VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA NOVOTNÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Muzejní pátrání po zajímavých koutech už brzy končí

Zlín – Jen posledních pár dnů potrvá možnost prohlédnout si výstavu Pátrání po místě, která je k vidění v Muzeu jihovýchodní Moravy ve zlínském zámku. Výstava končí v neděli.

Stavby proti velké vodě nadále pokračují

Zlínský kraj, povodí Moravy – Sklep, obývák i kuchyň proměněné v bazén, mnohadenní čekání na to, až voda opadne, dlouhodobá a nákladná rekonstrukce obydlí.

Lešná má novou expozici plnou mloků skvrnitých

Zlín /FOTO/ – Mloky, čolky i skokany zelené mohou pozorovat děti i dospělí v nové expozici zlínské zoo zvaném Centrum Caudata. Zájemci jej najdou poblíž zámku Lešná v bývalém odpočinkovém koutku U Veverky.

Ve Zlatém jablku začíná výstava harlejů

Zlín – Nejen fanoušci nablýskaných mašin se mohou těšit na výstavu, která začíná v pátek 8. července ve Zlíně. V obchodním centru Zlaté jablko je k vidění dvanáct originálních historických motocyklů značky Harley-Davidson. Nejstarší z nich má už 93 let a je dodnes plně funkční.

Parkovací dům ve Zlatém jablku je na pár dní zavřený

Zlín – Nutné opravy vedou provozovatele zlínského obchodně zábavního centra Zlaté jablko k omezení provozu parkovacího domu.

VŠUP se loučí se Zlínem

Zlín – Chystá se první ze série akcí, kterými se dva ateliéry zlínské katedry designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové (VŠUP) v Praze rozloučí se Zlínem. Před svým stěhováním do Prahy se několika výstavami připomene historie školy, její fungování společně s představením slavných pedagogů a absolventů.

Poplach zněl Otrokovicemi kvůli ohni bezdomovců

Otrokovice /AKTUÁLNĚ/ – Požární poplach zněl v úterý krátce po půl deváté večer Otrokovicemi. Svolávali se profesionální i dobrovolní hasiči k požáru, který se měl podle prvotních informací rozhořet v části Baťov.

Brumov rozezní festival Hradní tóny 2011

Brumov-Bylnice – Dvě až tři písně přednesou soutěžící na sobotním festivalu Hradní tóny 2011, který na brumovském hradě pořádá farnost Brumov ve spolupráci s Valašskou nadací.

Kajka mořská se zatoulala k Ostrožské Nové Vsi

Ostrožská Nová Ves – Opravdová rarita zavítala v těchto dnech na vodní plochu u Ostrožské Nové Vsi na Slovácku. Zaletěla tam kachna kajka mořská, která se obvykle vyskytuje na severu Evropy.

Stávka v městské hromadné dopravě nebude

Zlín, Otrokovice – Spoje Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice pojedou v pondělí jako v jiné dny. Původně se měli pracovníci společnosti připojit ke stávce dopravních odborářů, a spoje neměly jezdit mezi 15. a 16. hodinou.

Lékárna KNTB je do 3. června zavřená

Zlín – Na novou verzi lékárenského informačního systému právě přechází lékárna u hlavní brány Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně. Zavádí přesnější evidenci pohybu léků a zdravotnického materiálu v KNTB.

Kastelán na Brumově zhubl 65 kilo za 7 měsíců

Brumov­-Bylnice /ROZHOVOR/ – Vida, brumovský hrad má nového kastelána, překvapilo mě při prohlížení snímků z hradní akce, na které byl můj kolega. Při bližším pohledu mi spadla čelist: je to ten samý člověk, ty rysy poznávám, jen mnohem hubenější. Sedmačtyřicetiletý Miroslav Obadal.

Zoufalí rodiče chtějí rozšíření štípské školky

Zlín – O školku ve zlínské části Štípa je rvačka. Současných sedm desítek míst tam zdaleka nestačí, a tak se rodiče předškoláků rozhodli na tento nedostatek upozornit radnici. V tamní školce po tři týdny podepisovali petici, která nakonec čítá 214 podpisů.

V páteční noc jsou muzea a galerie otevřené

Zlín – V pátek v noci je možná netradiční prohlídka kulturních institucí ve Zlíně, které se připojily k akci Galerijní a muzejní noc. Začátek je v 19 hodin, konec přesně o půlnoci.

Divadlo vyzývá: Natočte trailer

Zlín – Městské divadlo Zlín vyhlašuje videosoutěž o atraktivní cenu. Úkolem je natočit filmovou upoutávku (trailer) na předplatné na novou divadelní sezonu 2011/2012.

V Academia centru pobaví komedie o stárnoucích klaunech

Zlín – Úterý 14. června si mohou zapsat do deníčku všichni ti, kteří mají rádi komedie populárního dramatika Neila Simona. V Academia centru UTB Zlín se v ten den totiž od 19 hodin hraje jeho komedie …Vstupte! Diváky budou chtít rozesmát Petr Nárožný, Ladislav Mrkvička, Jan Čenský a Libuše Švormová.

Za Zlínsko bojuje o titul vesnice roku sedmero obcí

Zlínsko – Co mají společného Loučka, Nedašov, Pohořelice, Poteč, Sazovice, Vlachova Lhota a Žlutava? Tyto obce ze Zlínska se ucházejí v celostátní soutěži o titul Vesnice roku 2011. O tom, že zvítězit nebude snadné, svědčí celkový počet přihlášených obcí: tři sta pět.

U Horní Lhoty byla hromadná bouračka

Horní Lhota, Zádveřice /FOTOGALERIE/ – Nepěkné vzpomínky na čtvrteční dopoledne budou mít účastníci hromadné havárie mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou na Zlínsku. Nehoda dvou aut a motorky si tam vyžádala několik zranění.

Zlín film festival potěší děti a mládež pojedenapadesáté

Zlín – Rok se sešel s rokem, a je tu zase filmový festival, který je věnovaný dětem a mládeži. Jedenapadesátý ročník promítání snímků věnovaných nejmladší části populace má narozdíl od předchozích nový název Film festival Zlín s podtitulem Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

Důvěřivou seniorku obrali o šedesát tisíc

Zlín – Podvodníkovi naletěla v úterý osmdesátiletá žena ze Zlína. Věřila, že její příbuzný potřebuje peníze. Dala je ale cizím výlupkům.

Za záchranu dítěte ze zamčeného auta dostali hasiči dort

Zlín – Služba u hasičů je náročná, ale nechybí při ní ani dojemné okamžiky. Jeden takový zažili ve středu, kdy jim přišla na stanici poděkovat žena z Karlovic u Zlína.

Koupaliště na Jižních Svazích mělo nevítanou premiéru

Zlín – Výhru národního hokejového týmu se ve středu v noci rozhodla oslavit po svém skupinka zhruba pěti osob. A to tak, že se půjdou vykoupat do ještě neotevřeného areálu koupaliště na Jižních svazích.

Strýček Váňa a Fridy Kahlo se loučí se Zlínem

Zlín – Během jednoho večera se diváci Městského divadla Zlín rozloučí se dvěma inscenacemi. Ve čtvrtek se naposledy budou hrát představení Strýček Váňa ve Velkém sále a Fridy Kahlo ve Studiu Z. Obě představení začínají v 19 hodin.

Otrokovickou besedu zdobí snímky zátiší

Otrokovice – Slovo zátiší vypovídá mnohé o fotografiích, které byly představeny v pátek při vernisáži výstavy IV. Otrokovického fotosalonu ve foyer Otrokovické besedy. Návštěvníky oslovují fotografie od poeticky zaměřených až k realistickým, v barevném i černobílém provedení.

Galerie představí Doteky rytmů

Zlín – Doteky rytmů je název výstavy výtvarnice Ireny Stanislavové. Tu pořádá zlínská Art Galerie od 11. do 24. května.

Výtvarníci se po roce setkají v Držkové

Držková – Už počtvrté se setkají v Držkové na Zlínsku výtvarníci. Na několikadenním sympoziu, jehož mediálním partnerem je Zlínský deník, budou tvořit podle svého zaměření obrazy či plastiky.

Z montážní jámy v Kloboukách tahali dva koně

Valašské Klobouky – Perné odpoledne zažili včera hasiči ve Valašských Kloboukách Mirošově. Museli tam pomáhat při vytahování dvou tažných koní z montážní jámy.

Chceme naši ulici zase průjezdnou, stěžují si Malenovičtí

Zlín-Malenovice – Jako v pasti si připadají obyvatelé žijící v blízkosti malenovické ulice Mlýnská. Místo průjezdné cesty mezi Mlýnskou a Zahradní, která jim sloužila ještě před rozšiřováním I/49, mají nyní apendix. A pravděpodobně to tak zůstane i po dokončení rekonstrukce hlavního tahu mezi Otrokovicemi a Zlínem.

Cestovatel Zikmund a etnograf Stingl besedovali

Zlín /FOTOGALERIE/ – Dohromady je jim 171 let, jejich knihy o cizích krajích hltají miliony nejen českých čtenářů. Pro mnohé jsou vzory píle, vytrvalosti a odvahy.

Starostové v okolí Ploštiny: Turistům půjčíme kola i GPS

Jižní Valašsko – Uctění památky vojáky zabitých obyvatel osady Ploština a také krásná příroda s výhledy do širokého okolí. Na to láká turisty společně osm obcí jižního Valašska.

Starostové v okolí Ploštiny: Turistům půjčíme kola i GPS

Jižní Valašsko – Uctění památky vojáky zabitých obyvatel osady Ploština a také krásná příroda s výhledy do širokého okolí. Na to láká turisty společně osm obcí jižního Valašska.

Zoo oslaví Den Země už v neděli. Na počest lidoopů

Zlín – Den Země se sice slaví až 22. dubna, zlínská zoo se mu ale bude věnovat už tuto neděli. Tentokrát si pracovníci zoo pro návštěvníky připravili zábavu i poučení související s ochranou lidoopů, což je téma, kterému se věnuje letošní kampaň Evropské asociace zoologických zahrad.

Loučtí fotbalisté opravují hřiště svépomocí

Zlín – Kde najít opravdu spolehlivou pomocnou ruku? Nejlépe na konci svého vlastního ramene. Stoprocentně to platí o fotbalistech SK Zlín-­Louky.

Region Zlínsko bude bez Zlína tratit

Zlínsko – Je to asi jako by Německo vystoupilo z EU. Tak se dá charakterizovat situace, kdy svazek patnácti měst a obcí Region Zlínsko opustilo město Zlín. Podle jeho zastupitelů vkládal do spolku příliš mnoho peněz a nepřinášelo mu to užitek.

Pomlázky, kraslice i čerstvý chléb ve zlínském muzeu

Zlín – Upletl jsem pomlázku – tak se jmenuje velikonoční předvádění, které pro malé i velké návštěvníky přichystalo Muzeum jihovýchodní Moravy na čtvrtek v prostorách zlínského zámku.

Za promenádu v plavkách jsem dala všem finalistkám pětku

Zlín – „Ještě že mám ty papíry na hlavu,“ napadlo mě ve chvíli, když jsem se dozvěděla o své účasti v porotě na Miss Academia 2011. Jakožto držitelka vysokoškolského diplomu snad totiž mohu posoudit, která z deseti finalistek je ďábelsky nejchytřejší. A andělskou krásu snad taky poznám, tak hurá na to…

Květa Fialová navštíví prales

Bílé Karpaty – Slavnou podporovatelku má více než sto let starý jedlobukový les zvaný Ščúrnica v blízkosti Valašských Klobouk. Jeden z nejlépe zachovaných přírodě blízkých lesů v širokém okolí má novou patronku v podobě herečky Květy Fialové.

Poplatky budou muset uhradit i majitelé rybiček

Zlín /HOUPAČKA/ – Nedostatek peněz v městské pokladně donutil zlínské zastupitele k nepopulárnímu kroku. Kromě psů se budou vybírat poplatky i za další domácí mazlíčky. Milovníci křečků, koček, rybiček či papoušků musejí od letoška také sáhnout do peněženek.

Skalní zlínští sázkaři Sazku nezavrhují

Zlínsko – Důvěra v loterijní společnost Sazka dostala kvůli její finanční situaci v posledních dnech povážlivé trhliny. Stalo se tak mimo jiné poté, co média zveřejnila příběh lidí z jižních Čech, kteří stále čekají na výplatu lednového jackpotu. Lidé na Zlínsku si ale přesto cestu do kanceláří a k terminálům společnosti cestu najdou.

Adra hledá dobrovolníky do Otrokovic

Zlín, Otrokovice – Zlínská Adra hledá dobrovolníky jako společníky pro seniory, kamarády pro děti a asistenty pro klienty se zdravotním postižením pro zařízení v Otrokovicích.

Želechovice čeká Den zdraví

Želechovice nad Dřevnicí – Přednášky, cvičení, ochutnávky zdravé výživy či pořízení farmářských produktů. To vše čeká návštěvníky sobotního Dne zdraví. Ten se koná od 9 hodin v ZŠ Želechovice na Zlínsku.

Do Slavičína na Valašské Křoví

Slavičín – Ještě tři dny plné divadla nabízí postupová přehlídka amatérských divadel Valašské Křoví 2011, která se koná do neděle ve Slavičíně. V pátek od 16 hodin mohou ve slavičínské Sokolovně diváci vidět představení Radosti mládí předvedené Divadlem Krnov.

Zámek Napajedla chystá Univerzitu Feng shui

Napajedla – Univerzita Feng shui – projekt s tímto názvem zahájí v březnu zámek v Napajedlích. Naváže tak na kurzy se stejným hlavním tématem, které pořádá od pátku až do neděle 27. února.

Děti se mohou těšit na loutkové pohádky

Zlín - Pro všechny malé návštěvníky a jejich rodiče připravilo obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko na neděli 27. února další ze série pravidelných divadelních představení.

Řezbáři se pochlubí svými pracemi

Fryšták – Kdo by rád představil svou řezbářskou tvorbu ostatním, může se jí o víkendu pochlubit ve Fryštáku.

Bitka 5 cizinců! V akci pěsti, kopance, obušky i lahve

Otrokovice – Plné ruce práce měli v noci na neděli policisté z Otrokovic. Vyšetřovali napadání mezi pěticí mužů. V neděli před třetí hodinou ráno měl jeden cizinec udeřit druhého pěstí do obličeje a dalšího zkopal.

Zákaz návštěv v nemocnici je odvolán

Zlín – Od úterý 22. února je opět možné navštívit své blízké v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Vedení zdravotnického zařízení totiž zrušilo zákaz návštěv, a to na základě doporučení hygieniků.

Penzisté také potřebují společnost

Zlín – Hodina volného času týdně a ochota pomáhat stačí podle Josefa Koláčka ze zlínské pobočky humanitární organizace ADRA k tomu, aby se člověk stal společníkem pacientů Gerontologického centra zlínské Krajské nemocnice T. Bati.

Znamení koně jde do televize

Zlínsko, Česko – Třináctidílný seriál z koňáckého prostředí, který se natáčel i na Zlínsku, bude od pátku k vidění v České televizi.

Při autohavárii se zranil mladý muž

Lukoveček /FOTOGALERIE/ – Jednoho zraněného účastníka nedělní nehody u Lukovečku na Zlínsku museli odvézt do nemocnice zdravotničtí záchranáři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT