„Jestli syna škola přijme, se máme dozvědět na konci května. Ráda bych, aby to vyšlo. Školka je totiž hlavně vzdělávací instituce. Také chci, aby se začlenil do kolektivu,“ přeje si Vodicová.

Rodiče dětí, na které se nedostalo, však zatím nemusejí ztrácet naději. Vedení města totiž už dříve ujistilo, že v případě potřeby kapacitu rozšíří.

„V rozpočtu pro letošní školní rok máme finance na zřízení jedné další třídy,“ přiblížil otrokovický starosta Jaroslav Budek. Radnice však hledá cesty, jak kapacitu rozšířit na dvě až tři nové třídy. O konečném počtu nových tříd rozhodne rada města za čtrnáct dní.

„Od 1. září může vzniknout jedna až tři. V jedné mají být místa pro osmadvacet žáků,“ upřesnil starosta s tím, že pro rozhodnutí jsou zásadní finanční možnosti.

Například vybavení jedné třídy bez stavebních úprav stojí 314 tisíc korun. Pokud se nepodaří umístit všechny ratolesti, chce vedení města rozdělit prostředky na příští rok tak, aby byl hlad po školkách uspokojen. Další možností je podle Budka otevření podnikové školky některou z místních firem.

„Budu jednat se ředitelem Barumu, zda by neuvažoval o otevření mateřské školy či alespoň jedné třídy pro své pracovníky,“ doplnil Budek s tím, že i taková možnost může řešení napomoci.

Otrokovice však nejsou jediným městem, které kapacity ve školkách trápí. Ve Zlíně se podle údajů tamního magistrátu nedostalo do školek z kapacitních důvodů téměř devadesát dětí.