Stát prověří oprávněnost pokuty pro město Zlín

ZLÍN - Možná pochybení města Zlína při udělování zakázek znovu prověří státní Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten na konci dubna udělil tamní radnici rekordní třímilionovou pokutu za výběrová řízení, která označil za neprůhledná. Město začátkem května podalo proti tomuto rozhodnutí rozklad, kterým se nyní bude ÚOHS zabývat.

15.5.2007

Ilustrační fotoFoto: Koťátko Jiří

Pochybení měla nastat při výběru zájemců o zakázky losem bez řádného dozoru. „Zastáváme názor, že jsme neporušili tehdy platný zákon. Ten totiž striktně nevymezoval osoby, které musí být přítomny losování,“ sdělila mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková.

Jakou má město šanci s rozkladem uspět, se však zatím nedá říct. „O pokutě jsme rozhodli na základě kontrol, a v takovýchto případech je v druhém stupni šetření většinou potvrzen původní závěr. Mluvím ale jen obecně, nechci tvrdit, že stejně dopadne i Zlín,“ zdůraznil Filip Vrána z odboru vnějších vztahů ÚOHS.

Mohla by se ovšem změnit výše udělené sankce. „Teoreticky může radnice dosáhnout alespoň snížení třímilionového peněžitého trestu,“ připustil Vrána. Zpochybněná výběrová řízení teď bude znovu prošetřovat rozkladová komise složená z externích pracovníků úřadu, a to asi dva až tři měsíce.

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nános větví ohrožoval průtok vody v Napajedlích

Nános větví ohrožoval průtok vody v Napajedlích.

V Janíkově stodole v rožnovském Dřevěném městečku se v sobotu 29. dubna 2017 konala regionální přehlídka dětských valašských souborů.
24

FOTO, VIDEO: V Rožnově se předvedlo třináct dětských valašských souborů

Fotbalistům Zlína se vzdálila čtvrtá příčka. Neudrželi vedení s Mladou Boleslaví

V posledních patnácti minutách ztratili fotbalisté Zlína všechny body s Mladou Boleslaví. Po hodině hry vedli po krásné brance Hnaníčka z voleje, avšak v 76. minutě nedal Magera šanci Švengerovi hlavou a o šest minut později dokonal obrat Da Silva.

V Brumově-Bylnici bude další místo sportovního vyžití, snad už v létě

Nudit se v Brumově-Bylnici nikdo nemusí. Zejména ne sportovci. „V Brumově už lidé využívají víceúčelové hřiště a nyní chceme podobné vybudovat v areálu současného zastaralého sportoviště v Bylnici," vysvětlilo vedení města.

Zlín se neozval, teď si chci zkusit bundesligu, přeje si Jakub Svoboda

ROZHOVOR / Tmavé plexisklo přes oči, rychlost a číslo 61. Takhle si fanoušci hokejového Zlína pamatují hokejového útočníka Jakuba Svobodu, který pomáhal žlutomodrým ve druhé polovině sezony 2014/2015 po příchodu z Brna.

Bylo to takové o ničem, remízový duel, řekl zlínský záložník Štípek

Záložník David Štípek je stále gólem podepsaný pod posledním vítězstvím zlínských fotbalistů v lize na domácím hřišti. Bylo to 5. listopadu proti Brnu. Po prohraném zápase 1:2 s Mladou Boleslaví byl hodně zklamaný.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?