VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schází zde záchytka

Zlínský kraj - Starostové Valašského Meziříčí, Vsetína a Rožnova pod Radhoštěm chtějí vyzvat Zlínský kraj, aby zřídil na Valašsku protialkoholní záchytnou stanici. K tomuto kroku je přiměly potíže s opilci, kteří ve městech často tropí výtržnosti.

17.1.2008
SDÍLEJ:

Cela.Foto: DENÍK/Jarmila Kuncová

Iniciativa vzešla ze strany meziříčských radních, které na rostoucí problémy s opilými upozornil ředitel zdejší městské policie Jan Camfrla. „Většinou se jedná o lidi bez domova. V denním centru Charity je ve stavu opilosti nepřijmou,“ vysvětlil. „Převoz do nejbližší protialkoholní záchytné stanice podle něj není možný, protože vozy záchranné služby i státní policie bývají vázány jinde a strážníci nesmějí opustit město,“ zdůraznil ředitel.

Obdobné problémy mají také v Rožnově pod Radhoštěm. „Samozřejmě bude záležet na tom, za jakých podmínek bude záchytka zřízena. My preferujeme smysluplné řešení včetně financování. Pokud by nás její zřízení mělo stát hodně peněz, dáme je radši na rozvoj aktivit mládeže,“ uvedl včera starosta Jaroslav Kubín.

Ke společné výzvě na zřízení nové záchytky se hlásí také vsetínská radnice. „Tato problematika se už kdysi na kraji projednávala. Řešení touto formou bych přivítala už kvůli tomu, že má se zdravotnictvím dlouholeté zkušenosti,“ konstatovala starostka Květoslava Othová. „Výzvu bych samozřejmě podpořila, dostupnost záchytky je opravdu špatná,“ dodala starostka.

Nejbližší protialkoholní záchytná stanice je až v Kroměříži. Náměstek hejtmana Zlínského kraje Josef Slovák ale upozornil, že při budování nové záchytky je potřeba mít na zřeteli, že financování provozu je prodělečné.

„Měli jsme obrovské problémy s udržením stanice v Kroměříži, hrozilo dokonce její zrušení,“ vysvětlil Slovák. ⋌(mib)

17.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Při třídění odpadu buďte pečliví, nabádá obec

ANKETA/ - „Třídění bioodpadu obyvatelé Tečovic vzali za své. Systém funguje. Máme z toho radost,“ říká místostarosta Tečovic Pavel Rapant. Ročně se v obci zpracuje kolem 300 tun bioodpadu. O toto množství se snižuje celková hmotnost ostatních komunálních odpadů v popelnicích, a tedy i náklady za jejich odvoz a ukládání na zlínské skládce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení