VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Už jen bezpečný fotbal s odlehčenými bránami

Region – Pád branky usmrtil dítě. I takovéto smutné zprávy jsme v minulosti mohli slyšet nebo se dočíst v celostátních médiích. „Nechceme čekat na to, až se podobné neštěstí stane také v našem kraji," řekl hejtman Stanislav Mišák.

22.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jiří Sejkora

Proto se kraj rozhodl uvolnit dva miliony korun Zlínskému krajskému fotbalovému svazu na projekt Bezpečné branky. Cílem je, aby každý mládežnický fotbalový klub měl pro tréninky k dispozici moderní a hlavně bezpečné branky s lehkou konstrukcí.

Mnoho fotbalových hřišť v našem regionu je totiž stále vybaveno těmi starými, které jsou z těžkého železa a pouze položeny na zemi bez jakéhokoliv zajištění. Ty tak představují určité riziko.

Fotbalové kluby tuto iniciativu kraje vítají. „Do projektu jsme se přihlásili už během jara, protože v tom vidíme přínos pro bezpečnost na hřišti," nechal se slyšet sekretář fotbalového oddílu SK Paseky Zlín Michal Hlavňovský. V současnosti podle něj totiž používají staré branky. „Musíme dávat opravdu velký pozor, aby se nic nestalo," vysvětlil.

Zlínský krajský fotbalový svaz již oslovil kluby s nabídkou, aby se do projektu zapojily. Funkcionáři jednotlivých klubů v závazných přihláškách do projektu přislíbili, že polovinu nákladů si zajistí sami. Ve většině případů pomohou sponzoři nebo jednotlivé obce. Druhou polovinu zafinancuje kraj. Každému oddílu tak vlastně zaplatí jednu branku.

„Zájem je opravdu velký a do jisté míry nás i překvapil," sdělil jeho předseda Vlastimír Hrubčík.

„Kluby to vnímají jako pomoc," dodal. V současnosti svaz připravuje výběrové řízení na dodavatele sto šedesáti branek pro zhruba osmdesát klubů. Ty by jim měly být rozděleny ve třech etapách do konce října. První kluby by je měly dostat už koncem srpna nebo začátkem září.

Nové branky o rozměrech pět krát dva metry mají být jednak z lehkých slitin a jednak ukotveny pomocí trnů. Navíc i jejich konstrukce má být udělána tak, aby bylo obtížné je převrátit a nemohly tak na někoho spadnout.

„Zároveň chceme, aby všechny branky byly ve všech obcích a soutěžích stejné," vysvětlil další z cílů projektu předseda Zlínského krajského fotbalového svazu Vlastimír Hrubčík.

Přitáhne nové sportovní nadšence

„Celkově to vnímám jako velmi přínosné a doufám, že to pomůže více přitáhnout děti a mládež ke sportu," dodal. Hejtman Stanislav Mišák se také nechal slyšet, že kluby, na které se letos nedostane, si zoufat nemusejí.

„Očekáváme, že tento projekt bude opakován i v příštím roce," řekl.

Ne všechny kluby se však pravděpodobně zapojí. Ne snad proto, že by o bezpečnost na hřišti nedbaly. Zkrátka jen nečekaly na to, než se vyřídí potřebné formality a pořídily bezpečné branky již v minulosti z vlastních zdrojů. Jedním z nich je klub ve Vlachovicích.

„Nové branky jsou mnohem lehčí a jsou ukotvené," řekl jeho předseda Ladislav Obadal. „Navíc je velký rozdíl, pokud na někoho spadne stará železná branka nebo nová odlehčená," dodal.

ROMAN BUČEK

Autor: Redakce

22.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Egon Smékal

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení