VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věra Kramářová byla pro mnohé lidi zdrojem poznání

Nesmazatelně se do historie Otrokovic zapsala Věra Kramářová, tamní dlouholetá kronikářka, která zemřela v neděli 14. května ve věku nedožitých 83 let.„Je to pro město obrovská ztráta," řekl Deníku Petr Klokočka, kronikář města, který pomyslnou štafetu od seniorky převzal v roce 2015.

20.5.2017
SDÍLEJ:

Věra Kramářová zemřelaFoto: Deník / Budačová Nataša

Věra Kramářová měla podle něj obrovský přehled o historii města, včetně té moderní, který také dokázala vepsat právě do kroniky.

„Všechny její zápisy jsou skvělé, velice podrobné. Například její zaznamenané údaje z ničivých povodní z roku 1997 jsou dodnes pro řadu lidí základním zdrojem poznání,“ vyzdvihl otrokovický kronikář.

Navíc bez ohledu na svůj relativně vysoký věk dokázala také převést kroniku z rukopisných zápisů do elektronické podoby, a to až do roku 2014, kdy ji psala sama.

„Všechny je digitalizovala, pomáhal jí s tím údajně také její manžel,“ doplnil kronikář.

Věra Kramářová celý svůj profesní život spojila s Gymnáziem Otrokovice, za svou dlouholetou činnost pro město byla od podzimu roku 2014 držitelkou ocenění Osobnost města Otrokovice. Poslední rozloučení s ní se koná v pátek od 14.30 hodin ve smuteční síni v Kvítkovicích. Na její počest město vyvěsilo černou vlajku.

Posledního rozloučení se zúčastní také zástupci vedení města. Smuteční řeč pronese i bývalá starostka města Radoslava Matuszková.

„Je to pro nás velká ztráta. Paní Věra Kramářová byla stále veřejně činná, zapojovala se do většiny kulturních i sportovních akcí. Tím, že byla učitelka, znala mnoho otrokovických obyvatel od dětských let,“ uvedla tisková mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková. 

Autor: Jarmila Kuncová

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Natáčení v Kroměříži. Ilustrační foto

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení