Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KATEŘINA PERKNEROVÁ

Kateřina Perknerová

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

ODS nominovala na premiérku Miroslavu Němcovou

Praha - Česko by mohlo mít poprvé v dějinách v čele vlády ženu. Vedení ODS navrhlo jako nominantku na post šéfky kabinetu Miroslavu Němcovou. Dosavadní předsedkyni Poslanecké sněmovny a místopředsedkyni strany.

Chceš studovat vysokou školu? Tak plať

ČR – Rychleji než na nových šatech se lídři budoucí trojkoaliční vlády dohodli na zavedení školného. V současné době je to zpráva hlavně pro rodiče, protože právě oni jsou nejštědřejšími sponzory svých ratolestí, které si zvolily univerzitní dráhu. To by se ale mělo změnit.

Voliči: Chceme politiky, kteří nekradou a šetří

ČR /SHRNUTÍ/ - Politická mapa České republiky je přepsaná. Celkem 5 230 859 voličů rozhodlo, že do sněmovny se dostalo pět stran – ČSSD, ODS, TOP 09, KSČM a Věci veřejné. Velcí hráči dostali výprask.

Studentské půjčky jsou na spadnutí, projedná je vláda

ČR – Studium na vysoké škole je nákladná záležitost. Posluchač pražské Vysoké školy chemicko-technologické Lukáš Effenberger spočítal, že nezbytně nutné měsíční náklady, pod něž už nelze jít, jsou 7100 korun. V tom jsou položky na ubytování, jídlo, dopravu, učební pomůcky, denní hygienu.

Volební maraton končí, Česko míří k urnám

ČR – Za dva dny už bude jasné, kdo a jakým směrem povede Česko. Pokud ovšem sněmovní volby neskončí obdobným patem jako před čtyřmi lety, kdy ve sněmovně zasedlo sto poslanců levice proti stovce politiků pravicových stran.

Muži a ženy ve školství mají téměř stejné platy

ČR – Čerstvě zveřejněné údaje Ústavu pro informace ve vzdělání vyvracejí zakořeněnou představu, že muži pobírají ve školství vyšší platy než ženy.

Jdou poprvé k volbám, na reklamní tlak moc nedají

ČR – O hlasy mladých lidí politické strany velmi stojí. Většinou jim ale útoky na jejich mozky a city nevycházejí. Osmnáctiletí mají jiné starosti a k urnám se příliš nehrnou. I když letos opticky situace vypadá jinak, jejich účast zřejmě nepřekročí magických 40 procent. Jako před čtyřmi roky.

Ženám jde studium medicíny, mužům zas ekonomie

ČR – Socialistické plnění absolventských kvót už je minulostí. Neznamená to však, že jisté usměrňování počtu vysokoškoláků není nezbytné. Jinak bychom totiž měli v posluchárnách samé budoucí stomatology, anglikanisty, politology či učitele dospělých. Právě o tyto obory je dlouhodobě mezi maturanty největší zájem.

Korupce v Česku: Už dost, říkají firmy i voliči

ČR - Všechny politické strany ve svých programech slibují, že s úplatkářstvím zatočí, podle neziskovek jsou to ale jen slova na papíře.

Mladí o politiku nemají zájem, podle nich je nečistá

ČR – Je to začarovaný kruh. Politici si stěžují, že mladí lidé nechodí k volbám, ale přitom dělají všechno, aby je od společenského dění odradili. Národní institut dětí a mládeže si zadal sociologický průzkum, který potvrdil dávno tušené: Mladí lidé mezi 15. a 26. rokem života o politiku nejeví zájem. Důvodem je jejich znechucení z české politické scény.

Třetina otců se aktivně zapojuje do výchovy dětí

ČR – Kolega Martin má 23 let a žije se svou přítelkyní. Nedávno mi cestou domů, kde na mne čekala večeře, řekl: „To já ještě musím nakoupit a pak uvařit.“ Překvapilo mne to a on se smál, že i jeho téměř stoletá prababička se divila, jak špatně si to „zařídil“.

Státní maturity a školné, to je téma do voleb

ČR - České školství se podle odborníků ocitlo na křižovatce, ale politici jdou jen po tématech, která jsou pro voliče atraktivní.

Přijímačky jsou za dveřmi, Zlínsko testuje plošně

ČR - Nervy dětí, rodičů i ředitelů středních škol už ve čtvrtek prověří nový systém přijímacích zkoušek. Stejně jako loni si může každý uchazeč podat tři přihlášky už v prvním kole přijímaček. Školy mají povinnost vyhlásit dva termíny zkoušek.

Máte dvouleté dítě? Do školky s ním, je-li kam

ČR - Ministerstvo školství připravilo materiál, podle něhož by se školky měly připravit na nápor malých dětí už od září 2012. V pondělí ho schválila vláda.

Poplatky letos volby nerozhodnou, jsou téměř mrtvé

ČR - Boj o poplatky rozhodl před dvěma lety krajské volby. Nyní už toto téma společností zdaleka tolik nehýbá. Přesto stále platí, že sociální demokraté a komunisté je chtějí zrušit, ostatní omezit. Na jejich současné podobě trvá jen TOP 09 a doposud i ODS.

Pokud firmy nenabízejí úlevy, ženy podnikají samy

ČR - V práci myslí na nákupy, úkoly a ranní zvýšenou teplotu dítěte a doma zase na to, že zítřejší uzávěrku měla mít hotovou už včera. Tenhle obrázek uštvané matky je v mnoha firmách už minulostí.

Vrátit se k rodnému příjmení bez rozvodu nelze

ČR - Když se žena rozhodne jmenovat po manželovi, jeho příjmení už se jen tak nezbaví. Na jiné změny jsou ale legální finty.

Víceletá gymnázia ničí základní školství

ČR - Odborníci i regionální politici se shodují, že odliv tahounů z pátých tříd devastuje prostředí na druhém stupni ZŠ.

Dítě stojí dvojnásobek, než jsou alimenty

ČR - Nové tabulky ministerstva spravedlnosti pro výpočet výživného by měly sjednotit soudní praxi.

Nadané děti: učitelé jim nerozumí, pomoci má internet

ČR - Letos se poprvé mohly do prvních tříd zapsat i děti, které mají teprve pět let. Tedy ratolesti nadané, bystré a ve školkách se nudící. České školství ale neumí pomáhat nadaným studentům. Odborníci se o to pokusí na dálku.

Senátorkám Juřenčákové a Janáčkové poslali kulky

Praha - Turbulence kolem prezidentské volby pokračují a dosahují nevídanýchvýšin. Nezávislým senátorkám Janě Juřenčákové a Lianě Janáčkové kdosi poslal do Senátu balíček skulkou ze střelné zbraně.

Kauza Čunek: miliony pocházely z dědictví

ZLÍNSKÝ KRAJ - Předseda lidovců Jiří Čunek se včera před svými kolegy hájil před obviněními, že neprávem pobíral sociální dávky, ačkoli měl na účtech miliony korun. Odkud byly?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení