VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tři králové vybrali přes milion korun

Zlínsko - Celý minulý týden objížděli pracovníci zlínské Charity obce, ve kterých se začátkem ledna konala Tříkrálová sbírka. Shromažďovali tak vybrané částky, které průběžně odesílali na speciální účet. „Celkem jsme tam vložili milion sto tisíc korun,“ uvedla mluvčí zlínské Charity a koordinátorka sbírky vregionu Pavla Romaňáková.

20.1.2009
SDÍLEJ:

Počítání Tříkrálové sbírky. Foto: DENÍK/Marek Gerhard

Potřetí za sebou se tak podařilo shromáždit víc než milion. Loni to bylo 1,08 milionu, v roce 2007 téměř 1,06 milionu korun. Dodala, že než byla částka kompletní, bylo nutné rozpečetit 229 tříkrálových kasiček.

Sbírka však převodem finančních prostředků na centrální sbírkový účet nekončí.

„Ještě nás čeká zpracování veškerých písemností a předání zápisů diecéznímu koordinátorovi. Jakmile ten získá veškeré doklady, začne přerozdělování prostředků na podporované projekty,“ vysvětlila další postup Romaňáková.

Podotkla, že z celkového výtěžku se do jejich organizace vrátí přibližně pětašedesát procent, zbytek zůstane Diecézi.

„Z naší částky bude asi polovina určena na přímou pomoc potřebným v našem regionu. Abychom zjistili, kde je daru nejvíce potřeba, chystáme se tak jako v loni oslovovat zástupce jednotlivých obcí a farností,“ přiblížila Romaňáková.

Část peněz dostane podle mluvčí také Nemocnice milosrdných bratří ve Vizovicích.

„Už v loňském roce nám zlínská Charita poskytla finanční pomoc a to ve výši sto tisíc. Částku jsem použili na nákup nového přístroje EKG. Díky této organizaci můžeme dotáhnout do konce projekty, které by pro nás samotné bylo poměrně těžké zvládnout,“ řekla vděčně ředitelka nemocnice Zdislava Tělupilová.

Ze zbytku peněz by měly být podporovány stávající projekty.

„Zatím ale není ještě nic definitivně rozhodnuto. Jak s penězi přesně naložíme, budeme teprve řešit,“ podotkla Romaňáková.

Autor: Hana Minaříková

20.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení