VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nové hale v Drnovicích brzy najde práci zhruba stovka lidí

Zlínsko – Zhruba stovka nových pracovních míst vzniká právě na Valašskokloboucku. Nadnárodní společnost ANVIS AVT, která má pobočku i v Drnovicích, tam totiž už za několik málo dní otevře novou halu, čímž tak pomůže opět snížit nezaměstnanost, která zmíněnou část regionu výrazně trápí.

15.6.2015 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

„Okrajové oblasti regionu všeobecně nejsou příliš pokryty firmami, byť nyní je nabídka volných pracovních míst solidní. Jsme proto rádi za každé další nové pracovní místo," řekla Zlínskému deníku ředitelka krajské pobočky úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšová.

Podle ní bylo v samotných Drnovicích k poslednímu květnovému dni evidováno 14 nezaměstnaných. „Kdyby tam každý z nich našel v nově otevírané hale práci, nezaměstnanost by tam klesla na nulu. To by bylo krásné, i když tuším, že se to nestane," usmála se ředitelka.

Společnost, která se zabývá mimo jiné i výrobou součástek pro automobilový průmysl, je jedním z největších zaměstnavatelů na Valašskokloboucku. Nyní tam pracuje podle vedoucího závodu Jana Častulíka necelých pět set lidí, převážně místních a z okolních obcí.

„Dlouhodobě upřednostňujeme ty, kteří to mají blíže do naší firmy, a nemusejí tak dojíždět nějakých třicet kilometrů. Ti se pak snaží najít si pochopitelně práci blíže svému bydlišti, čímž tak působí větší fluktuaci," podotkl vedoucí závodu.

Zájemci o práci v nové hale, kterou otevřou slavnostně 22. června, se už mohou hlásit. Přednost zřejmě tentokrát budou mít ti z trošku větší vzdálenosti.

„Náborové řízení už probíhá. Rádi bychom trochu ulevili Brumovsko-Bylnicku, který je sice u slovenské hranice, ale problémy s prací tam mají ještě větší než tady," dodal.

V podniku, jež v Drnovicích působí už asi deset let, pracuje nějakých osm let Josef Fojtů ze sousední vesnice Vysoké Pole.

„Dříve jsem podnikal coby malíř-natěrač. Přes léto to šlo, ale přes zimu ne. Když byla možnost, abych našel práci coby zaměstnanec u drnovické pobočky, neváhal jsem. Jsem rád, že se jí daří," řekl Deníku stávající zaměstnanec.

I starosta Vysokého Pole Josef Zicha vítá navýšení nabídky pracovních možností. Tamních obyvatel tam už podle něj pracuje dobrá polovina. Za pravdu mu dává také jeho kolega, šéf dotčené drnovické radnice Tomáš Zicha.

„Jsme rádi, že taková firma v našem regionu je," přiznal starosta. Na druhou stranu jej trápí tamní účelová komunikace spojující Drnovice s Tichovem, která je v soukromém vlastnictví.

„Cestu přitom využívají jak autobusoví dopravci či běžní šoféři, tak i řidiči směřující do zmíněného drnovického podniku. Na její údržbě se podílíme my i Tichov, dále pak třeba i náš podnik. Chceme, aby ale byla v péči Zlínského kraje," dodal drnovický starosta.

Změna však zřejmě nebude možná. „Podle vyjádření našeho odboru dopravy a silničního hospodářství neodpovídají technické parametry účelové silnice požadovaným parametrům pro silnice III. třídy, a tudíž tuto cestu není možné zařadit mezi silnice III. třídy, které má ve své správě Zlínský kraj," reagoval za krajský úřad Jan Vandík. 

Autor: Jarmila Kuncová

15.6.2015 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filip Chytil se stal členem organizace New York Rangers

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení