VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlínský kraj úspěšně čerpá peníze z EU

Praha, Zlínský kraj - Úředníci z Krajského úřadu Zlínského kraje jsou pátí nejlepší v čerpání evropských dotací v rámci České republiky.

29.12.2011 18
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Získané peníze směřují do rozvoje služeb eGovernmentu a do zvyšování výkonnosti úředníků a kvality služeb či vzdělávání. Na nejvyšší příčku dosáhl Karlovarský kraj.

Analýza srovnává úspěšnost čerpání kraje jako poměr finančního objemu schválených žádostí na počet obyvatel v daném kraji. Srovnání se týká pouze výzev, u nichž jsou příjemci dotací jednotlivé krajské úřady.

„Zlínský kraj dosáhl v rámci celorepublikového hodnocení krajů velmi dobrých výsledků. Úředníci z místního krajského úřadu zatím předložili čtyři úspěšné projekty v celkové hodnotě téměř 155,1 milionu korun. To je v konkurenci 13 krajů řadí na páté místo,“ hodnotí čerpání Aleš Temr, ředitel Odboru strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR.

Zefektivnění služeb krajského úřadu

Jedním z projektů ve Zlínském kraji je například Rozvoj projektového řízení a strategického plánování na Krajském úřadu Zlínského kraje. „Důvodem realizace projektu je potřeba zefektivnit projektové řízení na Krajském úřadu Zlínského kraje, zdokonalit strategické plánování a také vypracovat strategické koncepční dokumenty,“ říká Petr Zahálka, projektový manažer. Projekt bude podpořen z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) částkou téměř 12,3 milionu korun. Dalších 2,1 milionu korun uhradí příjemce podpory z vlastních zdrojů.

Projekt je dále zaměřen na vzdělávání projektových manažerů Krajského úřadu Zlínského kraje v oblasti projektového řízení a strategického plánování. Celkem 12 projektových manažerů absolvuje školení, které povede k získání mezinárodně uznávané certifikace IPMA. Další z dílčích aktivit je pak zhotovení strategických dokumentů za účelem řešení prioritních oblastí rozvoje území Zlínského kraje.

Projekt tedy vede ke zefektivnění řízení a administrace projektů krajského úřadu prostřednictvím vzdělávání projektových manažerů a využívání softwarových nástrojů. Zpracované koncepční dokumenty pak mohou určit vývoj v prioritních oblastech zdravotnictví, doprava a podnikání.

Projekt je realizován od dubna 2010 do března 2013.

Z Integrovaného operačního programu čerpal Zlínský kraj finanční prostředky v rámci výzvy č. 8 (Rozvoj služeb eGovernmentu v krajích), v programu OP LZZ využil výzev více, a to č. 40 (Vzdělávání v eGon Centrech krajů a obcí s rozšířenou působností), 42 (Zvýšení kvality řízení v úřadech územní veřejné správy) a 57 (Řízení lidských zdrojů v územní samosprávě). Některé z krajů pak z evropských fondů čerpaly ještě z výzvy č. 69 (Vzdělávání pro územní veřejnou správu).

Cíl: kvalitní úředník

Čerpání evropských dotací pro zlepšování kvality veřejné správy, vzdělání úředníků a modernizaci úřadů zajišťuje Odbor strukturálních fondů Ministerstva vnitra ČR. Ten jednotlivé výzvy v rámci programů OP LZZ vyhlašuje, vybírá a hodnotí podané projekty, kontroluje jejich průběh. Mezi žadatele se řadí obce, kraje či orgány státní správy. Na celé programové období má Ministerstvo vnitra ČR k dispozici celkem 21,7 miliardy korun, kterými může podpořit projekty, jejichž cílem je zkvalitnění služeb veřejné správy.

29.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rihards Bukarts (vpravo čelem) v lotyšském dresu v zápase s Ruskem na MS 2017

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Jak reklamovat koupený dům či byt

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení