VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Řidiče na Zlínsku čeká do září dvanáct uzavírek

Prázdninové uzavírky silnic komplikují dopravu, stejně jako četné objížďky. Jen na Zlínsku čeká v srpnu řidiče až dvanáct dopravních omezení, některá potrvají až do konce září.

8.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ondřej Littera

Nejvíce problematické je podle silničářů omezení ve zlínské ulici Dlouhé. Její oprava se od 7. srpna přesouvá ke křižovatce s Benešovým nábřežím a ulicí Vodní.

„V opravách silnice v ulici Dlouhá pokračujeme na novém úseku, tedy od podjezdu směrem ke stadionu Letná. Je tam největší provoz, denně trasou projede asi třiadvacet tisíc vozidel. Proto je tato oprava nejnáročnější,“ vysvětlil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislav Malý.

Mnoho řidičů podle něj cesty ve Zlíně zná, proto využívají i jiné trasy než ty vyznačené jako objízdné. Přesto jsou pro řidiče opravy silnic omezující, často kvůli nim daleko zajíždějí a zdrží se v kolonách.

„Naštěstí jezdím už na pět ráno, takže není velký provoz. Zato odpoledne je to horší, tvoří se kolony a musím čekat na semaforech. Zvlášť za Čepkovem, kudy musím uzavírku objíždět, by mohli prodloužit průjezdovou dobu na zelenou. Takto stihnou projet jen asi čtyři auta,“ namítl řidič Tomáš Růžička.

Opravy v ulici Dlouhé omezí řidiče až do 23. srpna. Od prvního týdne v září pak bude provoz částečně omezen v ulici Gahurova od nadjezdu k Baťově vile.

Opravy nadjezdu už silničáři dokončili, od začátku týdne je tak silnice znovu plně průjezdná.

Uzavírky však nekomplikují dopravu pouze ve Zlíně. Například v obci Trnava je částečné omezení provozu od dubna a potrvá až do konce září. V srpnu pak toto omezení doplní dvě úplné uzavírky kvůli rekonstrukci silnice. Řidiči budou muset vesnici objet přes Podkopnou Lhotu, Kašavu a Hrobice.

„Cesta bude zcela uzavřená až za pár dní, ale předpokládám, že s tím lidé nebudou mít problém. Přece jen cestu děláme pro ně, stejně jako nové chodníky. Navíc jsou zvyklí, že u nás bývá silnice uzavřená i při Barumce,“ sdělil starosta obce Trnava Martin Kašpárek.

Stejně tak opravy omezují provoz v obci Bohuslavice u Zlína, a to kvůli rekonstrukci křižovatky. Pro nákladní vozidla je provoz omezen zcela, vozidlům pod 7,5 tuny průjezd ztěžuje částečná uzavírka. Zákaz vjezdu z jednoho směru je pak od Salaše, na ten ale řidiči často nedbají.

„Přestože jsme na místo přidali další značky, lidé zákaz nerespektují. Řidič vjede na křižovatku, ale neví, do kterého směru. Ve třech zbývajících jsou totiž semafory. Ohrozí tak nejen sebe, ale i ostatní,“ popisuje starostka obce Bohuslavice u Zlína Jana Puškáčová. Podle ní se lidem nechce zajíždět až k Malenovicím, proto zákaz pravidelně porušují.

Řidiči by měli počítat také s omezením v obci Újezd, Ludkovice a Vlachovice, tam jsou silnice částečně uzavřené. Naopak v Hostišové je po celý srpen uzavřena silnice na Mysločovice, v září pak bude uzavřena pouze částečně.

MICHAELA KOLKOVÁ

Autor: Redakce

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Při třídění odpadu buďte pečliví, nabádá obec

ANKETA/ - „Třídění bioodpadu obyvatelé Tečovic vzali za své. Systém funguje. Máme z toho radost,“ říká místostarosta Tečovic Pavel Rapant. Ročně se v obci zpracuje kolem 300 tun bioodpadu. O toto množství se snižuje celková hmotnost ostatních komunálních odpadů v popelnicích, a tedy i náklady za jejich odvoz a ukládání na zlínské skládce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení