VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tudy cesta nevede: Plánované objížďky a uzavírky II. a III. tříd

Zlínský kraj – Pot ve tváři, nervózní poklepávání prsty na volant v dlouhé koloně, oči neustále na stopkách.

4.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Přesně takové stavy čekají řidiče ve Zlínském kraji, kteří se přes letní měsíce musejí vypořádat na svých cestách s řadou omezení, objížděk či uzavírek. Jediným řešením je být na ně při plánování cesty připravený. Letos jich za volantem na silnicích v regionu potkáte celou řadu.

Nejcitlivější uzavírky a omezení se týkají ve Zlínském kraji hlavně silnic druhé a třetí třídy, které spravuje Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). O prázdninách je potřeba dát si pozor hned na několika úsecích.

„Všechny uzavírky, o kterých má ŘSZK v tuto chvíli povědomí, jsou k nalezení na webu. U některých uzavírek jsou i mapy," přiblížil mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota s tím, že aktuální uzavírky se mohou během prázdnin měnit. „Stanovují je příslušné silniční správní úřady a ŘSZK se dozvídá o uzavírkách až zprostředkovaně. Žádost o povolení uzavírky nepodává ŘSZK, ale zhotovitel příslušné stavby. Nikdo navíc nemáme stoprocentní jistotu, že se nakonec z nějakého důvodu neobjeví na některé silnici uzavírka, o které teď ještě nevíme," upozorňuje Cekota.

Zlínsko

Největší problémy bude řidičům na Zlínsku způsobovat zřejmě rozšiřování frekventovaného tahu ze Zlína do Otrokovic, rychlostní silnice I/49. Pozor by si měli dávat rovněž v místní části Štípa nedaleko vyhledávané zoologické zahrady v Lešné.

Ćástečná uzavírka čeká na řidiče také v Trnavě, ve Všemině a v Pohořelicích, i tam je potřeba dbát opatrnosti.

Průjezd obcí Trnava

Termín: 2. 5. 27. 7. 2012

Úsek: částečná uzavírka kvůli rekonstrukci silničního průtahu v obci. Provoz umožněn vždy jen v jedné polovině vozovky.

Všemina

Termín: 4. 6. 30. 10. 2012

Úsek: most 4915-6

Druh omezení: částečná uzavírka kvůli opravě mostu. Průjezd po polovině vozovky řízen světelnou signalizací.

Pohořelice

Termín: 11. 6. 30. 7. 2012

Druh omezení: výstavba okružní křižovatky, částečná uzavírka.

Otrokovice - Zlín

Termín: do 31. 10. 2012

Druh omezení: stavba II. etapy rozšiřování I/49, silnice průjezdná s částečnými omezeními.

Zlín-Štípa

Termín: od 15. 6. 2012

Úsek: Mariánské náměstí

Druh omezení: zatím žádné, lze projet celým staveništěm bez nejmenších omezení. O termínu, kdy bude silnice III/4911 pro automobilisty uzavřená, bude město Zlín informovat.

Slovácko

Jedním z nejdelších opravovaných úseků na Slovácku bude průtah Jalubím. Bezmála dva kilometry silnice absolvují obměnu v době od 23. července do 31. srpna. Jalubí bude uzavřené pro osobní i nákladní dopravu a bude nutné jej objíždět přes Staré Město, Huštěnovice a Traplice.

Pro nákladní automobily má být až do 30. září uzavřena ulice Sokolovská v Uherském Hradišti ve směru na Jarošov. Řidiči automobilů do 3,5 tuny se musejí připravit na objízdnou trasu vedenou ulicemi Malinovského, Solná, Větrná a 1. máje. Pro řidiče automobilů nad 3,5 tuny povede objížďka přes Huštěnovice, Babice, Spytihněv, Napajedla, Topolnou a Bílovice.

Jankovice oprava mostu před obcí

Termín: 10. 4. 30. 7. 2012

Úsek: 50 metrů

Druh omezení: Úplná uzavírka, objízdná trasa je vedena přes provizorní přemostění v těsné blízkosti stavby.

Vážany rekonstrukce vozovky

Termín: 2. 5. 27. 7. 2012

Úsek: 700 metrů

Druh omezení: Částečná uzavírka, provoz umožněn vždy jen v jedné polovině vozovky.

Uh. Hradiště, ul. Sokolovská

Termín: 28. 5. 30. 9. 2012

Úsek: 500 metrů

Druh omezení: Úplná uzavírka, objízdná trasa je vedena přes Huštěnovice, Babice, Spytihněv, Napajedla, Topolnou, Bílovice, platí pro vozidla s hmotností nad 3,5 tuny v obou směrech jízdy.

Pašovice průtah

Termín: 16. 7. 23. 10. 2012

Úsek: 1300 metrů

Druh omezení: Úplná uzavírka, objízdná trasa je vedena přes Velký Ořechov, Doubravy, Biskupice, Uh. Brod, platí pro vozidla o hmotnosti nad 3,5 t.

Jalubí průjezd obcí

Termín: 23. 7. 31. 8. 2012

Úsek: 1700 metrů

Druh omezení: Úplná uzavírka, objízdná trasa je vedena přes Staré Město, Huštěnovice, Traplice.

Kunovice - Uherský Ostroh

Termín: 26. 3. 31. 10. 2012.

Druh omezení: Kompletně uzavřeno, stavební práce na silnici I/55 na úseku Kunovice Uherský Ostroh. Dvě objízdné trasy obousměrně po silnici II/427 nebo po silnici východně od silnice I/55 využívané zejména pro dopravu do obcí Kunovice, Ostrožská Nová Ves, Uherský Ostroh a linkovou osobní dopravu. Obsluha Uherského Ostrohu je možná také ze západní strany po silnici II/495. Termín od 26. 3. do 31. 10. 2012.

Valašsko

Provoz valašských silnic v létě naruší několik uzavírek. Pozor by si měli dát například v Hošťálkové, kde je kvůli opravě mostu silnice částečně uzavřená. Provoz je řízený světelnými signály. Další omezení čeká motoristy na silnici ve směru na Velké Karlovice.

Cesty jsou uzavřené například také na Hovězí, kde se spravuje most.

„Po místních komunikacích je možná objížďka. Na části trasy je, kvůli nedostatečné šířce vozovky, provoz řízený pomocí světelných signálů," prozradil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Poslední uzavírka řidiče čeká na Huslenkách směrem do místní části Kychová.

Hošťálková

Termín: od 4. 6. do 16. 7. 2012

Úsek: cca 100 metrů

Druh omezení: Provoz je vedený po volných polovinách vozovky. Dopravu řídí světelná signalizace.

Janová

Termín: od 4. 6. do 30. 9. 2012

Úsek: cca 60 metrů

Druh omezení: kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem

Hovězí-Hořansko

Termín: od 16. 4. do 22. 7. 2012

Úsek: cca 20 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka silnice. Nutná objížďka asi 1,2 kilometru po obecních komunikacích. V užší části objížďky doprava řízena světelnou signalizací.

Huslenky-Kychová

Termín: od 23. 5. do 16. 7. 2012

Úsek: cca 100 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka. Objížďka po provizorní cestě, včetně přemostění. Řízeno pomocí semaforů.

Kroměřížsko

Ani na Kroměřížsku se během léta řidiči nevyhnou uzavírkám a objížďkám.

„Naplánovány máme na silnicích II. a III. tříd tři různá dopravní omezení během celých letních prázdnin i po jejich skončení. V současnosti ale nemůžeme říci, že se nějaké další neobjeví v průběhu léta a omezení nepřibude," vysvětlil Zdeněk Moser z Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Už nyní čeká na všechny motoristy uzavřený most mezi Drahlovem a Zlámankou. Objížďka opravovaného mostu vede na přechodnou dobu po provizorní komunikaci a doprava je řízena na místě světelnou signalizací.

Výraznější omezení se chystá na křižovatce u Zástřizel, kde budou řidiči muset využít objížďku přes Chvalnov. Vozidla nad 7,5 tuny budou muset opravovaný úsek objet dokonce přes Staré Město, Napajedla a Otrokovice, a to až do poloviny srpna.

Drahlov - Zlámanka

Termín: 4. 6. 15. 11. 2012

Úsek: jen most 43220-3

Druh omezení: částečná uzavírka, objížďka po provizorní komunikaci, světelná signalizace

Zástřizly - křižovatka se silnicí I/50

Termín: 2. 7. 12. 8. 2012

Usek: cca 700 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka. Objízdná trasa pro vozidla do 7,5 tuny vede přes Chvalnov, nad 7,5 tuny trasa přes Staré Město, Napajedla, Otrokovice

Cetechovice - křižovatka Chvalnov

Termín: 13. 8. 12. 9. 2012

Úsek: cca 1700 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka. Objízdná trasa pro vozidla do 7,5 tuny vede přes Zdounky, Troubky a Litenčice, nad 7,5 tuny trasa přes Staré Město, Napajedla a směrem na Otrokovice.

Autor: Redakce

4.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi. 

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení