VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje má novou ředitelku

Zlínský kraj – Rada Zlínského kraje jmenovala novou ředitelku zájmového sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje. Původní ředitelku zájmového sdružení, PhDr. Danu Daňovou, která na funkci rezignovala, nahradí s účinností od 2. ledna 2016 Ing. Martina Janochová.

10.12.2015
SDÍLEJ:

Krajský úřad ve ZlíněFoto: DENÍK

„Přijali jsme rezignaci paní doktorky Daňové, která stojí v čele obecně prospěšné společnosti Centrála cestovního ruchu Východní Moravy a současně dosud řídila i zájmové sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje. Paní Daňová navrhla do funkce ředitelky zájmového sdružení inženýrku Janochovou, která se na činnosti sdružení podílela již od jeho založení v roce 2013. Od této změny, která povede k většímu osamostatnění zájmového sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje, si slibujeme především to, že organizace bude mít lepší možnosti čerpání dotačních programů a tudíž i lepší podmínky k rozvoji," sdělil krajský radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Ladislav Kryštof, který je zároveň předsedou sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

Hlavním posláním sdružení je podle radního Ladislava Kryštofa podporovat společný zájem Zlínského kraje a Centrály cestovního ruchu Východní Moravy coby zakládajících členů budovat Evropskou kulturní stezku svatých Cyrila a Metoděje. Přitom cílem je zapojit do tohoto dlouhodobého záměru několik zemí spojených cyrilometodějskou misií a využít tak potenciálu evropského historického a duchovního dědictví k všestrannému rozvoji kraje, zejména v oblasti kulturní a poutní turistiky. Předpokládá se například i vzdělávací výměna mladých Evropanů či kooperace odborných pracovišť ve výzkumu a vývoji. Z dílčích projektů rozvíjejících Cyrilometodějskou kulturní stezku lze zmínit přípravu sítě cyrilometodějských poutních tras, která bude navazovat na stávající poutní trasy směřující na Velehrad. Lídrem nového projektu čtyř moravských a čtyř slovenských krajů připravovaného do programu přeshraniční spolupráce ČR-SR je Zlínský kraj.

„Chceme především naučit lidi od nás a z okolních zemí chodit na poutní místa, na místa spojená s obdobím raného středověku a na kulturně-vzdělávací akce zaměřené na cyrilometodějský odkaz," uvedla Martina Janochová.

Dnes má Cyrilometodějská kulturní stezka statut Kandidátské kulturní stezky Rady Evropy a v budoucnu se bude ucházet o certifikát v programu Kulturní stezky rady Evropy, aby se mohla zařadit k dnešním 33 takovým stezkám pečujícím soustavně a inovativně o evropské kulturní dědictví.

Členy sdružení (které se neustále rozšiřuje) v současné době jsou:

 • Zlínský kraj (Česká republika)
 • Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s. (Česká republika)
 • Jihomoravský kraj (Česká republika)
 • Nitranský samosprávný kraj (Slovenská republika)
 • Cammini d'Europa (Itálie)
 • Město Ochrid (Makedonie)
 • Olomoucký kraj (Česká republika)
 • Moravskoslezský kraj (Česká republika)
 • Trenčínský samosprávný kraj (Slovenská republika)
 • Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, z.s.p.o. (Česká republika)
 • Nitranská organizace cestovního ruchu (Slovenská republika)
 • Zoborský skrášľovací spolok, o.z. (Slovenská republika)
 • Archeologický ústav SAV (Slovenská republika)
 • Město Soluň (Řecko)
 • Obec Močenok (Slovenská republika)
 • Univerzita Konstantina Filozofa v Nitře (Slovenská republika)

Autor: Redakce

10.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení