VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA KOŠUTOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nominujte kandidáty do ankety Absurdita roku 2010

Zlín – Až do poloviny září mohou občané i podnikatelé zasílat své tipy do ankety Absurdita roku. Ta je vyhlášena při příležitosti zahájení 5. ročníku soutěží na podporu malého a středního podnikání Firma roku a Živnostník roku.

Pobočky pošty se prozatím neruší

Zlínsko – Boj o zachování malých pošt má za sebou další pomyslné kolo. Poté, co před zhruba týdnem ve své zlínské centrále neúspěšně vyjednávalo o tomto tématu předsednictvo Sdružení místních samospráv (SMS) ČR se zástupci České pošty, mělo se sejít přímo s generální ředitelkou České pošty (ČP) Marcelou Hrdou.

Doubravy mají nový prostor pro kulturní akce

Doubravy – Novým přístřeškem pro pořádání tanečních zábav a dalších kulturních akcí se mohou pochlubit Doubravy na Zlínsku. Ten vznikl u zdejšího fotbalového hřiště na místě starého, který již nevyhovoval svému účelu.

Otrokovice mají nové místo pro svatby

Otrokovice – Budoucí novomanželé mají další zajímavou možnost, kde uzavřít sňatek a dodat významnému dni neopakovatelnou atmosféru. Tou mohou být podle otrokovické radnice prostory hotelu Atrium v Otrokovicích. Matrika Městského úřadu Otrokovice takto usiluje o zvýšení počtu svateb konaných ve městě.

Machovou čekají stavební akce

Machová – Rozsáhlé rekonstrukce v podobě komplexního zateplení se letos dočká kulturní dům v Machové na Zlínsku. Zateplí se střecha, fasáda a výmění se okna.

Úřady práce nabízejí řadu podpůrných aktivit

Zlínský kraj – První měsíc letošního roku přinesl opět další nárůst nezaměstnanosti. K poslednímu lednovému dni tak počet uchazečů o zaměstnání, evidovaných na úřadech práce ve Zlínském kraji dosáhl hodnoty 33 934 osob. Míra nezaměstnanosti s výší 10,9 procenta přesahuje celorepublikový průměr, který ke stejnému datu činí 9,7 procenta.

Vydrátkovat, vyčistit, umýt a odházet sníh

Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Pouhé necelé dva měsíce dělí hrady a zámky od chvíle, kdy se jejich brány opět otevřou pro veřejnost. Přestože je zde v zimě pro návštěvníky zavřeno, personál nezahálí. První část úklidu přichází ihned po skončení turistické sezony na konci října.

Soutěž o regionální potravinu letos již podruhé

Zlínský kraj – Obliba regionálních potravin u zákazníků vzrůstá. Dokladem toho je například velký úspěch farmářských trhů, které se setkávají se značným zájmem veřejnosti i prodejců. V místní části krajského města Štípě se v rozpětí pouhých několika měsíců uskutečnily již dva. Každý z nich navštívilo několik tisíc nakupujících.

Zlínský kraj vede žebříček marodů

Zlínský kraj – Paní Magda ze Zlína onemocněla na jaře loňského roku. Nemoc, která původně vypadala jako chřipka, se nakonec ukázala daleko vážnější a přinutila ji zůstat v dočasné pracovní neschopnosti (DPN) přibližně osmdesát dnů.

Obtěžování přes internet řeší policie a počítačoví experti

Zlín – Anonymní obtěžování nejen dětí přes SMS, emaily a internet narůstá. Lidé a rodiče se však kromě policie obracejí také na počítačové experty a IT specialisty. Ve většině případů totiž chtějí na vlastní pěst zjistit, kdo se skrývá pod rouškou anonymity a znepříjemňuje jim život.

Rok od výbuchu: obyvatelé prý mohou být klidní

Otrokovice – Téměř rok již uplynul od výbuchu v otrokovické pobočce valašskomeziříčské společnosti DEZA. Ta po něm nechala nainstalovat řadu nových bezpečnostních prvků. Jak se za tuto dobu osvědčily?

Pojďte na dětský karneval s Míšou Růžičkovou

Tlumačov – Kdo má masku, může směle vyrazit na dětský karneval, který pořádá odloučené pracoviště otrokovického Domu dětí a mládeže (DDM) Sluníčko v Tlumačově.

Otrokovice 2010: více svateb, méně rozvodů

Otrokovice – Nepatrný úbytek obyvatel a nově narozených dětí. To jsou dva z řady údajů, které zveřejnila otrokovická radnice. Ty se týkají demografického vývoje města v uplynulém roce. Z nich vyplývá, že mezi obyvateli Otrokovic lehce převažuje něžné pohlaví. K poslednímu dni loňského roku totiž žilo v tomto městě 9430 žen z celkového počtu 18 345 obyvatel. Mužů tedy bylo 8915.

Kaple v Doubravách už bude brzy dokončena

Doubravy – Kaple v Doubravách na Zlínsku bude již brzy sloužit věřícím. Spolek pro výstavbu kaple v Doubravách již odsouhlasil termín vysvěcení tohoto svatostánku. Ten je naplánován na 30.dubna, tedy co nejblíže k svátku svatého Vojtěcha, který bude patronem doubravské kaple.

Zachránce z Otrokovic je nominován na Cenu Salvator

Otrokovice – Cena Salvator je každoročně udělována nejen členům Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje, ale i občanům, kteří mají mimořádnou zásluhu v oblasti ochrany života, zdraví, majetku či bezpečnosti obyvatel.

Rušení malých pošt: jednání pokračují

Zlínsko – Příjezd zástupců České pošty. To může v současnosti znamenat pro řadu starostů obcí s poštovní pobočkou počátek problémů a starostí. Česká pošta (ČP) totiž hodlá zrušit celou řadu svých venkovských poboček. Na Zlínsku by to mělo postihnout Březnici, Lhotu a Rackovou.

Mostní ulice stále trápí řidiče

Zlín – Tankodrom anebo horská dráha. Tak řidiči často nazývají Mostní ulici, která protíná zlínskou čtvrť Letná. Je po ní také zajišťována městská hromadná doprava trolejbusovou linkou číslo 4, což se na jejím stavu rovněž negativně odráží. Vyjeté kolejnice, trhliny, chybějící dlažební kostky a další podobná poškození jsou patrná při pouhém pohledu na tuto komunikaci.

Pětici podomních prodejců řešili strážníci

Otrokovice – Pětice prodejců porušila v pátek nařízení města Otrokovice, které se týká zákazu podomního prodeje. Čtyři muži a jedna žena ve věku 20 – 25 let nabízeli služby alternativního poskytovatele elektrické energie včetně zvýhodněných sazeb pro její odběr.

Kelníky: s balenou vodou je konec

Kelníky – Nového vodovodu se brzy dočká malá obec Kelníky na Zlínsku. V současné době jsou již veškeré výkopové práce hotové a je osazen již i nový vodojem. Kvůli němu Kelničtí dokonce obětovali i kus místního hřiště.

Sochu Panny Marie u Machové čeká důkladná oprava

Machová – Z hranic území obcí Machová a Mysločovice zmizela socha Panny Marie. Nemají to však na svědomí zloději, socha opustila své místo kvůli rozsáhlé opravě.

Katalog sociálních služeb vyšel letos jako kalendář

Otrokovice – Se zajímavou inovací přišel sociální odbor Městského úřadu Otrokovice, který vydává katalog sociálních služeb na Otrokovicku. Ten bude v letošním roce vytvořen jako kalendář.

Nejlepší sběrači elektrošrotu získali ocenění

Zlínský kraj – Zástupci společnost Elektrowin, která je největším subjektem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice, ocenili včera v sídle Zlínského kraje vítěze svých projektů s tematikou třídění elektroodpadu.

Otrokovický parlament dětí a mládeže poprvé zasedal

Otrokovice – Historicky první zasedání Městského parlamentu dětí a mládeže Otrokovice se uskutečnilo v úterý 18 ledna. Zúčastnilo se ho devět zvolených zástupců ze tří otrokovických škol.

V Otrokovicích zkoumají zájem o mateřské školy

Otrokovice – Město Otrokovice vytvořilo projektový tým odborníků, který se soustředí v první řadě na zjištění dlouhodobého zájmu o umístění dětí do Mateřské školky Otrokovice a to až do roku 2014.

Místo stromů možná vyroste market

Otrokovice – Řadu protichůdných názorů mezi obyvateli Otrokovic vzbuzuje zvažovaná stavba supermarketu v místní části Baťov či Štěrkoviště. Podle některých je zbytečností, jiní jej vítají. Vedení Otrokovic ji však považuje za možnost, jak zvýšit životní úroveň tamních obyvatel, a tak se podpora tohoto tolik diskutovaného tématu stala jedním z bodů koaliční smlouvy.

Entomolog: Ve sbírce mám dvě sta tisíc exemplářů

Napajedla – Brouci, sarančata a podobní tvorové jsou pro řadu lidí noční můrou. Ne však pro ty, které jejich svět okouzlil natolik, že mu docela propadli. Řeč je o entomolozích. Jedním z nich je i čtyřiačtyři­cetiletý Dan Čagánek z Napajedel, který v tomto městě dvakrát do roka pořádá vyhlášenou entomologickou burzu už celých dlouhých sedmnáct let.

Zlínské call centrum při ČSSZ radí klientům

Zlín – Pracovníci specializovaného call centra nemocenského pojištění České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve Zlíně vyřídili za první rok své činnosti celkem 63 686 telefonátů.

Hasiči vytahovali auto z Dřevnice

Zlín /FOTOGALERIE/ – Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela v neděli 23. ledna večer na hlášenou havárii osobního auta do řeky Dřevnice.

U Fryštáku havarovalo osobní auto

Fryšták /FOTOGALERIE/ – Jednotka profesionálních hasičů ze Zlína vyjela v neděli 23. ledna odpoledne s jedním vozem na pomoc po hlášené havárii osobního auta u Fryštáku.

Ve Slušovicích koštovali valašský lék

Slušovice /AKTUALIZOVÁNO/ – Dobrá slivovice není alkohol, ale lék, říká lidová moudrost. A vyrobit tento lahodný mok s chutí a vůní švestek je hotová alchymie. Osmatřicet soutěžních vzorků této valašské medicíny se sešlo na letošním koštu, který již posedmé uspořádali zahrádkáři ze Slušovic. Konal se v příjemném prostředí místní restaurace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT