazili do Zlína. Přivítáním se s hejtmanem Stanislavem Mišákem a jeho chotí Pavlou ve Zlíně před sídlem krajského úřadu tak prezident započal svou třídenní a zároveň již čtvrtou oficiální návštěvu Zlínského kraje.

4.10.2016 2 AKTUALIZOVÁNO 4.10.2016
SDÍLEJ:

Přivítáním se s hejtmanem Stanislavem Mišákem a jeho chotí Pavlou ve Zlíně před sídlem krajského úřadu.Foto: DENÍK/Jarmila Kuncová

Návštěvu prezidenta České republiky Miloše Zemana sledujeme ZDE

Miloš Zeman v Luhačovicích: Mám důchod 14 a půl tisíce

Luhačovice – „Jsem zde již po desáté a má žena tady byla už třicetkrát. Luhačovice miluje." I takovou poklonu pronesl prezident Miloš Zeman Luhačovicím při své oficiální návštěvě Zlínského kraje na svém prvním setkání s občany v regionu. Podívat se na něj a případně mu položit dotaz přišly více než dvě stovky lidí. Padly otázky týkající se důchodů, zdravotnictví, ale i ochraně hranic, nebo světové politiky. celý článek 

Prezident Miloš Zeman v Luhačovicích během návštěvy Zlínského kraje

18:50 – Program prvního dne třídenní oficiální návštěvy Zlínského kraje uzavřel prezident Miloš Zeman setkáním s občany v Luhačovicích, kterých se i přes chladné počasí před místním městským úřadem sešly stovky. Miloš Zeman ochotně odpovídal na kladené dotazy a na žádost některých místních se i nechal vyfotit a rozdával autogramy. Zítra program hlavy státu pokračuje návštěvou zlínské společnosti Tescoma či Crystalexu v Karolince na Vsetínsku a druhý den návštěvy kraje uzavře návštěvou Uherského Brodu, kde jej znovu čeká také setkání a rozprava s místními obyvateli.

16:15 – Více než hodinu strávil Miloš Zeman ve vizovické firmě KOMA MODULAR, kde se krátce setkal s jejím vedením, prohlédl si výrobu a následně předstoupil před zhruba 120 zaměstnanců firmy. O dotazy nebyla nouze. „Považujete Rusko za demokratickou zemi?" zazněl směrem k Miloši Zemanovi z davu. „Všechno je relativní a důležitý je trend," odpověděl krátce. Následně ocenil výši mezd pracovníků společnosti. „Nechal jsem si vyložit, jaká je vaše průměrná mzda," vysvětlil prezident, načež přítomným pracovníkům pogratuloval, že mají více než 30 tisíc korun na výplatních páskách. Z Vizovic hlava státu míří na poslední zastávku prvního dne své třídenní oficiální návštěvy Zlínského kraje – do Luhačovic. Zde jej také krátce po 17. hodině čeká první veřejné setkání s obyvateli lázeňského města a přilehlého okolí na prostranství před městským úřadem.

14:40 - Hlavu státu přivítala do posledního místa studenty zaplněná aula Univerzity Tomáše Bati. Miloše Zemana krátce uvedl Rektor Petr Sáha což prezident s úsměvem ocenil. „Řeči mají být krátké a klobásy dlouhé. Vy jste překonal rekord," zmínil na adresu rektora prezident. Následné diskuzi studentů s hlavou státu dominovalo především téma Brexitu – tedy nedávného rozhodnutí obyvatel Velké Británie o vystoupení z evropské osmadvacítky. Program Miloše Zemana bude v odpoledních hodinách pokračovat návštěvou společnosti KOMA MODULAR ve Vizovicích, kde by se měl také krátce setkat se zaměstnanci firmy a také si prohlédne výrobu.

Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve Zlínském kraji.

13:45 - Prezident Miloš Zeman si za doprovodu rektora Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petra Sáhy, prohlédl centrum Polymerních systémů a po krátkém jednání s vedením školy se přesune k besedě se studenty UTB. Diskutovat s nimi a odpovídat na jejich dotazy by měl přibližně hodinu.

11.00 - Hlava státu předstoupila před členy Zastupitelstva Zlínského kraje a starosty obcí s rozšířenou působností. „Jsem rád, že jsem po roce opět tady ve Zlínském kraji," pronesl Miloš Zeman úvodem.

„Ale nejsem rád, že je tady o 3,5 tisíce nižší průměrná mzda, než je republikový průměr," zdůraznil ve své řeči k přítomným prezident. Zároveň také vyzval k maximální volební účasti. „Nechci říkat, jak krajské volby dopadnou, ale vyhraje ten nejlepší," dodal s úsměvem.

10.40 - Miloš Zeman se posléze odebral k soukromé, asi půlhodinové schůzce s hejtmanem v doprovodu manželek.

Program v úterý 4. října

10:30 příjezd prezidentského páru ke Krajskému úřadu Zlínského kraje
10:35 setkání prezidentského páru s hejtmanem Zlínského kraje a paní Pavlou Mišákovou
11:00 setkání prezidenta republiky se členy Zastupitelstva Zlínského kraje, starosty obcí s rozšířenou působností a řediteli PO
11:45 podpis do Pamětní knihy kraje
12:05 pracovní oběd na pozvání hejtmana Zlínského kraje za účasti senátorů, poslanců a europoslanců zvolených za Zlínský kraj
13:35 příjezd do Centra polymerních systémů – Univerzita T. Bati ve Zlíně
13:40 krátká prohlídka Centra polymerních systémů
13:45 setkání s vedením univerzity
14:20 beseda se studenty
15:15 příjezd společnosti KOMA MODULAR, s.r.o.
15:20 setkání s vedením společnosti KOMA MODULAR s.r.o.
15:50 krátká prohlídka výroby
15:55 setkání se zaměstnanci
16:40 příjezd do města Luhačovice
16:45 setkání s představiteli města Luhačovic
17:10 setkání s občany města Luhačovice a okolí
17:45 podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města
19:00 večeře na pozvání hejtmana Zlínského kraje s radními a významnými osobnostmi kraje

Program ve středu 5. října

10:45 příjezd společnosti TESCOMA s.r.o.
10:50 setkání s vedením společnosti TESCOMA s.r.o.
11:20 krátká prohlídka vývoje a designu výrobků
11:25 setkání se zaměstnanci
12:50 pracovní oběd na pozvání hejtmana Zlínského kraje za účasti zástupců významných zemědělských podniků Zlínského kraje
14:25 příjezd do společnosti CRYSTALEX CZ – závod Karolinka
14:30 krátká prohlídka závodu
14:35 setkání s vedením společnosti CRYSTALEX CZ – závod Karolinka
15:05 setkání se zaměstnanci společnosti a občany Karolinky a okolních obcí
16:50 příjezd do města Uherský Brod
16:55 setkání s představiteli města Uherský Brod
17:25 setkání s občany města Uherský Brod a okolí
18:00 podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města

Program ve čtvrtek 6. října

10:35 příjezd do Experimentaria, SPŠ Otrokovice
10:40 prohlídka Experimentaria
10:45 setkání se zástupci Střední průmyslové školy Otrokovice, Experimentaria a dalšími hosty
11:15 beseda se studenty Střední průmyslové školy Otrokovice
12:10 příjezd prezidenta republiky k Filmovému uzlu Zlín
12:15 prohlídka Filmového uzlu Zlín
12:20 setkání s vedením Filmového uzlu Zlín a odborníky v oblasti filmu
12:55 příjezd do Statutárního města Zlín
13:00 setkání s představiteli města Zlín
13:30 setkání s občany města Zlín
14:05 podpis prezidenta republiky do pamětní knihy města
15:30 tisková konference prezidenta republiky a hejtmana kraje k ukončení návštěvy Zlínského kraje
16:10 rozhovor prezidenta republiky pro Deník / Český rozhlas / Parlamentní listy

Autor: Redakce

4.10.2016 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi. 

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení