Stejně vyhrajeme! hlučelo náměstím

Zlín - Náměstí Míru o víkendu svítilo žlutomodře. Tisíce hokejových fanoušků zaplnily hlavní zlínské náměstí, aby na velkoplošné obrazovce společně sledovali třetí finálový zápas mezi Zlínem a Plzní.

15.4.2013 1

Fanoušci hokejistů PSG Zlín před velkoplošnou obrazovkou na náměstí Míru sledují v neděli v podvečer 4. finálový zápas play-off.Foto: DENÍK/Lenka Kašparová

Náměstí Míru ve Zlíně po oba víkendové dny patřilo fanouškům domácích hokejistů

Přes nepříznivé sobotní počasí provázené dešťovými přeháňkami přišla ševce podpořit téměř tisícovka fanoušků. Bylo co slavit. Hned v první třetině dali zlínští hokejisté dva góly. Atmosféra mezi zlínskými fanoušky byla plná emocí. Lidé skandovali Ševci, do toho, Vyhrajeme a další hokejová hesla.

Ve druhé třetině padl do plzeňské branky ještě jeden gól a fanoušky zachvátila euforie. Před zlínskou radnicí vznikly provizorní zátarasy. Lidé dělají mexické vlny a bouřlivě oslavují vítězství ještě před koncem zápasu. Nad hlavami jim vlají žlutomodré šály.

Neděle pak přinesla do řad příznivců zlínských ševců vlnu smutku. Desítky minut před posledním víkendovým zápasem se zlínské náměstí zaplnilo stovkami fanoušků. Na začátku první třetiny už jich bylo kolem tisíce. První gól vstřelil zlínský obránce Tomáš Linhart a Zlíňané se radovali.

Další vývoj zápasu jim však již mnoho důvodů ke štěstí nenabídl. Ještě v první třetině Zlín inkasoval dva góly. Ve druhé třetině zvýšili Indiáni svůj náskok na 5:2 a spousta hokejových fanoušků ze zlínského náměstí smutně odcházela.

Třetí třetina se obešla bez gólu a zbylí fanoušci Zlín povzbuzovali do posledních chvil zápasu. „My tu ligu stejně vyhrajeme," ozývalo se ze všech stran.

Ševci i přes včerejší prohru přivezli z Plzně cenný bod. Stav finálových utkání je nyní nerozhodný.

Nic není ztraceno. Další odvetný souboj ševců s Indiány se bude hrát ve středu tentokrát na zlínském stadionu Luďka Čajky. Předprodej vstupenek začíná už zítra.

Podívejte se na FOTOGALERIE a VIDEO z náměstí během fandění v sobotu a neděli

Autor: Lenka Kašparová

15.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

12

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

První úspěch je na světě. Berani vyhráli Zubr cup v Přerově

První dílčí úspěch sezony je na světě. Extraligoví hokejisté Aukro Berani Zlín ovládli Zubr cup. K vítězství na přerovském turnaji jim stačila i porážka 3:4 v prodloužení proti domácímu týmu. Na druhém místě skončili domácí Zubři, třetí místo obsadilo Znojmo a čtvrtá byla pražská Slavia.