VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAVID KAROLA

David Karola / Zlínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sluníčka roku ve Zlíně doprovodí Mahulena Bočanová i Eliška Bučková

Šikovné a talentované holčičky mají možnost ukázat se v soutěži Sluníčko roku, jejíž zlínský casting proběhne v sobotu 9. září v obchodním centru Zlaté jablko.

Když dům vytápíte jenom za několik tisíc korun ročně

Na stole má skleněný půllitr s vodou, vedle levé ruky mu leží iPhone, na parapetě za ním malý, trochu podivný mechanismus dokolečka otáčí plastovou destičkou. Když bodrý čerstvý čtyřicátník zvedne oči od počítače, dívá se na tabuli popsanou přibližně třicítkou úkolů.

Když zpívá celé náměstí, cítíte tu krásnou energii...

Martinu Lerlovou - /ROZHOVOR/ byste v posledních dnech na zlínském náměstí Míru poznali poměrně snadno. Tedy pokud se pohybujete kolem pódia a všimnete si dámy v zimní bundě ve výrazných barvách. „Ano, jasně, chápu, to je super, to se povedlo… A to je trochu komplikace, ale vyřešíme… Na shledanou," povídá to telefonu, než zavěsí.

Zpět v Luhačovicích. Trochu s nostalgií

Luhačovice /ROZHOVOR/ - Rok utekl hodně rychle. Ví to i přední český virtuos Václav Hudeček. Už příští týden začne své umění předávat v Luhačovicích pečlivě vybraným talentům na akademii pojmenované právě po něm. Už po jednadvacáté.

AKTUALIZOVÁNO

Ševci, do toho!!!

Zlín - Startuje nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže. FC Fastav Zlín se již zítra postaví celku z Příbrami. Zlínský deník připravil přehled odpovědí na základní otázky, které se vám před začátkem ligy mohou hodit.

Ředitel společnosti Vitar: Výroba doplňků je zajímavá a kreativní práce

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Pitíčka Capri-Sonne, balená v originálním sáčku, vitaminové tabletky Energit či různé šumivé vitaminy. Snad každý už se někdy s těmito výrobky setkal. Málokdo však ví, že firma, která za výrobou těchto potravinových doplňků stojí, pochází z našeho regionu. Sídlo společnosti Vitar je přímo v krajském městě.

Staré kusy mají punc života bez starostí

Chalupáři, Malý pitaval z velkého města, Nemocnice na kraji města. Tyto kusy nyní vládnou hlavním vysílacím časům a jejich sledovanost vesměs přesahuje půl milionu diváků na jeden díl, což na dobu prázdnin a konkurenci dalších multimediálních lákadel prostě není málo.

Goťák pořád válí. Zlínský koncert se „zvrhl" v opravdovou párty

Zlín - „Jsem rád, že jste přišli a nedali jste přednost televizním seriálům. Ony jsou stejně jenom z nemocnic… a tady jsme přece všichni zdraví," uvedl svůj nedělní koncert ve Zlíně Karel Gott. Publikum na zlínském zimním stadionu mohlo aplaudovat prvním slovům Mistra, který stylově oponoval nedávným „zaručeným" zprávám o jeho nelichotivém zdravotním stavu. Božský Kája prostě válí. Už více než 50 let.

Tomáš Klus před Regatou: Velký koncert je lekcí pokory

Region - /ROZHOVOR/ Jak se nynější Tomáš Klus dívá na toho „neznámého mladíka", který v roce 2007 okouzlil porotu Zlíntalentu písní s názvem Dopis? „Mám pořád ty samé oči. Mění se jen úhel pohledu. Úhel odtud tam mě těší, neboť jsem svou kvalitu nalezl právě v onom neznámém mladíkovi," říká dnes miláček publika Tomáš Klus, který vystoupí 19. června od 20 hodin na Holešovské Regatě.

Ultrazvuk nemusí k odhalení nádoru prsu stačit, říká expert Josef Katrušák

Zlín - /ROZHOVOR/ Choďte na prohlídky, choďte na prohlídky, choďte na prohlídky. Jasný vzkaz ženám, aby nepodceňovaly preventivní kontroly prsou pomocí mamografu. Vyšetření ženám nad 45 let uhradí každé dva roky zdravotní pojišťovna.

Kabelkový úspěch 2015. Díky vám!!!

Zlín, Otrokovice – Dvě obdivuhodné sumy: 104 939 Kč ve Zlíně a 17 608 Kč v Otrokovicích. Představují výtěžek pondělního Kabelkového veletrhu 2015 pro Naději se Zlínským deníkem. Za úspěch patří velké poděkování všem, kteří kabelku do projektu darovali i těm, kteří si je přišli koupit.

Do zámku Napajedla o víkendu za polovic

Napajedla – Dlouhá léta byl zavřený, nyní už se řadí mezi žádané turistické cíle v našem regionu. Řeč je o zámku Napajedla, který tento víkend zahajuje novou sezonu.

Autoklub hledá nové tváře

Region – V průběhu závodní sezóny 2015 budou Autoklubem ČR v rámci projektů Autoklub Rally Star 2016 a Autoklub Rally Talent 2016 vybráni ti nejlepší jezdci, kteří budou slavnostně vyhlášeni dne 22. listopadu 2015 na autodromu Sosnová.

Zásah v ROP Zlín: 
obvinění pěti osob kvůli statisícovým úplatkům

Region – Kvůli podezření z přijímání i poskytování úplatků a poškozování finančních zájmů EU v souvislosti s přidělováním dotací z ROP Střední Morava, (Olomoucký a Zlínský kraj, pozn. red.) zadrželi v úterý kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOOZ SKPV) pět osob.

Ve službách světla: největší dílo v Galerii V. Chada má 2,5 metru

Zlín – Palo Macho. Zajímavý slovenský umělec, který je známýpředevším svým novátorským přístupem ke sklu. V úterý 14. dubna se představí ve zlínské Galerii Václava Chada na zlínském zámku. Vernisáž expozice Ve službách světla začíná v 17 hodin.

AKTUALIZOVÁNO

Zázrak: dramatický porod doma ve 26. týdnu, Gábinka je v pořádku

Zlín, Kroměřížsko - /PŘÍBĚH/ Jestli se skutečně dějí zázraky, tak jeden se opravdu stal. Svědčí o tom příběh holčičky z Kroměřížska, která se vloni v únoru narodila ve 26. týdnu, přičemž normální těhotenství trvá 40 týdnů.

Hlavně zajistit teplo a volat odbornou pomoc

Zlín - /ROZHOVOR/ Přibližně 1,2 procenta dětí se v ČR narodí předčasně a jejich porodní váha nepřesahuje půldruhého kilogramu. Z toho je přibližně třetina dětí s porodní hmotností pod 1000 gramů," říká primář novorozeneckého oddělení Jozef Macko.

Pomohl Zemanovi opravit člun. Od té doby si tykají

Zlín - /ROZHOVOR/ Miloše Zemana obdivoval dávno předtím, než se skutečně stal hlavou státu. Dokonce řekl, že by si nynějšího prezidenta dovedl představit i jako tchána. Ostatně, mohlo se tak i při troše nadsázky a jiné souhře okolností stát.

Psí příběh snů: z příkopu až do náruče prezidenta Zemana

Region - Je listopad 2013, nevlídno, teploty kolem nuly a na silnici u jihomoravského Rousínova se motá mezi projíždějícími auty mladý kříženec jezevčíka. Zmatený, promrzlý, štěstí, že ho nikdo nesrazil. S přítelkyní Míšou tudy právě v zácpě popojíždí Vladimír Kruliš ze Zlína. Míří do práce v Praze, kde nyní působí v nejužším týmu prezidenta Miloše Zemana.

Oldřich Hájek: Lidé budou více jezdit, zlevňování zatím čekat nelze

Zlín /ROZHOVOR/ - Představte si například malé pekařství, které denně se svými výrobky najezdí 200 kilometrů. Pokud benzin či nafta stojí třicet, a nikoliv skoro čtyřicet korun za litr, měsíčně ušetří mnoho tisíc korun.

Za plastiku intimních partií jsou ženy nesmírně vděčné

Zlín – /ROZHOVOR/ Na rovinu. Z lékařů mám docela respekt, který pomalu hraničí s jistým strachem. Povídám to primáři gynekologie ve zlínské Nemocnici ATLAS Ivo Gerychovi, který opáčí: „Já vám něco povím, já také," směje se.

Popularita, o kterou nikdo nestojí

Zlínský kraj - /NÁZOR DENÍKU/ Pro nezávislého pozorovatele někde z Čech musí být zlínský region trochu prokletým místem. Ještě docela nedávno plnily titulní stránky novin i zpravodajských webů metanolová aféra, úmrtí, rozsudky a to vše promícháno vyšetřováním obřího daňového úniku v podání takzvané lihové mafie. Následné „odklonění" k jiným kauzám z dalších částí ČR vystřídalo nové výbušné téma, a bohužel výbušné se vším všudy.

Pro politiky nehraju. Ani za milion, říká kapelník Fleretu Hrachový

Zlín – „My jsme kapela apolitická. Hodně si ceníme, že nehrajeme na žádné politické akci. Mně už nabízeli takové peníze, že kdybych je vzal, tak mám barák ve zlatě," říká v rozsáhlém rozhovoru pro Deníky ve Zlínském kraji kapelník slavné valašské kapely Fleret Zdeněk Hrachový. Najdete jej v pátečním vydání (5.12.) na panoramatické straně 6-7.

Skluzavka v Jablku má spoustu příznivců

Zlín - Několik set dětí denně si nenechá ujít chaloupku se skluzavkou ve zlínském nákupním centru Zlaté Jablko. Jednoduchá, ale velmi oblíbená atrakce, je součástí letošní vánoční výzdoby.

Ledecký míří do Zlína. Má vytíženého anděla strážného

Zlín – Bude to asi docela vytížený chlapík. Já jsem posbíral docela dost úrazů, ať už z lyží, nebo ze snowboardu. Nejvíc mě ale podržel při natáčení klipu Na ptáky jsme krátký.

VIDEO: Luhačovická lázeňská pohoda

Luhačovice - Tisíce lidí si na svatováclavskou neděli nenechaly ujít zážitek v podobě návštěvy lázeňské části Luhačovic.Ochutnávali z celé řady minerálek, slunili se na lavičkách a život si osladili třeba tradičními oplatky.

Nejkrásněji se zpívá, když je člověk zamilovaný

Zlín - /ROZHOVOR/ Mladá, krásná, úspěšná. To je Simona Mrázová. Pětadvacetiletá rodačka ze Zlína, která patří mezi nejnadějnější pěvkyně v České republice. A míří výš, byť jak říká: Nechávám věci plynout a přijímám to, co přichází. Rozhodně to není jediný z jejích zajímavých názorů.

DIA svět podle profesora Jaroslava Rybky

Zlín - /ROZHOVOR/ Profesor Jaroslav Rybka je člověk, který zasvětil svoji medicínskou kariéru léčbě a výzkumu diabetu. Není moc lidí v oboru, kteří by o cukrovce věděli více než on. Na nedostatek potenciálních pacientů si rozhodně nemůže stěžovat. V České republice jich najdeme přes osm set tisíc. Smutné je, že jejich počet nadále stoupá.

VIDEO: Podívejte se, jak malí zlínští Cobblers válí v baseballu

Žákovský tým Cobblers Zlín, který se v neděli utkal s Nuclears z Třebíče. Za týden se v 10 a v 11 hodin na stadionu vedle krytého bazénu postaví proti Drakům.

Podívejte se: Z budov Svitu už jen hromada kamení

Zlín - Zbytky z poslední budovy trojice 24-25-26 v pátek likvidovala speciální technika. S demolicí se začalo před Vánoci. V místě má vyrůst obchodní centrum Fabrika.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT