VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA MINAŘÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Břestku zjistili týrání zvířat

Břestek, Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Nedostatek žrádla, nevyhovující prostory a množství výkalů. V takových podmínkách živoří podle Krajské veterinární správy pro Zlínský kraj (KVSZK) zvířata ze statku v Břestku na Uherskohradišťsku.

Nové štípské náměstí na jaře nebude

Zlín – Rekonstrukce náměstí ve zlínské místní části Štípa se zpozdí. Zatímco v létě město avizovalo, že práce začnou pravděpodobně v září roku 2010 a hotové budou na jaře 2011, teď už je termín zahájení rekonstrukce nejasný.

Bojíte se bolesti? Doktoři ví jak vás oblbnout

Zlínský kraj – Omdléváte při představě zubařského zákroku, který obvykle nebývá bezbolestný? Kdyby se tomu tak dalo vyhnout, myslí si většina pacientů. Nakonec ale zákrok podstoupí s pouhou umrtvující injekcí, která také není příjemná.

Z ohně šla hrůza, strachy jsem brečela

Zlín – Na valentýnské vypouštění lampionů štěstí na zlínském náměstí Míru zřejmě jen tak nezapomene dvacetiletá studentka z Valašských Klobouk Adéla Kupčíková.

Na chřipku zabere cibule s majoránkou i spánek

Zlínsko – Ordinace a lékárny v těchto dnech zažívají na Zlínsku nápor nemocných. Lékaři a lékárníci jsou tedy pod neustálou palbou bacilů všech druhů. Jak chřipkové období zvládají a čím se proti onemocnění brání?

Nejstarší používaný autobus je z roku 1985

Zlínský kraj – „Tak tento autobus už drží pohromadě jen na dobré slovo,“ pomyslela si Alena Svatoňová, když se nedávno chystala jet z práce ze Zlína domů autobusem.

Zlín zavedl na nádraží bezpečnostní schránky

Zlínský kraj – Cestující v krajském městě Zlíně se dočkali a od ledna mohou využívat na autobusovém nádraží k odložení svých zavazadel nových úschovných skříněk.

Spor o akcie míří až k mezinárodnímu soudu

Bohuslavice nad Vláří – U mezinárodního soudu se chce spravedlnosti dovolávat malá obec Bohuslavice nad Vláří na Luhačovicku. Jedná se o její spor s městem Slavičínem ohledně majetkového vyrovnání po odtržení obce v roce 2001.

Energetická agentura vede mezinárodní projekt

Zlín – Mezinárodního projektu Zelené řešení pro Visegrádskou čtyřku neboli Green4v4 se za Českou republiku účastní zlínská společnost Energetická agentura Zlínského kraje.

Už můžeme jen vzpomínat

Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 1. ÚNORA/ - Milovníci zimních sportů se dočkali a konečně je zima, jak má být. Dřív jsem měla taky hodně ráda zimu. V Držkové byl totiž skvělý lyžařský vlek, kde se učila lyžovat snad půlka Zlína. No dobře, minimálně půlka všech lidí, které ze Zlína znám, a že jich není málo.

Sníh na přání? Ani náhodou!

Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 31. LEDNA/ - „Ať ten sníh netaje. Ať ještě vydrží, alespoň na Štědrý den,“ skuhrala jsem před Vánoci. Pochopitelně roztál. Přišly teploty kolem plus deseti stupňů a za pár dní pak mrazy kolem mínus dvaceti stupňů, a to vše do konce roku 2010.

Kvůli špatné úrodě v regionu zdraží pečivo

Zlínský kraj – Až o několik desítek procent horší byla v roce 2010 oproti předešlému roku úroda ve Zlínském kraji. Vyplývá to ze souhrnných výsledků okresních agrárních komor v kraji.

Zoo Zlín má novou atrakci. Živého baziliška

Zlín – Vidět baziliška není tak nemožné, jak by se mohlo zdát. Kromě filmu o čarodějnickém učni jej totiž na vlastní oči můžete spatřit už i ve zlínské zoo.

Když už ve vlaku prší přes zavřené okno, je to zlé

Zlín /DENÍK ZLÍNÁKA, 21. LEDNA/ - Na konci listopadu loňského roku jsem psala článek o tom, že zapadlé zlínské vlakové nádraží zažije té pocty, že na něj dvakrát denně zavítá vlak kategorie IC. Mělo se jednat o ranní přímý spoj ze Zlína do Prahy a večer z Prahy do Zlína.

Lidé v kraji podle statistik bohatnou

Zlínský kraj – Životní úroveň obyvatel Zlínského kraje stoupá. Vyplývá to ze statistiky, kterou nedávno zveřejnila zlínská pobočka Českého statistického úřadu.

Dočká se kostelík ve Štípě opravy? Uvidí se

Zlín /FOTOGALERIE/ – Kostelík, ve kterém byla po staletí umístěna milostná soška Panny Marie Štípské, za kterou už od čtrnáctého století putovala celá procesí, chátrá. Zůstal totiž ve stínu nového poutního kostela a na jeho rekonstrukci nejsou peníze.

Hotel má slíbené hosty na festival i Barumku

Zlín /FOTOGALERIE/ – Zatím jen ve zkušebním provozu, nicméně kompletně už funguje čtyřhvězdičkový Lesní hotel ve Zlíně, který vznikl z bývalé známé Lesní kavárny u největšího zlínského hřbitova.

Oteplení přinese tání, přehrady upouštějí

Zlínský kraj – Teploty k deseti stupňům nad nulou. Podle meteorologů se dá očekávat, že díky oblevě půjde sníh rychle dolů.

Zoo: Hledáme náhradu za lachtana Johna

Zlín – Už je tomu půl roku, co ve zlínské zoo zemřel statný, všemi oblíbený lachtan hřivnatý John. Zanechal po sobě tři truchlící dámy Mary, Betty a Fany.

Nový rok připravil nezaměstnané o výhody

Zlínský kraj – Leden patří každoročně k období, kdy se na úřadech práce očekává nával. Nejinak je tomu letos ve Zlínském kraji.

Zoo loni zažila opičí boom. Narodilo se 17 mláďat

Zlín – Zlínská zoo se při ohlédnutí za rokem 2010 může pochlubit spoustou chovatelských úspěchů. Mezi nejproduktivnější obyvatele zoo patřili bezpochyby primáti.

Sůl je prý nad zlato. No jak kdy

Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 4. LEDNA/ - Z nebe se snášejí sněhové vločky velké jako ptačí peříčka, město pomalu přikrývá sněhová peřina. Všechno je tak nějak kouzelné. Po ušlapaném sněhu se i vcelku dobře chodí. Zkrátka jako v pohádce.

Aby probuzení po Silvestru nebylo bolavé

Zlínský kraj – Jak přežít ve zdraví Silvestra? Pít kvalitní alkohol v rozumné míře a neexperimentovat s ohňostroji.

Lampiony štěstí: dětem a opilým hrozí nebezpečí

Zlínský kraj – „Koupila jsem zase lampion štěstí, tentokrát barevný,“ sdělila o prázdninách radostně Lenka Míková své rodině. „Oslavíme začátek prázdnin. Večer ho vypustíme,“ plánovala Míková.

Centrum Zlína bylo ve středu dopoledne bez elektřiny

Zlín – Velká část Zlína se ve středu 29. prosince dopoledne ocitla bez elektrického proudu. Důvodem byl podle mluvčí E.ONu Boženy Herodesové vyhoření odpojovače v jedné z rozvoden.

Otevření Lesního hotelu se posouvá

Zlín – Proměnu bývalé Lesní kavárny na luxusní čtyřhvězdičkový hotel na okraji Zlína provázejí komplikace. Už několikrát se tak muselo posunout datum plánovaného zahájení provozu hotelu. Naposledy letos na podzim.

Úřady práce čeká do konce roku nával lidí

Zlínsko – Do konce roku zbývají dva dny. Všechny úřady na Zlínsku budou otevřené i na Silvestra. Nával očekává ale jen úřad práce.

Přemnožené nutrie vládnou řece Dřevnici

Zlín /FOTOGALERIE/ – Kam s nimi. Tato otázka trápí odbor životního prostředí zlínského magistrátu. Řeč je o nutriích, které už delší dobu obývají břehy řeky Dřevnice ve Zlíně.

Povánoční výprodeje: Slevy až sedmdesát procent

Zlínsko – Povánoční výprodeje jsou tady. Hlásí obří nápisy na většině obchodů na Zlínsku. Levněji je možné koupit elektroniku, oblečení, hračky ale i nábytek. Podle prodejců se ale jedná o první vlnu zlevňování, na největší pokles cen se prý mohou zákazníci těšit na začátku ledna.

Vánoce slaví i zvířata v zoo a útulku

Zlín – Zvířata ve Zlínské zoo ani útulku nebudou trpět o Vánočních svátcích samotou. Právě v tento čas je chodí navštívit velké množství lidí. Mimo jiné je stejně jako jejich ošetřovatele čeká nadílka. V jejich případě složená z nejrůznějších pamlsků.

Řidič DSZO pomohl vypátrat chlapce

Zlín – Všímavost řidiče Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) Miroslava Dyšlevského zřejmě zachránila život autistickém chlapci, po kterém bylo vyhlášeno policejní pátrání.

Strážníci zachraňovali o víkendu zmrzlé kachny

Zlín - Na břehu Dřevnice se nachází kachna, která je přimrzlá a obalená ledovou krustou. Tak znělo hlášení, které v sobotu přijali zlínští strážníci.

Do zamrzlého rybníka se propadli 3 koně, jeden nepřežil

Poteč /FOTOGALERIE/ – Procházka po zamrzlém rybníku v obci Poteč na Valašskokloboucku se v neděli kolem desáté hodiny večer nevyplatila třem koním z nedalekého statku. Led totiž pod vahou zvířat povolil a ta se probořila do ledové vody.

Etiopie v zoo se příští rok rozroste o další část

Zlín – Druhá etapa netradičního projektu Etiopie ve zlínské zoo se má rozjet už na jaře. Potvrdila to vedoucí propagace zlínské zoo Romana Bujáčková.

Hráz fryštácké přehrady opraví ve třech etapách

Fryšták – Hráz Fryštácké nádrže čeká rozsáhlá rekonstrukce. Vodní dílo totiž pochází z let 1932 až 1938 a vzhledem ke svému stáří byla podle mluvčí Povodí Moravy Evy Grodové rekonstrukce už velmi nutná.

Vraťte mi Vánoce

Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 12. PROSINCE/ -Vánoce, Vánoce přicházejí… Takové a mnohé další koledy se teď linou všemi zlínskými obchodními centry a supermarkety. Mám ráda Vánoce jako nikdo jiný, ale vzhledem k množství práce a učení jsem letos ještě nestihla nakoupit dárky.

V zoo se narodilo první mládě ovce somálské

Zlín – Chladné počasí sice dorazilo i do zlínské zoo, ne všichni její obyvatelé se ale uložili k zimnímu spánku.Důkazem je první mládě ovce somálské, které se narodilo 25. listopadu.

Do státní správy chtějí nejvíc vysokoškolačky

Zlínský kraj – Práce ve státní správě láká ve Zlínském kraji více žen než mužů. Vyplývá to z průzkumu pracovního portálu Profesia.cz.

Řada firem o Vánocích pracovníky neodmění

Zlínský kraj – Finanční odměny, hodnotné dárky, večírky nebo taky vůbec nic. Tak vypadají vánoční benefity pro zaměstnance ve firmách ve Zlínském kraji.

Největší gurmáni jsou opičáci

Zlín /FOTOGALERIE/ – Zvířata ve Zlínské zoo ani útulku nebudou trpět o vánočních svátcích samotou. Právě v tento čas je chodí navštívit velké množství lidí. Mimo jiné je stejně jako jejich ošetřovatele čeká nadílka. V jejich případě složená z nejrůznějších pamlsků.

Kvůli sněhu havarovaly desítky aut, doprava stála

Zlínsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Desítky nehod, kolony, zpožděné autobusy. Taková je aktuální situace ve Zlínském kraji před osmou hodinou večerní. „Měli jsme nahlášenou zácpu u Bystřičky na Vsetínsku ze směru od Rožnova pod Radhoštěm.

Za portál s územními plány dostal kraj cenu

Zlínský kraj – Zlínský kraj získal druhé místo v soutěži „The best 2010“, která se zaměřuje na efektivitu úřadů díky elektronizaci veřejné správy. Zlín šel do soutěže s projektem Jednotného portálu územně analytických podkladů a územních plánů Zlínského kraje.

Firmy uhlí ještě prodají, ale už nedovezou

Zlínsko – Překvapila Vás zima a na poslední chvíli potřebujete sehnat uhlí nebo dřevo na topení? S křížkem po funuse, mohlo by se zdát. Většina firem, které prodávají v regionu uhlí, totiž už kvůli počasí zboží nerozvážejí.

V Yucatanu přibyli dva samci ostnáka jihoamerického

Zlín – Samice ostnáka jihoamerického v tropické hale Yucatan má od 20. listopadu nové nápadníky. „Z německé ZOO Krefeld k nám dorazili dva mladí samci,“ uvedla vedoucí propagace zlínské zoo Romana Bujáčková.

Lidé mohou připomínkovat změny sociálních služeb

Valašské Klobouky, Brumov-Bylnice – Obyvatelé Valašských Klobouk a Brumova Bylnice mají posledních šest dní na připomínkování nového komunitního plánu sociálních služeb a péče v obou městech.

Po 11. smrťáku jsem přestal nehody počítat

Zlín – Řešení dopravních nehod, měření rychlosti, silniční kontroly. To je každodenní chleba čtyřiačtyřice tiletého podpraporčíka Radovana Mikulíka. Ten slouží na oddělení dohledu krajského ředitelství policie ve Zlíně už téměř dvacet let.

Muži uvízla ruka ve stroji, přišel o části prstů

Zlín – Pracovní úraz, který mohl skončit tragicky se stal ve čtvrtek ráno v jedné z firem v areálu Svit.

Na Luhačovicku hořela během dvou dnů dvě auta

Luhačovicko – Hned dvakrát během dvou dnů zasahovali profesionální hasiči z Luhačovic ve spolupráci s těmi dobrovolnými u požárů osobních aut.

Vstup do Asie ve zlínské zoo střeží budhové

Zlín – Asijská oblast zlínské zoo prošla během prvních dvou podzimních měsíců výraznou proměnou. „U všech tří vstupů do oblasti došlo k výměně informačních panelů. Stylové tabule přibližují pestrý kontinent,“ uvedla vedoucí propagace zlínské zoo Romana Bujáčková.

O místa na vánočních jarmarcích v kraji je boj

Zlínský kraj – Chcete prodávat své výrobky na některém z Vánočních trhů ve Zlínském kraji? Jdete pozdě. Dozvíte se ve většině měst. Je však ještě několik jarmarků, kde volná prodejní místa mají.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT