VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Zlíně na podzim vysázeli 657 stromů

Zlín - Od podzimu je ve Zlíně nově vysazeno 675 stromů. Z druhů jsou nejčastěji zastoupeny lípy, javory, jírovce, okrasné kvetoucí třešně a střemchy a také duby.

13.12.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petra Poláková-Uvírová

Významným počinem byla výsadba 160 nových stromů v areálu Krajské nemocnice T. Bati. „Dá se říci, že tenhle počin byl zdravotníky a pacienty s radostí očekáván," prozradila Marie Surovcová z odboru městské zeleně magistrátu.

Doplněna byla také stávající alej jírovců u hradu Malenovice, sázelo se na hřbitovech ve Štípě, Loukách a v Malenovicích, nové dřeviny se objevily v zahradách základních a mateřských škol, na sídlištích, v sadech anebo v parcích.

Ve Lhotce založili ovocný sad

V místní části Lhotka byl založen společně s žáky ZŠ Tečovice ovocný sad, kde byly vysázeny staré odrůdy jabloní a hrušní, švestky, třešně a oskeruše. Do dalších výsadeb ovocných stromů se zapojili skauti na Lazech a dobrovolní hasiči ve Lhotce. Celkově tak bylo vysázeno 181 ovocných stromů.

Do sázení zeleně se zapojila také veřejnost. Lidé na podzim vysadili celkem 217 stromů, například v lokalitách na Farské louce, na Lazech či v prostorách areálu Rehabilitačního stacionáře.

„Cílem těchto společných akcí bylo ukázat občanům správný způsob výsadby ovocného nebo okrasného stromu a umožnit jim vysadit si „svůj strom," prozradila Věra Jašková z odboru městské zeleně magistrátu.

Stromy na dvě výsadby ve Štípě financovala občanská sdružení v případě 20 třešní na Panské cestě šlo o Asociaci nevládních neziskových organizací Zlínského kraje, vysazení 27 nových třešní podél cesty ze Štípy na Velíkovou zajistilo občanské sdružení Arnika, které na tuto akci uspořádalo veřejnou sbírku.

V současné době výsadby stromů nadále pokračují, například v rámci rekonstrukce sídliště Malenovice.

Na jaře bylo vysazeno 861 dřevin v rámci dotačního projektu Zlín regenerace zeleně ve městě Zlíně. V první polovině roku se sázelo také v parku Komenského, kde se objevilo celkem 296 nových stromů. Zeleň v této lokalitě doplnilo i 3984 keřů a 11 434 trvale rostoucích květin.

Autor: Lukáš Fabián

13.12.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení