V souvislosti s hnutím a jeho podivnými praktikami se rovněž objevují i jména dvou zlínských okresních soudců, jeden z nich je předsedou. Ten tvrdí, že s hnutím nemá nic společného.

Poetrie je v centru zájmu policie již rok. Na ně se totiž obrátily většinou mladé ženy, které tvrdí, že byly zneužity či dokonce znásilněny. Vše se mělo odehrávat při takzvaném odháčkování.

Díky němu se měly zbavit negativní energie ze svých předchozích vztahů. Dívky tvrdily, že vůbec neměly tušení, co je čeká. Rituál totiž spočíval v pohlavním styku s Járou Dobešem, nebo-li Óm nadsamcem, jak si podle dostupných informací sám říká.

Mezi jeho stoupence má údajně patřit celá řada známých osobností, včetně soudců. Údajně byla s Poetrii úzce spjata jedna ze zlínských okresních soudkyň včetně předsedy okresního soudu. Ten ale něco takového popírá.

„Já s tím nemám nic společného. Někdy před asi patnácti lety jsem se zúčastnil jednoho semináře, který v té době Poetrie pořádala, ale nikdy jsem nebyl jejich aktivním členem a nebo snad dokonce žákem, jak se o mě psalo. Navštěvoval jsem i jiné kurzy jiných organizací, protože jsem se o to zajímal.

O tom, že se v Poetrii mělo dít nějaké znásilňování a podobně, jsem se dozvěděl až z médií a musím říct, že mě to šokovalo a dost zklamalo. V době, kdy jsem se toho semináře zúčastnil já, se tam rozhodně nic zlého nedělo,“ reagoval soudce. Vyjádření soudkyně se Deníku nepodařilo získat.

Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu již zřejmě mají jasno v tom, kdo by měl být potrestaný a za co. Podrobnosti ale zatím tají.

„Navrhli jsme státnímu zastupitelství další postup. Teď čekáme na jeho vyjádření. Nepovažujeme však za profesionální přístup sdělovat, co jsme zjistili,“ reagoval mluvčí útvaru Pavel Hanták.

Brněnské státní zastupitelství ale zatím mlčí.

„Nemáme zatím nic nového, co bychom k tomu mohli sdělit. Na případu nadále pracujeme,“ sdělil mluvčí Hynek Olma.

Poetrie však i nadále pořádá své semináře. Jeden z nich byl před nedávnem i ve Zlíně.