VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ROHANOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Protesty proti vládě mají sice kořeny na Kroměřížsku, původci jsou ale mimo hru

Holešov – Stydím se za vládu a prezidenta a chci jejich demisi. S tímto heslem bojuje za zastavení církevních restitucí, uzákonění běžně použitelného referenda, zastavení reforem nebo odvolání podpisu na smlouvě ACTA takzvaná Holešovská výzva.

Experti: Děti jsou stále agresivnější. Potvrzují to i policejní statistiky

Kroměřížsko – Agresivita u dětí stoupá. Shodují se na tom psychologové a potvrzují to statistiky kroměřížské policie. Počet skutků spáchaných nezletilými a mladistvými totiž loni ve srovnání s rokem 2010 narostl.

Region je pyšný na orla, čejku i hořečka nahořklého

Kroměřížsko - Luňák hnědý, orel mořský, střevíčník pantoflíček nebo krtičník jarní. Co mají společného? Ať už patří do ptačí nebo rostlinné říše, řadí se mezi ohrožené druhy a především rostou na Kroměřížsku.

VÍME PRVNÍ

Stroje jako mamuti hledají ve Chřibech ropu a plyn

Chřiby – „Průzkum dělali i před mým domkem. Stálo tam auto velké jako mamut. Bylo cítit vibrace, dunění, zem se třásla, nic víc. Za pět minut jeli dál, mimo obec,“ tak popisuje Jan Šušlík ze Střílek průvodní jevy průzkumu geologického podloží na úpatí Chřibů, které na Koryčansku a Zdounecku probíhá 
v těchto dnech.

Astronom Jakub Koukal vysvětlil, jak je to vlastně s přestupným rokem

Střední Morava - Kolik dní má průměrný kalendářní rok? Asi 365,2425. A právě proto máme letos, stejně jako každým čtvrtým rokem, o jeden letos bohužel pracovní den navíc. Kroměřížský astronom Jakub Koukal, který pracuje v místní hvězdárně, Deníku vysvětlil proč.

Ročně se v Hulíně zaběhne asi dvacet psů. I ke starostovi

Hulín – Zaběhnutých psů v zimních měsících mírně přibylo. Hlásí to třeba pracovníci hulínské radnice. A důvod? Nejspíš lenost pejskařů.

Kroměřížští policisté byli nejlepší v objasňování kriminality v kraji

Kroměřížsko - Více než šedesátiprocentní úspěšností objasnění trestných činů se může pyšnit kroměřížská policie. Poznatek vzešel ze statistiky loňského roku.

Soud zkoumal extremistické písně šířené na internetu

Kroměříž – Romové nic netuší, zatím klidně škopky popíjí. Budou stříleni v den, kdy byl Gádžo okraden, do příštího setmění. A svým řevem budou rušit nás, než nastane čas, kdy se v peci zpopelní.

Pošťačka už je po nehodě mimo ohrožení života

Zdounky - /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ Vážné zranění pošťačky si vyžádala úterní dopravní nehoda mezi obcemi Šelešovice a Zdounky. Na cestě se zásilkami se totiž ve Felicii, kterou řídila, srazila s kamionem. Ten zablokoval silnici a osobní auto bylo odhozeno do pole.

Hledá se Radim Valášek ze Střížovic

Střížovice – Už déle než měsíc příbuzní postrádají jednadvacetiletého Radima Valáška ze Střížovic. Naposledy byl spatřen v místě jeho bydliště loni na konci listopadu. Od té doby ho ale nikdo nezahlédl a mladík o sobě nedal žádnou zprávu.

Muž vrtal do plné láhev plynu. Vedle školy

Chvalčov /FOTOGALERIE/ – O velkém štěstí, ale taky hlouposti může mluvit mladý muž z Chvalčova. Ten se chtěl ve středu kolem desáté hodiny dopoledne zbavit dvou plynových lahví. A jelikož před odevzdáním do sběrných surovin musí být znehodnoceny, rozhodl se do nádob vyvrtal díru.

Kamenné obchody živoří. Vytláčí je internet

Kroměřížsko - Předvánoční nákupní šílenství na Kroměřížsku vrcholí. Ale jen někde. Zatímco obchodní řetězce si spokojeně mnou ruce, vedoucí kamenných obchodů nemají daleko k beznaději. I v předvánoční době u nich totiž nakupuje stále méně lidí.

Vyrábím slaměné ozdoby díky náhodě a malé dívence

Hulín – S putovní výstavou, úchvatným slaměným Betlémem a dobrou náladou přijel předvést svou tvorbu na vánoční jarmark do Hulína František Zuska ze Zlína. Svěřil se, že je vyučený i vystudovaný stavař a k tomu je zručný. A při pohledu na jeho výrobky bylo jasné, že nejde o chvástání.

Nemohl na ubytovnu, tak prokopnul dveře

Zlín – Dostat se stůj co stůj na ubytovnu se snažil ve středu 2. listopadu dopoledne muž ze Zlína. Pracovnice jej však nechtěla pustit, protože byl opilý. A když se mu po několika marných pokusech nepodařilo dostat dovnitř, prokopl skleněné dveře a na ženě pak i zaútočil.

Mladého muže zavalil traktor, na místě zemřel

Podhradní Lhota – Jeden mladý život bohužel uhasl v sobotu o půl páté odpoledne. V lese u Podhradní Lhoty na Kroměřížsku totiž svážel dřevo sedmadvacetiletý muž. Při sjíždění svahu se však podomácky vyrobený traktor převrátil a muže zavalil.

Policie hledá Aloise Šušlíka z obce Lísky

Morkovicko – Osmapadesátiletého Aloise Šušlíka z obce Lísky na Morkovicku hledají jeho příbuzní a od čtvrtečního večera i policie.

Záchranáři si vyzkoušeli výbuch v továrně

Rataje – /FOTOGALERIE/ Ve výrobně trhavin došlo k výbuchu! Toto hlášení na linku 112 včera prověřilo spolupráci záchranných složek v případě katastrofy.

Chropyni se vrátí peníze za odběry po požáru

Chropyně – Část peněz které musela vynaložit Chropyně v souvislosti s dubnovým požárem továrny Remiva, se městu patrně už brzy vrátí.

Uzavírka nadělala zmatky

Kroměřížsko – Ještě devatenáct dní musejí řidiči strpět uzavírku na trase z Hulína do Žalkovic. Těšit se ale poté mohou na novou cestu a do té doby je coby malá kompenzace může těšit i fakt, že objízdnou trasu po dálnici mohou absolvovat bez poplatku.

Řádění vandalů zatrhli strážníci

Holešov – Shazováním odpadkových košů nebo trháním květin: tak se v neděli brzy ráno bavili vandalové v Holešově. Neunikli ovšem městskému kamerovému systému, který sledují místní strážníci.

Naději podpořila i žena, nesoucí Žopy na klobouku

Žopy /FOTOGALERIE/ – Přispět na dobročinnost je možné i tak, že se u toho budete bavit, mlsat a získáte spoustu dárků. O tomhle se v sobotu přesvědčili ti, kteří dorazili do sportovního areálu v Žopech.

Skaštice: Boj s ohněm skončil

Skaštice /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Požár v hale, ve které se vyráběly slaměnné peletky, likvidovali záchranáři plné tři dny.

Zlé znamení? Do sochy Panny Marie udeřil blesk.

Loukov – Přesně sto třicet let stála v Loukově chráněna třemi vzrostlými lipami socha Panny Marie.

Srážka kamionu, auta a autobusu má první oběť

Střílky /AKTUALIZOVÁNO ve 16.34, FOTOGALERIE/ - Jeden mrtvý, čtyři vážně zranění a patnáct lehkých poranění. Takový je výsledek pondělní nehody na komunikace E 50.

Zvrhlík z Hulína se opět ukájel před dětmi

Kroměříž/Přerov – Svou sexuální úchylku neudržel už po několikáté na uzdě osmatřicetiletý muž z Hulína. Poslední případ se stal v neděli v Kroměříži a zvrhlíka, který se nestyděl ukájet se před malými dětmi, zadrželi tamní strážníci.

Hledá se hulínský vrah. Viděli jste ho?

Hulín – Spousta otázek a hlavně šok: to vše nyní řeší lidé v Hulíně jako následky vraždy, jejíž dějištěm byl panelák v tamní ulici Družba. To, že obětí byla devatenáctiletá dívka, se lidé z regionu dozvěděli už během pátku, o půl sedmé ráno byla totiž mladá žena nalezena.

Mrtvá žena v Hulíně byla zavražděna. Brutálně

Hulín /AKTUALIZOVÁNO/ – Mrtvá mladá žena byla v pátek 10. června ráno nalezena v Hulíně na sídlišti Družba. A to nedaleko policejní služebny. Jak k neštěstí došlo zatím není známo, pitva už ale prokázala, že se skutečně jednalo o vraždu. Dívku někdo surově podřezal.

V Holešově vzal vítr střechu kina. PODÍVEJTE SE

Holešov /FOTO/ – Holešovem se přehnala bouřka. A to takového rozsahu, že s sebou vítr vzal i část střechy tamního kina Svět. „Po druhé hodině přišla bouřka, padaly kroupy a foukal silný vítr,“ popsal Deníku holešovský místostarosta Jaroslav Chmelař.

Pro Jankovice je Gabriela Gunčíková vítězkou

Kroměřížsko – Skončila druhá. Lidem to ale vůbec nevadí. Nejen pro Kroměřížsko zůstane Gabriela Gunčíková vítězka SuperStar. I když ji porazil Košičan Lukáš Adamec.

Kdo řídí lépe? Podle policie ženy

Zlínský kraj – Řekni mi, jak řídíš, a já ti povím, jaký jsi. Osobnost člověka se podle dopravního psychologa Matúše Šucha odráží na chování za volantem.

V Chropyni čekají na výsledky vyšetřování

Chropyně – Bezmála padesát dní už uplynulo od noci, během níž vzplála továrna Remiva v Chropyni. Bývalé požářiště se odklízí, většina rozborů, které musely být v souvislosti s událostí provedeny, obyvatele naštěstí uklidnila.

Mladíci přepadávali, kradli a loupili

Bystřice pod Hostýnem – Neuvěřitelnou chladnokrevnost předvedli minulý týden dva mladiství v Bystřici pod Hostýnem. Nejenže zbili a okradli staršího muže, na svědomí mají také pěknou řádku jiných trestných činů.

Je pH vody v Holešově nebezpečné? Názory se liší

Holešov – Je podzemní voda v Holešově nebezpečně kontaminována? Názory různých odborníků se v tomto bodě liší.

V půdě v Chropyni se našly karcinogeny

Chropyně – Mírně znepokojivé zprávy v pátek zveřejnila chropyňská radnice. Tamní úředníci totiž získali první výsledky rozborů půdy po nedávném obřím požáru továrny na recyklaci plastů.

Na Morkovicku kdosi setrvale krade naftu ze strojů

Morkovicko – Třikrát a dost. Podle tohoto známého hesla se zařídili ve středu ráno zaměstnanci stavební společnosti na Morkovicku. Třikrát jim totiž někdo ukradl naftu ze stavebních strojů, teprve potom všechny případy současně ohlásili na policii.

Továrna je asi uhašena, hlásí ředitel Remivy

Chropyně – Chropyňská toovárna na recyklaci plastů je definitivně uhašena. Co však ještě zdalake není jisté, je otázka, zda neměly hořící umělé hmoty vliv na životní prostředí.

Chropyňské spáleniště už zkoumají policisté

Chropyně – Spáleniště v továrně na recyklaci plastů v Chropyni opustili v pondělí 11. dubna večer profesionální hasiči a místo bylo k odklízení předáno majiteli vyhořelé společnosti Remiva.

Hasiči z Chropyně odjeli, uklízet už bude majitel

Chropyně /FOTOGALERIE/ – Požár je uhašen a shořelou továrnu v Chropyni už opustili hasiči. Ačkoli totiž očekávali, že je na místě čeká ještě spousta práce, situace nabrala nečekaný směr.

Požár, při němž uhořeli čtyři koně, prý založila mladistvá dívka

Hulín – Požár, při kterém 2. dubna v Hulíně na Kroměřížsku uhořeli čtyři závodní koně, údajně založila mladistvá dívka.

Evakuace skončila a požár je téměř zlikvidován

Chropyně /AKTUALIZOVÁNO, NOVÁ OBSÁHLÁ FOTOGALERIE/ – Chropyně si konečně oddechla. Městský rozhlas v neděli 10. dubna před pátou hodinou odpoledne rozšířil zprávy o ukončení evakuace a hasiči se po desítkách hodin těžkého boje v nepřístupných útrobách továrny dostali k ohnisku požáru.

Chropyni se ulevilo, evakuovaní ještě domů nesmějí

Chropyně /AKTUALIZUJEME, FOTOGALERIE/ - Úleva. To je asi to správné slovo, které vystihuje situaci v Chropyni. Ačkoli část objektu výrobny plastů Remiva stále hoří a několik ulic stále ohrožuje dým, intenzita je mnohem menší a přímo úměrně s ní také ubývá škodlivin

Někdo vyráběl drogy. Proto v Hulíně hořelo

Hulín /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – Jako by požár chemičky v Chropyni nestačil, v sobotu 9. dubna kolem třetí hodiny v noci zaměstnal hasiče také rodinný dům v plamenech. Tentokrát hořelo v Hulíně.

Obří požár ochromil Chropyni. PODÍVEJTE SE

Chropyně /AKTUALIZOVÁNO, ON-LINE, ZCELA NOVÁ OBSÁHLÁ FOTOGALERIE, VIDEA/ – Mimořádný požár v Chropyni na sebe v pátek 8. dubna brzy ráno upozornil hustým oblakem dýmu, který byl vidět na desítky kilometrů. Kolem jedné hodiny v noci se totiž vznítila továrna Remiva. S ohněm bojovalo bez úspěchu několik desítek hasičských jednotek ze tří krajů.

U Hulína se převrátil kamion s pivem

Hulín /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Po silnici z Hulína do Otrokovic teklo v pondělí 28. března pivo proudem. Ne že by se snad naplnily touhy všech milovníků tohoto moku, kolem půl šesté ráno tam ale došlo k nehodě kamionu, který převážel právě náklad přepravek plných pivních lahví.

Chtěl otrávit vodu hnojivem?

Tučapy – Snažil se někdo kontaminovat vodu v Holešově? Přesně tato otázka od víkendu zaměstnává hasiče, policii a společnost Vodovody a kanalizace (VaK), ale také obyvatele holešovské místní části Tučapy.Ukázalo se totiž, že uplynulou sobotu se někdo zřejmě pokusil nasypat do tamního vodojemu zemědělské hnojivo.

Znásilnil nejméně sedm žen na Kroměřížsku

Kroměřížsko – Objímání, osahávání a pokusy o svlékání se nevyplatily devětadvacetiletému muži z Přerova. Před několika dny proti němu totiž zahájili stíhání kroměřížští kriminalisté, a jeho choutky jsou navíc nově posuzovány jako znásilnění.

Tank při sjezdu havaroval a zatarasil silnici

Jestřabice – Velice kuriózní nehoda se stala ve čtvrtek ráno na konci obce Jestřabice na Kroměřížsku. Fanoušek vojenské techniky si nechal dovézt tank, při jeho sjezdu však došlo k nehodě.

Rozvášnění polští fanoušci přerušili zápas

Kroměříž /AKTUALIZOVÁNO/ – Vypálili trávník, vtrhli na hřiště a skandovali nesouhlasná hesla. Takto ozvláštnili středeční přípravné fotbalové utkání polští fanoušci, kteří přijeli podpořit svůj fotbalový klub Odra Wodzislaw. V pět hodin večer se totiž utkal s Hanáckou Slávií Kroměříž.

Vloudila se chyba?

Kroměříž - Jakoby zmatků kolem státních maturit nebylo málo, ředitele škol v minulých dnech nadzvihla také novoročenka od společnost Cermat, která má maturity na starost.

Auto dostalo smyk a smetlo muže na chodníku

Kroměříž – Těžké zranění utrpěl po půlnoci z pátka na sobotu muž, který šel po Havlíčkově ulici v Kroměříži. Narazilo do něj totiž auto, které dostalo smyk.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT