Jsem nakonec rád, že se zápas českého „béčka“ se Skotskem v Lize národů uskutečnil a odehráli jsme ho se vztyčenou hlavou. Trenér Šilhavý si alespoň rozšířil obzory o další fotbalisty. Jsem přesvědčen, že tři čtvrtiny hráčů z nového výběru by za normálních okolností příležitost nedostaly. A byl to pro ně první a zároveň asi i poslední zápas v národním týmu v životě.

Byl jsem naprosto přesvědčený, že narychlo poskládané národní mužstvo odehraje kvalitní zápas. Taková utkání jsem měl velice rád. Fakt, že nemůžete nic ztratit, vám dodává sebevědomí a odvahu. Pokud by náš tým prohrál 0:3, nikdo by mu nic nevyčítal. Ale tím, že podali kvalitní výkon, byť prohráli 1:2, si hráči udělali dobré jméno. ¨

Zase jsem se přesvědčil o tom, že česká liga není špatná soutěž a že když hráč pravidelně hraje naši ligu, tak je schopný úspěšně hrát i za reprezentační výběr.

Kdo je Tarzan, nový expert Deníku

Petr Průcha, bývalý útočník Chmelu Blšany

Do ligy se fotbalista z Nového Bydžova, který prošel mládeží v Hradci Králové, dostal díky výkonu v exhibičním zápase proti Kozlovně Ládi Vízka. Při přáteláku zaujal trenéra Blšan Miroslava Beránka. Proslul tvrdou, ale férovou hrou.

Nyní trénuje mládež v novobydžovské Cidlině, navíc píská krajské soutěže.

Nebojí se pojmenovat a poukázat na problémy v českém fotbale.