VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA KAŠPAROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Historická zástavba Bohuslavicím chybí, bohatá historie ale ne

Bohuslavice u Zlína - /HODINA NA VENKOVĚ/ Je 2. května roku 1945 a nad Bohuslavicemi u Zlína nádherně svítí slunce. Vesnicí právě táhnou oddíly ruských a rumunských vojáků. Válka je skoro u konce. Lidé vítají osvoboditele a nabízejí jim místní pálenku.

Do lukovské průmyslové zóny míří devět nových firem

Lukov - Jako houby po dešti vyrůstají na okrajích obcí či městeček sídla firem a lokální průmyslové zóny. Trendu využili i zastupitelé Lukova, kteří na okraji vsi dali vzniknout menší, sedmihektarové průmyslové zóně.

Děti budou mít novou školku. A budou se učit třídit odpad

Slavičín - Nové zateplení bude mít mateřská školka Hrádek ve Slavičíně. Stará okna nahradí plastová a budova bude mít i novou fasádu. „Školka už toho hodně pamatuje. V zimě nám sem táhne okny. Jedna ze zdí třídy je navíc orientovaná na sever.

Mezinárodní cyklostezka má spojit Moravu se Slovenskem

Valašské Klobouky - Dobrá zpráva pro cyklisty! Stavba plánované cyklostezky Bečva - Vlára - Váh je na spadnutí. Cyklostezka povede údolím řeky Vláry a propojí příhraniční oblasti Slovenska s Moravou.

Piáno ze skládky by mohlo mít cenu až 100 tisíc

Zlín – Pracovníci skládky Suchý důl ve Zlíně objevili mezi odpadky funkční piáno vyrobené v 19. století ve Vídni. Hudební nástroj, který by mohl mít hodnotu až sto tisíc mezi smetí vyhodil v sobotu jeho majitel z Jižních Svahů. Pracovníci skládky si ho všimli v pondělí ráno.

Hasiči zachraňovali umělecká díla z vytopeného Baťova institutu

Zlín – Prostory Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně dnes zaplavila voda z prasklého teplovodního potrubí. Voda začala unikat ve druhém nadzemním podlaží budovy č. 14. odkud prosakovala do nižšího patra.

Vizovické pečivo peče Ludmila Kalivodová už více než 50 let

Vizovice - „Kohout je symbol mužnosti a přivolává štěstí. Žába je ochránce čisté vody a rak se kdysi vyšíval na plachtu obklopující postel rodičky s děťátkem," vysvětluje Ludmila Kalivodová symboliku ukrytou ve tvarech vizovického pečiva.

AKTUALIZOVÁNO

Pět fakult Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně přivítalo stovky zájemců o studium

Zlín - Přednost Zlínu dal před svou rodnou zemí 22letý student dnes už třetího ročníku řízení výroby a kvality Henri Horváth.

V Lukově vznikne společenské centrum

Lukov - V bývalém školním bytě v blízkosti školy v Lukově vznikne Kulturně společenské a informační centrum. „Do Lukova na hrad míří stále více turistů. Centrum jim poskytne potřebné zázemí," sdělil starosta obce Lukov Jiří Jangot.

Hvozdná pojmenovala ulice. Všichni musejí měnit občanky

Hvozdná - Lidé mířící do Hvozdné ani pošťačky roznášející psaní a důchody už nebudou bloudit. Od Nového roku totiž mají v obci všechny ulice své názvy.

Žítkovské bohyně už čarují v divadle

Zlín - Ansámbl zlínského Městského divadla má za sebou již první čtené zkoušky divadelní hry Žítkovské bohyně na motivy stejnojmenné knihy, kterou režíruje Dodo Gombár. Na premiéru se můžete těšit již
 1. března.  

VIDEO: Vaření mám stále rád, řekl Pohlreich při podepisování ve Zlíně

Zlín - Autogramiádu Zdeňka Pohlreicha si včera nenechaly ujít ve Zlíně desítky lidí. Někteří z nich se do těsného prostoru knihkupectví Kanzelsberger nevešli a trpělivě postávali před dveřmi.

Ve Valašských Kloboukách upraví okolí kostela za dva miliony korun

Valašské Klobouky - Novou podobu letos získá prostranství kolem kostela Povýšení svatého Kříže, který stojí v centru Valašských Klobouk. „Vadí nám zanedbaný stav dlažby místní komunikace a špatně vyznačená parkovací místa," zmínil místostarosta Martin Janík.

Scio testy čekají na školáky v kraji povinně

Zlínský kraj - I letos čekají všechny školáky, kteří se hlásí na střední školy zřizované Zlínským krajem, testy scio. Kraj se totiž coby jejich zřizovatel rozhodl prodloužit smlouvu, kterou měl se společností Scio už na školní rok 2013/2014.

Chřipková epidemie přijde koncem ledna

Zlín - Počet nachlazených lidí v kraji sice roste, o chřipkové epidemii ale zatím nemůže být řeč. Evidovaných nemocných je zhruba osm stovek lidí ze sta tisíc obyvatel. Čísla jsou ale ještě z období, kdy měla stále řada lidí dovolenou a k lékaři nešla. Kdy se dá očekávat největší nápor?

Loňské přírůstky v zoo: tygři, kapybary i lemuři

Zlín - Zoo Zlín-Lešná má za sebou úspěšný rok, v počtu návštěvníků se stále drží na druhém místě za nejoblíbenější českou zoologickou zahradou Zoo Praha. Nouze nebyla ani o zajímavé přírůstky a zdaleka nejde jen o v květnu narozená mláďata tygra ussurijského.

Lidé pošty chtějí. Ne, jak tvrdí její vedení

Zlín - Plánované rušení pošt vyvolává u mnohých lidí bouřlivé emoce. Petici, která měla podpořit vznik pobočky pošty v centru Zlína, podepsaly tisíce lidí. Radnice však ani po několika měsících nemá jasno, zda pobočka bude a kde. Úředníci si možná kladou otázku, jestli má smysl zřizovat pobočku v době, kdy je v mnohých obcích ruší.

AKTUALIZOVÁNO

Kdo místo Okamury? Volba nového senátora začíná dnes

Zlínsko, Uherskohradišťsko - Volební místnosti pro doplňovací volby do Senátu dnes budou otevřeny až do desáté hodiny večer. Volit se bude i zítra, kdy se úderem 14. hodiny volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů. Z doplňujících voleb má vzejít nástupce Tomia Okamury, který musel ze svého postu odstoupit.

AKTUALIZOVÁNO

Riskantní operace: Zlínští lékaři ženě odstranili zhoubný nádor vážící 36 kilo

Zlín - Zlínští lékaři mají za sebou zkušenost, jakou nemají ani jejich kolegové v západní Evropě či USA. Velkými útrapami si totiž musela projít sedmačtyřicetiletá žena, které lékaři ze zlínské Baťovy krajské nemocnice (KNTB) odstranili zhoubný nádor.

Štědrý den tráví zlínští záchranáři v sanitce

Zlín - V rychlovarné konvici bublá vřící voda. „Dáte si rozpustný kafe, nebo normální?" ptá se mě záchranář Josef Bělaška. Než stihnu odpovědět, ozve se z interkomu nakřáplý hlas. Starý pán v Trnavě trpí dušností a příbuzní raději zavolali záchranku. Je nutné se v rychlosti připravit na další výjezd.

Na Zlínský kraj dnes opět zaútočí vichřice

Zlín - Prudký vítr, který před několika málo dny řádil na území celého Zlínského kraje, bude na Zlínsku škodit i dnes. Český hydrometeorologický ústav vydal na dnešek varování pro Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj.

Diabetolog ze Zlína zachránil ženě nohu

Zlín - Jana Jungwirthová ze Strakonic měla letos 2. září nastoupit do nemocnice, aby se podrobila amputaci nohy. „Měla jsem hotová všechna potřebná předoperační vyšetření. Chybělo málo a o nohu jsem přišla," vypráví sympatická blondýna ve středních letech.

Děti nebudou jíst v jídelnách blafy

Zlín - České děti nejedí zdravě. Tloustnou, protože mají málo pohybu a cpou se nekvalitním jídlem ze supermarketů. „Zdraví mého dítěte je pro mě samozřejmě velmi důležité. Je mi jasné, že fyzická kondice dětí se odvíjí i od toho, co jedí," říká paní Pavla Michoňková ze Zlína.

Svátky nesvátky, pracovat se musí. Ale vyplatí se to

Zlín - Vendula Kadlecová ze Zlína prodává v jednom z obchodů s chovatelskými potřebami. V práci byla letos i na Štědrý den. „Nevadí mi, že pracuji o Vánocích. Lidí dnes chodí o něco méně a jsou většinou přívětivější než jindy," říká prodavačka. Vánoční shon už pominul.

AKTUALIZOVÁNO

Od živých betlémů se na první svátek vánoční nesly koledy

Zlínsko - „Víte, jak se jmenuje náš Ježíšek z živého betlému?" ptá se mě se špetkou škodolibosti Pavel Nášel, jeden z organizátorů živého betlému ve Fryštáku. Dozvídám se od něj, že půlroční chlapec do vínku dostal opravdu vykutálené jméno, a to Jakub Uličník. Lidé mohli 25. prosince navštívit v okolí Zlína hned několik živých Betlémů.

VIDEO: Na Jižních Svazích zpívali věřící koledy

Zlín - Půlnoční mše je výjimečná nejenom díky pozdní hodině, kdy ji kněz slouží. Faráři se většinou snaží, aby mše zaujala i vlažnější věřící, kteří do kostela zavítají jen jednou ročně. Případně ty, co na půlnoční chodí, jen aby si připomněli dávné zvyky předků a duchovní podstatu svátků.

Sýkorky z Luhačovic dnes měly štědrovečerní hostinu

Luhačovice – Štědrovečerní hostinu dnes vystrojili ptákům členové Luhačovického Okrašlovacího spolku Calma u pramene Aloiska. Na Ptačím náměstí se v 14.30 sešlo zhruba padesát lidí s nejrůznějšími dobrotami po malé opeřence.

V Tlumačově poničil osobní automobil zábradlí mostu

Tlumačov – Krátce po půl jedné v noci narazil osobní automobil značky Kia do zábradlí mostu poblíž části obce Tlumačov – Skály. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic.

Kam vyrazit za betlémy ve Zlínském kraji? Podívejte se

Zlínský kraj - Zvyk stavět betlém souvisí s úctou k místu narození Ježíše. Tradice sahá až k životu sv. Jeronýma, jenž se roku 385 odebral z Říma do Betléma, kde žil u betlémské jeskyně až do své smrti. Nadšeným ctitelem Jezulátka byl také sv. František z Assisi.

VZP slíbila, že proplatí zlínské nemocnici úkony. Za analýzu

Zlín, Praha - Všeobecná zdravotní pojišťovna řekla zlínské Baťově nemocnici ano. Pokud jí předloží ekonomickou analýzu s provedenými výkony, finančně je dorovná.

VIDEO: Světlo v zavařovačce má také své kouzlo

Zlín - Vánoce mají tajemnou moc. V neděli 22. prosince rozdávali skauti betlémské světlo na zlínském náměstí Míru. Láska, naděje a dobrá vůle nejde darovat s plamínkem svíčky. Přesto světlo zahřeje u srdce. V lucerničkách vyrobených seniory ve zlínské Domovince si ho odnášeli domů desítky lidí.

Skauti v Otrokovicích rozdávali betlémské světlo

Otrokovice – Skauti dnes rozdávali svíčky se světlem v parku před Společenským domem a na náměstí 3. května. Přes chladné počasí si pro betlémské světlo přišla spousta věřících.

Opilý řidič pravděpodobně zavinil dvě dopravní nehody u Fryštáku

Fryšták – Kolem půl osmé ráno se staly v blízkosti Fryštáku dvě dopravní nehody. K první nehodě došlo na příjezdové křižovatce do Fryštáku ve směru k Lukovečku.

Na vánoční vláčkové odpoledne v Astře přišla stovka lidí

Zlín – Papírové modely stromků, plastová nástupiště, krajina vymodelovaná do precizních detailů a spousta vláčků. Vánoční vláčkové odpoledne pro děti si na poslední adventní sobotu připravil Dům dětí a mládeže Astra.

Nejkrásnější vánoční strom mají v Otrokovicích

Zlín – Soutěž Zlínského deníku o nejkrásnější vánoční strom našeho regionu má svého vítěze. Nejkrásněji nazdobený stromek mají v Otrokovicích. Hlasovalo pro něj 33% čtenářů z celkového počtu 821 hlasujících.

Betlémské světlo pojede do Zlína vlakem. Svítit bude i na náměstí

Zlín - Betlémské světlo je symbolem křesťanského původu Vánoc. Každoročně se zapaluje v Betlémě jako plamínek naděje pro trpící a bezmocné. Má přinášet do lidských srdcí mír a lásku. Z Betléma světlo putuje do celé Evropy. I do našeho regionu.

Definitivní rozhodnutí kraje: třídy na gymnáziu zruší

Zlín - Studenti včera předložili zastupitelům několik klíčových argumentů, které měly přesvědčit krajské zastupitele, že rozhodnutí zavřít dvě třídy na zlínských gymnáziích je ukvapené.

Opozice zkritizovala včera schválený krajský rozpočet

Zlín - Jako cestu bez návratu vidí někteří zastupitelé stoupající zadlužení Zlínského kraje. Zastupitelé včera na zasedání schválili rozpočet kraje na příští rok. Dluh bude zase o něco vyšší.

Některým nemocnicím v kraji hrozí krach

Zlínský kraj - Situace v nemocnicích v kraji směřuje podle zástupců politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09 ke zkáze. Zlínská nemocnice se topí v dluzích, její ztráta činí 170 milionů a již delší dobu se spekuluje o možnosti jejího bankrotu. Další potápějící se lodí je podle zástupců opozice kroměřížská nemocnice.

Centrum Zlína pokryje betonový koberec

Zlín - V centru Zlína se předláždí chodník. „Rekonstrukce chodníku bude hrazena ze zbývajících finančních prostředků, které se nám podařilo ušetřit na opravě podchodu," informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus se srazil s dodávkou: dva zranění

Zlín-Lešná – V příkopě skončil autobus, který se v pondělí 16. prosince kolem osmé hodiny ráno srazil nedaleko zlínské zoo s dodávkou. Viníkem nehody byl ale řidič dodávky, který přehlédl stopku na křižovatce nedaleko motorestu.

Dobročinný bazar pomáhá postiženým

Zlín - Ženy při vstupu do velkého sálu zlínského Masters of Rock Café nejčastěji zabrousí rovnou k pultům s oblečením. Jeho ho tam spousta. Některé kousky jsou rozvěšeny v úhledných řadách na věšácích, jiné volně leží na hromadách.

Ve Slunečnici obsluhovali hokejisté i herci

Zlín - Den otevřených dveří navštívily ve zlínské Slunečnici stovky lidí. Prohlédnout si mohli interiér tréninkových dílen. Mimo to si mohli vyrobit i vlastní dáreček nebo koupit adventní věnec či další drobnosti.

Takových akcí by klidně mohlo být víc

Valašské Klobouky – Na Masarykově náměstí postává kolem sto padesáti lidí. Čekají až zazní první tóny koledy Narodil se Kristus pán.

Kameň a oheň od Uhera je v Kovárně Viva

Zlín - Výstava slavného sochaře Rudolfa Uhera ve zlínské Kovárně Viva je od včerejška přístupná široké veřejnosti. Rudolf Uher je považován za zakladatele moderního slovenského sochařství. Návštěvníci mohou spatřit nejen jeho sochy, ale i originální plastiky.

Jménem Zuzanky na pomoc druhým

Zlín - „Stále myslím na to, jak jsme si se Zuzankou hrávali. Malovali jsme si, stavěli různé věci ze stavebnice. Lyžovali jsme. Měl jsem ji hodně rád," vzpomíná na svou sestru desetiletý Matěj Oškera.

Pobyt na kroměřížské záchytce bude stát už jen 750 korun

Zlín - Z osmi a půl tisíce slevili krajští radní pobyt na záchytce v Kroměříži na 750 korun. Jsou přesvědčeni, že tak snáz vymůžou z opilců z celého kraje peníze za převoz i nocleh.

Growshopy nabízejí léčbu? Jde po nich policie

Zlín - /ROZHOVOR, ANKETA/ Crohnova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí. „Občas mě pobolívalo břicho, když jsem snědla něco těžkého. Později se mi nemoc zhoršila. Několikrát za den jsem měla průjem. Nejhorší ale byly ty křeče v břiše," popisuje příznaky choroby slečna Martina, která si nepřeje být jmenována.

Finanční podporu na rozjetí vlastní živnosti nabízí nezaměstnaným úřad práce

Zlín - Musejí ale úspěšně obhájit záměr. Paní Jarmila Kalužová pracovala jako pekařka v jednom ze supermarketů poblíž Starého Hrozenkova, kde bydlí. „Dopékala jsem zmrazené pečivo. Rohlíky, chleba, croissanty a podobně.

Aikidó je pro mě životní styl

Zlín - Leo Pšenčík je povoláním lékař, kterého láska k japonskému bojovému umění zavedla až do země vycházejícího slunce. „Aikidó se věnuji už asi čtrnáct let. Seznámil mě s ním kamarád. Zaujala mě zejména filozofie tohoto bojového umění," říká Leo Pšenčík.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT