VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA BOŘUTOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Otrokovický rok investic prý drásá rozpočet

Otrokovice - Jako budovatelé a největší investoři v historii města se prozatím jeví členové současné koalice v Otrokovicích. Loňské volby vyhrála ČSSD, vedle které v radě města zasedají i zástupci Nového Impulsu pro Otrokovice (NI) a Nezávislí (N).

Univerzitní laboratoře váznou

Zlín - Namísto chátrajícího Baťáku u autobusového nádraží moderní laboratorní centrum fakulty technologické.

Zboženský rybník se pyšní svým hastrmanem

Zlín – /FOTOGALERIE/ Davy lidí, zástupy automobilů a fronty dlouhé tak, že by se vyrovnaly i záplavě fanoušků čekajících na dlouho očekávaný koncert. Přesně tak to vypadalo v sobotu v okolí zlínského zboženského rybníka v místní části Mladcová.

Na slavnostech si dali dýni či škvarky

Napajedla – /FOTOGALERIE/ Domácí chleba, paštiky, škvarková pomazánka, sýry či koláče přilákali o víkendu desítky návštěvníků do Napajedel. Tamní zámek uspořádal druhý ročník Gurmánských slavností.

Hubertova jízda v Držkové jezdce nadchla

Zlín - /FOTOGALERIE/ Jízda na koni malebnou krajinou. Hlavně o tom byl v sobotu už třetí ročník Hubertovy jízdy, která přilákala řadu návštěvníků do Patriot campu v Držkové na Zlínsku. Pořádá ji Ranč v sedle a občanské sdružení Solisko, které se zabývá obnovou či zakládáním nových tradic v Držkové.

Motýli, brouci či pavouci byli k vidění v Napajedlech

Napajedla – /FOTOGALERIE/ Pestrobarevní motýli nejrůznějších tvarů, brouci rozličných velikostí a tvarů či strach nahánějící exotičtí pavouci přilákali v sobotu řadu lidí do místní sokolovny v Napajedlích.

Angličtí žáci jsou sebevědomí a rozjívení, hodnotí pedagog

Zlín - Vzdělávání po anglicku. To je především rozmanité materiální zázemí, důraz na samotné myšlení žáka a časté pochvaly. Na druhé straně je rozjívenost studentů. Dokážou narušit hodinu tak, že ji pedagog ani nedoučí.

Bez chrápání za dvacet minut

Zlín - Chrápání. Spolehlivá rušička klidného spánku s nekonečným převalováním v posteli jako bonusem navíc.

Nemocnice Atlas staví tři nové sály za šedesát milionů korun

Zlín - Příjemné prostředí, širší okruh operací a méně stresu pro pacienty. Především pak ale nutný krok pro zachování nemocnice. Přesně to mají zlínské Nemocnici Atlas přinést tři nové moderní operační sály, na kterých řemeslníci pracují od začátku října letošního roku.

Je libo masáž? Zkuste med nebo lávové kameny

Zlínsko - Současný muž i žena v produktivním věku žijí v hektickém tempu. O to větší důraz kladou na chvíle odpočinku. Podle wellness odborníků se chtějí jednoduše nechat hýčkat.

Jak těžké je bezvládné tělo, si lidé vyzkoušeli v Charitě

Otrokovice - /REPORTÁŽ/ Přebalit novorozence dokáže téměř každý. S nemohoucím dospělým je to však jiné. Pro mnohé nepředstavitelnou činnost si v úterý mohli zájemci vyzkoušet na dni otevřených dveří v Charitě sv. Anežky Otrokovice v Otrokovicích.

Sociální práci lidem přiblíží ČR

Zlín - Třetí ročník akce s názvem Týden sociálních služeb ČR pod heslem „Podporujeme kvalitu života“ včera začal. Potrvá až do něděle.

Lešenská zoo spolupracuje s Thajskem

Zlín - Zlínskou zoo navštívila pětičlenná delegace z thajských zahrad.

Slovácké hody ve Spytihněvi slavili průvodem

Spytihněv /FOTOGALERIE/ – Už pětapadesátý ročník tradiční akce Slovácké hody s právem vyvrcholil včera ve Spytihněvi. Spytihněvští tak navázali na nedělní slavnosti a odpoledne uspořádali krojovaný průvod chasy.

Dospělí se vracejí do škol. Kvůli zaměstnání

Otrokovice – Uspět na trhu práce je v současnosti obtížné. Volných míst je totiž nedostatek a požadavky zaměstnavatelů na znalosti zaměstnanců stále rostou.

Prohlédli si oční. Aby viděli nadále, vyšetřili je

Zlín – Ve čtvrtek ráno se vstupní chodba očního oddělení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně zaplnila lidmi. Od devíti hodin tam totiž mohli zájemci nahlédnout například do ambulancí či si nechat změřit dioptrie a nitrooční tlak. Když je příliš vysoký, poškozuje nerv.

Zkraťte nám prázdniny, žádají nadané děti

Zlín – Po vědění doslova dychtí. Poznávat nové patří mezi jejich základní potřeby. Mají raději školní rok než letní prázdniny. Patří mezi kolektiv dětí, které chtějí psát na ministerstvo školství, že měsíc prázdnin stačí.

Školy v kraji čeká nová vlna oprav

Zlín – Další dvě školy v kraji se dočkají rozsáhlých oprav. Rozhodli o tom krajští radní tento týden. Nový kabát dostane kotelna Střední školy oděvní a služeb Vizovice a Speciálně pedagogické centrum při Základní škole speciální Zlín – Lazy.

Otrokovická knihovna zahájila svoji první burzu

Otrokovice – Milovníci knih z Otrokovic a okolí se mohou radovat. Včera tam totiž v obřadní síni začala první burza knih pořádaná Městskou knihovnou Otrokovice.

Hokejový tým UTB se v prosinci utká s Cambridge. Na stadionu Luďka Čajky

Zlín – /ROZHOVORY/ Patříte mezi ty, kteří si myslí, že hokej hrají jen hlupáci? Tak to si toto nelichotivé mínění přijďte nechat vymluvit ve středu 7. prosince na Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně.

Nová školka přivítala děti

Otrokovice - /OBRAZEM/ Konečně. Několik desítek děti zamířilo včera ráno do tří nových tříd otrokovické mateřinky.

Odborníci přiblíží trendy marketingu

Zlín - S novinkami v oblasti marketingových komunikací se mohou zájemci seznámit na konferenci, kterou už 5. října hostí Univerzita Tomáše Bati (UTB).

Napajedla Mekkou turismu? Zatím se to daří

Napajedla - Staneme se centrem turistického dění v regionu. Takto směle si plánovala napajedelská radnice budoucnost města. Šlo jí především o to, aby měli turisté za čím jezdit a rádi se vraceli.

Malí prodejci vědí, jak na obry

Zlínský kraj - /FOTOGALERIE/ Už šestým rokem se potravinářské výrobky ze Zlínského kraje ucházely o certifikáty kvality v soutěži Perla Zlínska. I takto chtějí agrárníci a kraj přispět ke zviditelnění regionálních výrobců.

Mladá barmanka ze Zlína pojede na mistrovství světa

Zlín - V pouhých sedmnácti letech se dostala mezi patnáct nejlepších barmanů v zemi, kteří změří své síly na Mistrovství světa v přípravě nealkoholických koktejlů a zároveň v soutěži Mattoni Grand Drink 2011.

Malá scéna letos hraje naposled

Zlín – Letos naposled mohou diváci navštěvovat představení divadla Malá scéna Zlín. Po deseti letech se totiž vedení rozhodlo ukončit činnost. Hlavním důvodem je nedostatek peněz.

Školka otevřela nové třídy, ještě stále přijímají

Otrokovice – Žehrání na nedostatek míst ve školkách? Pro obyvatele Otrokovic to už neplatí. V současnosti mají dokonce několik míst ještě volných.

Nudapláž na Štěrkovišti ožije

Otrokovice – Vyznavači nudismu na Zlínsku mohou slavit. Po čtrnácti letech se totiž zástupci Otrokovic rozhodli obnovit nudapláž, která měla v místním rekreačním areálu Štěrkoviště tradici a řadu let se těšila velké oblibě.

Otrokovice poslaly do školství 18,5 milionu

Otrokovice – Do školství se letos v Otrokovicích investovalo ve velkém. Město dalo na běžné opravy i nové vybavení budov ve své správě téměř 18,5 milionu korun. Během letních prázdnin se díky finanční injekci dočkaly velkých změn všechny tři tamní základní školy i šest center místní mateřinky.

Rok od hrozby 'Exodu' je v nemocnicích klid

Zlínský kraj - Krizové plány, zmatky a strach pacientů o své zdraví. Přesně taková smršť se kvůli výzvě lékařů Děkujeme, odcházíme začala před rokem hnát českým zdravotnictvím.

Bezdomovci u škol nakonec nebudou, rozhodli

Otrokovice – Centrum pro bezdomovce v těsné blízkosti dětí a uprostřed města? Tak tento plán zástupcům Otrokovic dlouho nevydržel. Sotva záměr zveřejnili na úřední desce, zvedla se proti němu vlna odporu ze strany obyvatel. Vizi budování centra proto radnice zase rychle zahnala.

Zlomené zápěstí předškolačky řešil magistrát. Otec je spokojený

Zlín – Zlomené zápěstí šestileté dívky, rozlícený rodič a rozhořčená ředitelka mateřské školy. To byl výsledek školky v přírodě, na kterou se před prázdninami vypravily děti z MŠ Sokolská ve Zlíně .

Zůstat s blízkým v nemocnici přijde na stovky

Zlín – Chcete být v nemocnici se svým dítětem starším 6 let nebo blízkým při jeho hospitalizaci? Pak si připravte nemalou sumu peněz. A to až 800 Kč na jeden den. Vždy záleží na tom, o které zdravotnické zařízení se jedná a jaké služby nabízí.

Sbohem, Karle

Zlín /REPORTÁŽ/ – Je středa 14. září. Krátce před polednem. Náměstí Míru ve Zlíně se plní lidmi. S úderem dvanácté tam totiž začíná tichá vzpomínka na tragicky zemřelého hokejistu Karla Rachůnka.

Zlín se naposled rozloučil s Karlem Rachůnkem

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO, AKTUALIZOVÁNO/ - Ani deštivé počasí nezabránilo několika tisícům lidí, aby se ve středu 14. září naposledy rozloučili s tragicky zesnulým hokejistou Karlem Rachůnkem. T

S encefalitidou bojuje více lidí

Zlín – Únava, horečka, bolest hlavy a svalů upoutaly Michala Peterku po několik dní na lůžko. Pak přišla úleva. Na dva týdny potíže odezněly, aby opět udeřily s ještě větší intenzitou.

Policisté obkreslili falešnou mrtvolu

Zlínský kraj – /FOTO, VIDEO/ Řada policistů v sobotu zasahovala na místě činu ve zlínské místní části Malenovice. Snímali otisky prstů, kontrolovali pravost dokladů.

S Karlem Rachůnkem se ve Zlíně rozloučí ve středu

Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ – Přijít naposledy uctít památku tragicky zesnulého Karla Rachůnka mohou lidé ve středu 14. září na náměstí Míru ve Zlíně. Obřad rozloučení má začít ve 12 hodin a potrvá až do večera. Na žádost pozůstalých se do příprav zapojilo také město Zlín.

Z farmářských trhů chtějí ve Fryštáku tradici

Fryšták – /FOTO, VIDEO/V sobotu na náměstí Míru ve Fryštáku nebylo téměř k hnutí. Několik stovek lidí tam přilákal první ročník farmářských trhů.

Řezbář: Můj um ocení především myslivci

Fryšták – Řezbářství se věnuje 17 let, přestože původní profesí je obráběč kovů. K práci se dřevem jej přivedla láska k lesu a k přírodě. Ve svém velkém koníčku však mnohokrát zužitkoval zkušenosti ze své práce.

Hvozdná na Zlínsku ožila hudebními rytmy

Hvozdná – V areálu myslivecké chaty Lovka u rybníka ve Hvozdné na Zlínsku bylo o víkendu živo nejen latinoamerickými rytmy. V sobotu tam totiž vyvrcholil Bamboo Forest Fest, který uspořádal Bamboo klub ve spolupráci se studentskou organizací Námořnická unie.

Nemocnice Atlas ženám zkrátí čekání na vyšetření prsou

Zlín – Může se rakovina prsu týkat i mě? To je otázka, kterou se začne zabývat řada žen přibližně po pětačtyřicátých narozeninách. Dostávají se totiž do věkové skupiny, která je pro toto onemocnění rizikovější.

Ve Zlíně se rozloučili s mistrem světa

Zlín - /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ Zlín zažil svůj Černý pátek a zahalil se do smutku. Davy lidí se sešly v půl sedmé na zlínském náměstí Míru, aby uctily památku hokejisty Karla Rachůnka, jehož hokejové začátky jsou spojené právě se Zlínem.

Mladý atlet: Pocit vítězství za tu dřinu určitě stojí

Zlín - Ustál tlak, který s sebou nese účast na velkých speciálních olympiádách v Aténách. Nejen to. Ve velké konkurenci obstál a letos v létě v běhu na 800 metrů obsadil třetí místo.

Firemní školky jsou v kurzu. Chybí ale peníze

Zlínský kraj – Dostanu dítě do školky? To je otázka, která občas dokáže některé rodiče i budit ze spaní. Na mnohdy nedostačující kapacitu mateřských škol se však v posledních letech objevil lék: takzvané firemní školky.

Šéfem fakulty technologické je R. Čermák

Zlín – Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) má od včerejška nového děkana.

Zlín má svoji církevní školku. První v kraji

Zlín se může pochlubit novou raritou. V pátek totiž ve městě slavnostně otevřeli církevní mateřskou školu.

Dárců krve pomalu přibývá. Vzorem jim šel primátor Zlína

Zlín – Stačí přijít a darovat. Člověk nepotřebuje žádnou odvahu, nebolí to a bát se nemusí. Toto říká v době nedostatku krve o darování lékař a současný primátor Zlína Miroslav Adámek.

Gymnázium ná nový kabát

Zlín - Gymnázium Zlín Lesní čtvrť je konečně celé v novém kabátě.

Čas silných ročníků. Prvňáků je více než loni

Zlínský kraj – V letošním roce usedne poprvé do školních lavic více dětí než tomu bylo v minulém roce. Výjimkou není ani Zlínský kraj.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT