VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrabců ubývá, upozornili zlínští studenti

Na klesající populaci vrabců se rozhodl poukázat tým studentů zlínské Baťovy univerzity. Ve známém zlínském parku Komenského proto uspořádal informační kampaň s názvem Hledá se pan Vrabec. Uskutečnila se u příležitosti světového dne věnovaného stejnojmennému ptákovi.

20.3.2017
SDÍLEJ:

Vrabců ubývá, upozornili zlínští studentiFoto: Archiv pořadatelů

„Zdaleka ne všichni si uvědomují, jak moc má lidská činnost vliv na poměry v přírodě. Dotýká se tak i jednoho z nejpopulárnějších tuzemských tvorů, jakým vrabec bezesporu je. Nechť si každý zkusí vzpomenout, kdy ho viděl naposledy," přiblížila smysl kampaně její projektová manažerka Lenka Kvapilová.

Jak odborníci zjistili, za poklesem počtu vrabců stojí mimo jiné ubývání strnišť či polorozbořených stavení, která jsou přirozeným útočištěm tohoto opeřence. Nemalou měrou se na tom také podílí postupné ubývání veřejné zeleně v obydlených částech měst a obcí.

Lenku Kvapilovou potěšilo, s jak pozitivním zájmem se akce setkala. „Mimo jiné jsme rozdali přes 150 letáčků, málokdo se odmítl aspoň na chvíli zamyslet. Jsme také potěšeni, že přišly rodiny s dětmi, které se zúčastnily například malé výtvarné soutěže i zápolení ve skoku do dálky," doplnila s tím, že se do kampaně podařilo zapojit i dvě mateřské školy.

Do parku Komenského dorazili i Pálkovi z Jižních Svahů. „Velmi podporuji takovéto enviromentální projekty. Líbí se mi, že vše bylo podáno jasnou a zábavnou formou. A že k tomu byly k využity i sociální sítě, které zasahují mladé. Právě ti by měli vzít na sebe zodpovědnost," sdělil František Pálka. (ex)

Autor: Redakce

20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Při třídění odpadu buďte pečliví, nabádá obec

ANKETA/ - „Třídění bioodpadu obyvatelé Tečovic vzali za své. Systém funguje. Máme z toho radost,“ říká místostarosta Tečovic Pavel Rapant. Ročně se v obci zpracuje kolem 300 tun bioodpadu. O toto množství se snižuje celková hmotnost ostatních komunálních odpadů v popelnicích, a tedy i náklady za jejich odvoz a ukládání na zlínské skládce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení