VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Psalo se před 20 lety: Úsměv sice nechyběl

Přečtěte si, o čem informovaly noviny Naše pravda v bouřlivé době před dvaceti lety.

24.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Evžen Báchor

Malá zametací multikára zahnula do brány svého podniku, dbajícího o čistotu a pořádek ve městě a zaparkovala poblíž ventilu, u něhož se na zemi povalovalo několik hadic.

Z auta vyskočil mládenec v montérkách, uchopil nejblíže položenou hadici, jeden konec přišrouboval k ventilu a druhý do nádrže své „kropičky“. Potom otočil uzávěrem.

Hadice již byla patrně hodně opotřebovaná, poněvadž přibližně v její půli vystříkl náhle malý gejzír. Proud vody dopadal přes plot na chodník, kde se z ní pomalu utvářel potůček.

„Jé, vodotrysk,“ zavolal rozjařeně malý klouček, kterého maminka odtahovala od plotu, aby nebyl postříkán.

Mladík v montérkách se usmívá a jde něco vyřídit do vrátnice. Po chvíli se vrací, zjišťuje, zda je nádrž plná a zatáhne kohoutek. Voda přestane stříkat a malý potok na chodníku mizí pozvolna v blízkém kanále.

Mladík nastupuje a vyjíždí s oranžovým autem čistit ulice. Příště pojede s vozem možná někdo jiný. Nebude se sice usmívat, ale nebude mu třeba zatěžko vyměnit prasklou hadici za lepší a zachránit tak, aby – byť jen malé – částky peněz končily spolu s litry vody zbytečně v kanalizaci.

Nádrž vozu se dříve naplní, a v parném létě, při velkém suchu, zbude více vody na zavlažování zahrádek, kde bývá v takových případech její použití omezováno.

Petr Cekota
Naše pravda, 27. října 1989

24.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Natáčení v Kroměříži. Ilustrační foto

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení