VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Začátek prázdnin bude pro řidiče zkouška nervů

Zlín – Sotva skončila výstavba úseku čtyřproudové komunikace I/49 v Malenovicích a frézování několika centrálních křižovatek, můžou lidé ve Zlíně počítat s dalšími omezeními. Zasáhnou dokonce i do provozu linek zlínské MHD.

30.6.2011
SDÍLEJ:

Oprava vozovky u zlínského divadla, třída Tomáše BatiFoto: DENÍK/Matej Slávik

Už v těchto dnech stojí kolony u Městského divadla, ty by ovšem měly do konce týdne zmizet.

„Vyměňují se dvě vrstvy živičného povrchu a zároveň opravujeme dvě smyčky semaforů,“ přiblížil ředitel Ředitelství silnic a dálnic Karel Chudárek. Tato situace také zasáhla do provozu autobusové linky 31, která tak musí jezdit po náhradní trase linky 11.

Částečné uzavírky a přesměrování pouze do dvou jízdních pruhů čeká řidiče také v Gahurově ulici u Čepkova, kde se bude ve dnech 1. až 6. července plošně obnovovat 367 metrů dlouhý narušený povrch vozovky.

„Komunikujeme s investorem a se zhotovitelem stavby, abychom v provozu MHD dokázali co nejpružněji reagovat. Stavba omezí Gahurovu ulici a odbočku na Mladcovou. Dotýká se to našich trolejbusových linek 6, 8, 9, 10, 14 a autobusových linek 32 a 33,“ přiblížil hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Frézování vozovek začne v pátek 1. července a jízdní pruhy, ve kterých se bude pracovat, budou dočasně uzavřeny. Vozidla budou přesměrována do zbývajících volných jízdních pruhů v protisměru. „Nebude uzavřený úsek v celé délce, ale bude se posunovat pracoviště s vyznačením světly. Průjezd trolejbusů bude zajištěn,“ uvedl Polách.

Proč se opravuje na začátku prázdnin? Podle Radka Berecka z Ředitelství silnic Zlínského kraje je to z důvodu nižší vytíženosti vozovky a předcházení dlouhým kolonám. „Opravu Gahurovy ulice jsme oproti původnímu harmonogramu posunuli až na začátek prázdnin, kdy je více nepracovních dnů, a doprava na největší zlínské sídliště tak bude co nejméně omezována,“ vysvětlil.

ŘSZK na místě vyfrézuje vozovku a položí nové živičné koberce na ploše 6220 čtverečních metrů. Oprava bude stát téměř 3 miliony korun. Omezení MHD bude podle Dopravní společnosti Zlín-­Otrokovice řízené. Autobusy na Mladcovou pojedou v některých dnech náhradní trasou kolem Intersparu a po Nábřeží.

„Cestující z Mladcové, kteří používají linku 32, budeme o změně její trasy informovat na infopanelech i vývěskami na zastávkách MHD. O změnách budou rovněž informováni pracovníci komisí městských částí Mladcová a Kudlov,“ řekl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

ŘSZK také žádá všechny řidiče, aby byli při opravách tolerantní a opatrní. Odměnou jim bude za pár dnů kvalitní povrch vozovky pro plynulejší jízdu mezi centrem Zlína a Jižními Svahy,“ řekl ředitel ŘSZK Bronislav Malý. Doplnil, že v případě nepříznivého počasí bude frézování Gahurovy o týden oddáleno.

Autor: Marek Houser

30.6.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení