VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V TOP 10 osobností je i Čajánek, Rybka a Gatěk

Zlín – Osobností roku 2014 ve Zlínském kraji se stal Jiří Rosenfeld, předseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti Slovácké strojírny v Uherském Brodě. Jméno se široká veřejnost dozvěděla na slavnostním vyhlášení ve Zlíně.

14.4.2015
SDÍLEJ:

Petr Čajánek. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

V prestižní anketě zvítězil šéf Slováckých strojíren Jiří Rosenfeld

A jaké je pořadí první desítky osobností?

1. Ing. Jiří Rosenfeld, CSc.
Předseda představenstva a generální ředitel a. s. Slovácké strojírny v Uherském Brodě.Je členem neziskových organizací, angažuje se silně v oblasti školství. Je členem Rady CAEV na Univerzitě T. Bati ve Zlíně a vědecké rady na VUT v Brně.Usiluje o zlepšování životní úrovně, vzdělávání a kultury ve Zlínském kraji. Je zastáncem celoživotního vzdělávání.

2. prof. Ing. Karel Kolomazník, DrSc.
Byl nominován jako světový odborník na kožedělné technologie za přínos vědě. Je pravidelně vedoucím mezinárodních výzkumných týmů a je také nositelem vědecké ceny Rolex Award pro jednotlivce a podniky za inovativní projekty, označované jako malá Nobelova cena. Byl úspěšným řešitelem výroby bionafty z odpadových materiálů. Zabýval se také prevencí nádorových onemocnění ledvin a močových cest. Za rok 2014 byl oceněn cenou Česká hlava.

3. prof. MUDr. Jaroslav Rybka, DrSc.
Byl nominován za svůj celoživotní vztah a přínos pro interní medicínu. V Baťově nemocnici pracuje přes 50 let a vybudoval zde moderní interní kliniku. Ve svém oboru diabetologii úzce spolupracuje se světovou zdravotnickou organizací.

4. ak. sochař Otmar Oliva
Žije na Velehradě, kde vybudoval ateliér a kovoliteckou dílnu. Byl vězněn za šíření materiálů Charty 77. Od roku 1994 tvoří pro Vatikán. Jeho nejvýznamnější prací je výzdoba kaple Jana Pavla II. Redemptoris Mater. V roce 1998 vytvořil medaili k 20. výročí pontifikátu papeže Jana Pavla II.

5. Mgr. Igor Stránský
Ředitel a režisér Slováckého divadla. Režíroval přes 50 inscenací, ztvárnil řadu významných rolí, účinkuje v dabingu a televizních inscenacích. Několikrát byl nominován na Cenu A. Radoka.

6. MUDr. Jan Šternberský, CSc.
Bývalý primář kožního oddělení v KNTB ve Zlíně, kde je také členem etické komise. Přední český odborník v oboru dermatovenerologie, je krajským konzultantem pro Zlínský kraj, od roku 1994 je členem výboru Spolku lékařů J. E. Purkyně a od roku 2012 je ve funkci jeho vědeckého sekretáře. Rovněž externě vyučuje na UTB ve Zlíně.

7. Petr Čajánek
Kapitán hokejového týmu HC PSG Zlín, který získal v sezóně 2013/14 titul mistra ČR. Stal se třikrát mistrem světa, 
a to v letech 2000, 2001 a 2005. Odehrál 4 sezony v NHL v týmu St. Luis Blues, následně pak v ruské KHL. Svým hokejovým umem a bojovností se stal vzorem pro sportující mládež.

8. Miloslav Regner
Jméno, které se stalo doslova synonymem pro automobilový sport v kraji, Evropě a dnes už i ve světě. Byl nominován za dlouholetou činnost při organizování automobilové soutěže Barum Rally. Svou činností přispívá k prezentaci zlínského regionu v zahraničí. Jeho příspěvek je nezanedbatelný také v cestovním a turistickém ruchu v kraji.

9. prim. MUDr. Jaroslav Hynčica
Přednosta urologie v KNTB, kde pracuje již 35 let. Na oddělení provádí většinu operací endoskopicky za pomoci nejmodernějšího přístroje pro endoskopii a laparoskopii. Nominován za vysokou odbornost práce, zavádění nových operačních metod a přátelský přístup k pacientům.

10. prim. MUDr. Jiří Gatěk, Ph. D.
Od roku 1990 je přednostou chirurgie Nemocnice Atlas. Pracuje v nadačním fondu ENDOCHIRURGIE – 31, dlouhodobě se věnuje výzkumné a publikační činnosti. Od roku 2004 přednáší na UTB. Hlavním odborným zájmem je zaměření na karcinom prsu. Spolupracuje se světovými univerzitami. ⋌(voz)

Autor: Redakce

14.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení