VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stovky školáků mají za sebou první školní den. Podívejte se

FOTOGALERIE/ Konec letním radovánkám, vstříc školním povinnostem. Stovky školáků mají už dneska za sebou první školní den. Nejdůležitější den to byl hlavně pro malé prvňáčky, kteří do školních lavic usedli poprvé. A to za přítomnosti svých rodičů. 

4.9.2017 AKTUALIZOVÁNO 4.9.2017
SDÍLEJ:

První školní den ve zlínské 1. ZŠ Emila Zátopka v 1.AFoto: Deník / Karásek Jan

„Vedeme dneska naše druhé dítě, Aničku. Velice se do školy těšila,“ řekla Deníku maminka Radana Zenáhlíková, která přihlížela prvnímu školnímu dni u své dcerky v 1. B Základní školy T. G. M v Otrokovicích.

Její starší syn Matěj začal letos osmou třídu.

Ivana Kubová z Otrokovic, poprvé doprovodila svou dcerku Lauru do školy

„Anička byla varována bratrem, který má už určité zkušenosti, že ji nečeká jen zábava, ale také hlavně povinnosti. Tak snad ji to bude bavit po celý rok,“ přála si Radana Zenáhlíková. 

Například zase třídní 1. A. Renata Šivicová otrokovické Základní školy Trávníky přivítala letos ve své třídě dvacítku prvňáčků.

„Mám tu více holčiček, než chlapců. Všichni vypadají, že se těší. Děti přivítali v jejich prvním školním dni naši deváťáci,“ řekla Renata Šivicová, která učí první třídu opět po dvou letech. 

Nový domov, nové dojmy i radost z matematiky. Prvňáčci ve Zlíně se školy nebojí  

Jen šestadvacet dětí nastoupilo do první třídy na 1. Základní škole Emila Zátopka ve Zlíně. Přesto se ale počty nových žáků na této škole změní.

Sportovní škola totiž otevírá i letos čtyři sportovní třídy žáků čtvrtého ročníku. Do nich přestupují mladí, vybraní sportovci z ostatních základních škol. 

Do 1.A na 1. ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně se vydal se svými rodiči i Hubert Růžička ze Zlína. Posadil se do první lavice a čekal, až přijde paní učitelka.

„Jaká bude, bude hodná?“ honilo se mu zřejmě v jeho hlavě v tu chvíli.

Hubert si v poslední době musel zvykat na spoustu nových věcí. Vždyť teprve před nedávnem se sem přestěhoval z Benešova u Prahy a tak mu ve Zlíně začíná nový život i škola.

„Vůbec to neřešil jestli chce jít do školy, prostě to vzal jako fakt, že do ní stejně musí,“ usmál se Bertíkův tatínek Tomáš Růžička, který ho přišel doprovodit jeho první školní den. Hubertovi rodiče Zlínskou „sportovku“ zvolili záměrně, protože by rádi, aby Bertík hrál fotbal, stejně jako v Benešově.

Podle jeho tatínka ale asi nebude úplně hodný žáček, ale paní učitelka na něj určitě zapůsobí. „Tak uvidíme,“ mrkl tatínek. 

Jej jich málo, ale přesto jsou. mezi novými žáčky jsou i ti, kteří mají rádi matematiku.

„Těším se nejvíc na matiku,“ prohlásil Ondra Julina, žák 1.B ze 16. Základní školy Okružní na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně. Pochlubil se, že počítat už umí. Holky ze třídy prý ještě nezná, ale kamarády kluky prý ve třídě má. A paní učitelka? „Líbí se mi,“ přiznal. Nejvíc se mu ale prý jeho první den líbila prohlídka školy. Rodiče vidí Ondru jako akčního žáka, přesto jak se přiznali, oni sami cítili drobnou „roztřesenost“. 

Slzičky v očích měla zase babička Tamarky Mikulové, Marcela Hejtmanová.

„Vnučka se do školy moc těšila a líbí se jí tady, a budu zase brečet,“ svěřila se babička.

„Stašně to letí,“ vysvětlila její dojetí. Její vnučka je prý parádnice. „Pár dní před začátkem školy si vybrala, že poprvé do ní půjde ve své oblíbené sukýnce. Miluje ji a tak v ní šla,“ komentovala první školní starosti své vnučky Tamarky její babička. „Ve škole mi bylo dobře, líbilo se mi tam,“ podělila se o své první školní dojmy Tamarka a utíkala s maminkou Luckou koupit stravenky do jídelny.

Autor: Jarmila Kuncová

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Duel Fastavu s mistrem je již téměř vyprodán. Fanoušky čekají přísné kontroly

Oprava silnice na ulici Přílucká ve Zlíně.
12

Oprava silnice v ulici Přílucká ve Zlíně si vyžádá uzavírku

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Do Vrbětic přijede i ministr Chovanec

Ve středu, 20. září, se v 16 hodin v areálu muničních skladů ve Vlachovicích–Vrběticích uskuteční tisková konference za přítomnosti ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Tématem bude aktuální situace v místě mimořádné události ve Vlachovicích–Vrběticích.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 1. třídy ZŠ Tečovice, prvňáčků 1. ZŠ Provodov a 1. A a 1.B ZŠ Halenkovice. Už ve středu ve Zlínském deníku.  

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení