VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problematická cyklostezka v Šumicích už se staví

Šumice - Černá můra zástupců šumické radnice je, jak se zdá, minulostí. Neklidné spaní jim způsobovaly starosti splánovanou výstavbou cyklostezky, která má vést kNezdenicím.

19.8.2009
SDÍLEJ:

Zástupci Šumic se po potížích s odpůrci stavby konečně dočkali výstavby nové cyklostezky, která propojí jejich obec s NezdenicemiFoto: Pavel Horalík

Na stavbu o délce 1400 metrů v hodnotě pěti milionů totiž obec dostala státní dotaci. Realizaci záměru však, podle zástupců obce, brzdil odpůrce Milan Pipal, který je myslivcem a pracovníkem odboru životního prostředí krajského úřadu ve Zlíně.

Pokud by se mu podařilo rozhodnutí investora zvrátit, obec by přišla o dotaci, kterou v souvislosti se stavbou obdržela. „Skutečně toto nebezpečí bylo velmi reálné. Pan Pipal se totiž odvolal proti územnímu rozhodnutí a žádal jeho přezkoumání. Zodpovědné úřady a instituce nám však stavbu posvětily. Jsme proto velmi rádi, že práce začaly. Hotovi bychom měli být koncem září,“ sdělil starosta Šumic Josef Bartoš.

Milan Pipal argumentoval tím, že zbudování cyklostezky a její provoz by mohl zvěř v blízkosti cesty zásadním způsobem rušit a narušen by mohl být i biosystém této lokality. „Cyklostezka má vést na levém břehu Olšavy, kde se soustředí unikátní bioprvky. Zvířata, která se tam vyskytují, chodí do Olšavy pít. Pokud by cyklostezka vedla po protějším břehu, pak by mi určitě nevadila,“ vysvětlil před časem Pipal.

Stavební úřad zaslal oběma stranám sporu stanovisko, ve kterém žádné zásadní nedostatky, jež by stavbě bránily, neshledal. Milan Pipal se ale proti územnímu odvolal a zorganizoval petici, která měla stavbě zamezit. Petiční akce ale kýžený efekt odpůrcům nepřinesla. Navíc krajský úřad zamítl Pipalovo odvolání proti vydání územního rozhodnutí. Pro Pipala je stávající vývoj událostí zklamáním. „Jsem z toho rozčarován. Hlavně proto, že územní a stavební rozhodnutí bylo získáno nekorektním způsobem. Domnívám se, že v této fázi už neexistuje způsob, jak tento stav změnit,“ přiznal Pipal.

Vedoucí Správy chránění krajinné oblasti Bílé Karpaty Jiří Němec tvrdí, že by cyklostezka neměla znamenat narušení života v jejím okolí. „Pokud provoz na cyklostezce nebude vyloženě nepřetržitý, neměl by být pro okolní krajinu destruktivní,“ sdělil před nedávnem Němec.

Autor: Oleg Kapinus

19.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

U Hvozdné je první odchytová klec na divočáky. Další budou příští týden

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení