VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlínský kraj ocenil žáky úspěšné v soutěži zaměřené na bezpečný internet

Zlín – Přimět co nejširší veřejnost, zejména pak děti a mládež, k bezpečnému využívání internetu, bylo cílem soutěžního on-line kvízu a on-line kurzů, které probíhaly v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, do něhož se zapojil také Zlínský kraj.

16.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Thinkstock

Dnes byli v sídle Zlínského kraje vyhlášeni vítězové této soutěže, kterým osobně poblahopřál i radní pro mládež školství a sport Petr Navrátil.

„Komunikace přes internet a takzvané chytré mobily se stala samozřejmou součástí života většiny z nás, děti nevyjímaje. Tyto moderní komunikační prostředky mají ohromné množství výhod a usnadňují přístup k informacím, jenže zároveň s sebou nesou také rizika, a proto je velmi potřebné naučit se s nimi zacházet nejen po stránce manuální, ale také po stránce mentální. Právě proto jsme se jako kraj zapojili do celostátního projektu Kraje pro bezpečný internet, který vznikl z iniciativy Asociace krajů ČR s úsilím zvýšit informovanost o nástrahách internetu a hlavně o možnostech prevence v této oblasti," řekl radní Petr Navrátil.

Projekt usiluje o to, aby si co nejvíc uživatelů internetu uvědomilo, jak zodpovědně zacházet se svými i s cizími citlivými údaji osobního charakteru, dále že je nutné vyvarovat se rozesílání řetězových e-mailů, tzv. hoaxů, a také učí, jak se zachovat např. tehdy, kdy se člověk stane obětí kyberšikany.

První místo v soutěži získala Nikola Chytilová ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice, na druhé příčce se umístil Adam Bartoš z Gymnázia Jana Pivečky a Střední odborné školy Slavičín a třetí pozici mezi nejlepšími zaujal Jakub Kovařík ze Střední školy centra odborné přípravy technické Kroměříž.

On-line kvíz a on-line kurzy byly určeny nejen pro děti a mládež, ale také se zaměřily na rodiče a veřejnost, na pracovníky Policie ČR a na sociální pracovníky.

Ve Zlínském kraji se do soutěže zapojilo celkem 717 soutěžících, z toho úspěšných řešitelů bylo 9 žáků v kategorii 9–12 let a 262 žáků ve věkové kategorii 13 plus.

On-line kvíz a obsah kurzů vytvořilo Národní centrum bezpečnějšího internetu a na podobě kurzů se podílela také Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Praze. Realizace e-learningového modulu zajistila společnost PC Help.

Tvorba testu a výukových materiálů byla podpořena granty Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR. K realizaci projektu se organizačně a finančně přihlásilo devět krajů z celkem čtrnácti a ceny pro soutěžící poskytla společnost Microsoft.

Autor: Lukáš Fabián

16.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

Na Velkém náměstí v Kroměříži v sobotu pokračoval hlavní program krajských dožínek. Přihlížející viděli krojovaný průvod, slavnostní zahájení a předání dožínkového věnce krajskému hejtmanovi. 

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení