VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ FABIÁN

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Zlínském kraji si hrdinů váží. Za záchranu života se uděluje Cena Salvator

Zlínský kraj - Rostislav Vítek, Martin Palát, Hana Vícenová, Marie Buriánková, Ladislav Švagera, Jaroslav Mrkva, Silvie Valoušková, Adam Bast, Marek Mahdal, Petr Baričiak. Říkají vám tato jména něco? Že ne? To je ale škoda. Jde totiž o opravdové hrdiny. Tato jména patří lidem, kteří se nebáli, nebyli lhostejní a pomohli bližním v nouzi. Ještě lépe řečeno: pomohli zachránit lidský život. Právě všichni tito jmenovaní si letos na jaře převzali Cenu hejtmana Zlínského kraje.

Opravují silnici z Polichna do Újezdce. Spojnici Zlína a Uh. Brodu

Region - Jednou z největších investičních staveb Ředitelství silnic Zlínského kraje v tomto roce bude rekonstrukce silnice II/490 v úseku z Polichna do Újezdce. Úsek je dlouhý 3400 metrů a stavební akce bude stát téměř 70 milionů korun. Předpokládá se spolufinancování evropskými prostředky v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.

Muž se u Držkové zřítil ze skály. Z lesa jej transportoval vrtulník

Držková - Ve skalách u Držkové se zřítil muž. Takové hlášení slyšeli zlínští profesionální hasiči od svého operačního důstojníka krátce před sobotní jedenáctou hodinou. Bezprostředně poté operační důstojník vyslal družstvo hasičů lezců centrální stanice Zlín s jejich terénním vozidlem Land Rover k poskytnutí pomoci do lesů u Držkové.

Obyvatelé Valašských Klobouk debatovali nad budoucí podobou náměstí

Valašské Klobouky - S velkou odezvou veřejnosti se setkalo jednání u kulatého stolu, které bylo určeno diskusi o plánovaných úpravách valašskoklobouckého Masarykova náměstí. Projevit své názory a seznámit se se studiemi možných proměn historického centra města přišlo šest desítek občanů.

Ve Vizovicích napadl pěstí policistu

Vizovice - Policejní komisařka včera sdělila obvinění ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu výtržnictví sedmadvacetiletému muži z Vizovic. V pondělí odpoledne napadl pěstí v restauraci ve Vizovicích pod vlivem alkoholu policistu, který chtěl, aby prokázal svou totožnost. Způsobil mu lehké zranění a skončil v policejní cele. Nyní mu hrozí až šest let odnětí svobody.

Ředitel společnosti Vitar: Výroba doplňků je zajímavá a kreativní práce

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Pitíčka Capri-Sonne, balená v originálním sáčku, vitaminové tabletky Energit či různé šumivé vitaminy. Snad každý už se někdy s těmito výrobky setkal. Málokdo však ví, že firma, která za výrobou těchto potravinových doplňků stojí, pochází z našeho regionu. Sídlo společnosti Vitar je přímo v krajském městě.

Ocelové silo o váze 700 kilo spadlo na zaměstnance

Zlín - Ve čtvrtek v osm hodin ráno ve strojírenské firmě ve Zlíně – Malenovicích spadlo ocelové silo o váze asi sedm set kilogramů na jednačtyřiceti­letého zaměstnance. Ten zůstal zaklíněn mezi silem a kovovým stojanem, kde se vytvořila skulina. U pádu sila byl přítomen další pracovník firmy, který silo po pádu odtlačil a svého spolupracovníka zpod něj vyprostil. Záchranáři ho odvezli s těžkým zraněním do nemocnice.

Zlín známkoval chodníky. „Vysvědčení" určí plán oprav

Zlín - Radnice ve Zlíně nechala prověřit stav chodníků na území města. Výsledek revize určil letošní plán oprav. A jaké je vysvědčení? Více než 40 procent chodníků ve Zlíně je nyní ve výborném technickém stavu. Vyjádřeno pomocí školní klasifikace dostaly známku jedna. Na pětce, havarijní úrovni vyžadující co nejrychlejší zásah, je něco málo přes procento městských komunikací pro pěší.

Sázkař ze Zlína vyhrál rovných 147 tisíc korun!

Zlín - Fotbal, tenis, volejbal, ještě jednou fotbal a hokej. Tak přesně tahle magický koktejl si na místní pobočce Chance namíchal jeden sázkař ze Zlína. A protože si byl svými tipy naprosto jistý, neváhal dokonce dost odvážně vsadit rovných 10 tisíc korun.

Zlínské náměstí v pátek ožije zábavou a hrami

Zlín – Přidejte se k nám. Tak se jmenuje zábavné odpoledne pro celé rodiny, které se uskuteční v pátek 22. dubna na zlínském náměstí Míru. Akci spolupořádají charitativní organizace ze Zlínska, které zároveň předvedou i svou činnost. Své prezentace si tak připravily organizace jako zlínská charita, vizovické centrum pro rodinu, chráněná dílna Ludmila, Robinsonky nebo Horizont Zlín.

Ukradl tašku s doklady a penězi z nákupního vozíku. Znáte je?

Zlín - Koncem února přijali zlínští policisté oznámení o krádeži příruční tašky s doklady a peněženkou v nákupním středisku ve Zlíně. Pátráme po pachateli této krádeže, který chtěl vybrat z bankovního ústavu za pomoci odcizené platební karty peníze. V případě vypátrání zloděje a jeho odsouzení mu hrozí za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až dvouletý pobyt za mřížemi.

Sportovní akce u Salesiánů byla úspěšná

Zlín - U Salesiánů na Jižních svazích ve Zlíně zažily děti v sobotu 9. dubna sportovní den. Tři desítky chlapců a dívek ve věku od 10 do 15 let si v rámci akce Hraj si a vyhraj, zahrály spoustu aktivit a odnesly si i věcné ceny. Všichni tak odcházeli s dobrým pocitem a úsměvem na rtech.

Zlínský kraj zná své hrdiny. Za záchranu života získali Cenu Salvator

Zlín - Rostislav Vítek, Martin Palát, Hana Vícenová, Marie Buriánková, Ladislav Švagera, Jaroslav Mrkva, Silvie Valoušková, Adam Bast, Marek Mahdal, Petr Baričiak. Říkají vám tato jména něco? Že ne? To je ale škoda. Jde totiž o opravdové hrdiny. Tato jména patří lidem, kteří se nebáli, nebyli lhostejní a pomohli bližním v nouzi. Ještě lépe řečeno: pomohli zachránit lidský život. Právě včera se tak uskutečnil galavečer projektu Cena Salvator. Cenu hejtmana Zlínského kraje si převzali všichni výše jmenovaní.

Ve zlínské zoo odchovali 11 klokánků, včetně dvou albínů

Zlín - Zlínská zoo se může pochlubit dalším významných chovatelským úspěchem. Skupina 15 dospělých klokanů rudokrkých se významně rozrostla. V současné době zde můžete spatřit celkem 11 malých klokanů.

Fyzicky napadl ženu jen proto, že špatně zaparkovala

Zlín - Komisařka kriminální policie obvinila dvaačtyřicetiletého muže z Otrokovic z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, protože v polovině října loňského roku, před devátou hodinou ráno, fyzicky napadl třiatřicetiletou ženu ze Zlínska.

Začala jsem podnikat hned po revoluci, doma v obýváku, říká Ivona Huňková

Ivona Huňková je jednatelkou firmy Euregnia s. r. o. , zároveň však vykonává důležitou funkci předsedkyně Krajské hospodářské komory Zlínského kraje. Jak to všechno stihne, ale také jaké jsou její zkušenosti z byznysu, vysvětluje v rozhovoru pro regionální Deník.

FOTO, VIDEO: Oslavy historické výhry v podání zlínských fanoušků. Podívejte se

Zlín/Praha - Šestnáct. Tolik zápasů trvalo, než se zlínským hokejistům podařilo zvítězit na ledě pražské Sparty v play off. Pro přítomné fandy ševců se tak jednalo o historickou událost a satisfakci za léta minulá. Není divu že emocí, především těch pozitivních, byl plný hostující sektor. Zpívalo, skákalo a tančilo se i po utkání před arénou. Jak si historickou výhru užívali fanoušci si prohlédněte ve fotogalerii a v našem videu.

AKTUALIZOVÁNO

Fandové ševců si užili historicky první výhru na Spartě v play off. Podívejte se

Zlín/Praha - /FOTO, VIDEO/ Možná ještě více fanoušků zlínských hokejistů než ve středu se sešlo ve vysočanské hale ve čtvrtek. Ti kdo nelitovali vážit dlouhou cestu do Prahy si mohli zápas užívat. Obě utkání byla totiž jako noc a den. Zatímco ve středu měla Sparta nad ševci navrh. Ve čtvrtek to byla jiná káva. Postupem času skore narůstalo a tak měli fandové tu správnou motivaci k fandění.

Tomáš Baťa se objevil na české poštovní známce. Konečně

Zlín, Praha – Naši prezidenti, umělci či spisovatelé. Ti všichni se mohou pochlubit českou poštovní známkou se svým portrétem. Do prestižního klubu ovšem přibyl další člen. Tím je legendární podnikatel Tomáš Baťa.

Takto se fandilo ve středu na Spartě. Podívejte se

Praha – Čtvrtfinálové boje hokejového play-off jsou rozehrané a vrchol sezony nepřišel jen pro hokejisty, ale také pro jejich fanoušky. Ti se neváhají ve velkých počtech vydávat i do hal soupeřů.

FOTO, VIDEO: Přes Vlárský průsmyk už zase jezdí expres

Zlínský kraj – „Cože? Mezistátní expres? Vždyť tady nic takového nejezdí," kroutí hlavou zvědavci na visuté lávce nad železniční stanicí v Uherském Brodě. Zvědavci chodí na lávku pravidelně pozorovat projíždějící vlaky a někteří ani netuší, že jsou právě svědky historické události.

Podnapilý muž se chtěl ve Zlíně nechat přejet vlakem. Naštěstí nic nejelo

Zlín - Oznámení o podnapilém muži, který se hodlá nechat přejet vlakem, přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín v neděli 13. března 2016 odpoledne. Oznamovatel uvedl, že v blízkosti železniční stanice Zlín střed leží přímo v kolejišti podnapilý muž, který takto hodlá spáchat sebevraždu. Vzhledem k tomu, že se mu nedaří dotyčného z kolejí odtáhnout, požádal o pomoc strážníky.

Ve Zlínském kraji v noci sněžilo, cesty jsou sjízdné s opatrností

Zlínský kraj - Ve Zlínském kraji v noci na dnešek sněžilo. Nový sníh se podle informací Ředitelství silnic a dálnic drží na vozovkách ve vyšších polohách Valašska, na silnicích druhé a třetí třídy na Vsetínsku je sníh rozbředlý. Ostatní komunikace v kraji jsou většinou mokré po chemickém ošetření, místy mohou namrzat. Řidiči by proto měli jet opatrně.

Takto se fandilo včera v Třinci. Podívejte se

Zlín - Fanoušci ševců vyrazili v pátek i na druhé utkání na třineckém ledě. V moderní Werk aréně se jim podařilo zaplnit celý svůj sektor. Ani jejich podpora však k vítězství ševců nevedla. O postupujícím se tak rozhodne v neděli.

Největší kino v zemi končí provoz. Program se ruší

Zlín - Velké kino ve Zlíně, největší kino v zemi s kapacitou více než tisíc míst a technická památka, už nebude sloužit svému účelu. Alespoň do doby, než se uskuteční jeho rekonstrukce. Poté, co se zlínským radním dostal do ruky čerstvý statický posudek, rozhodli se kino téměř ze dne na den uzavřít. 

Pomohli v těžkých chvílích, odměnou je prestižní nominace

Zlínský kraj - Cena Salvator 2015 je již 13. ročníkem tradičního ocenění těch, kteří se svými činy zasloužili o záchranu majetku, zdraví nebo dokonce života jiných. Přečtěte si příběhy nominovaných policistů. Vítěz v této kategorii bude oznámen už za několik týdnů.

Žena odešla z nemocnice, hrozilo jí vykrvácení

Zlínský kraj - Zdravotní sestra ze zlínské nemocnice oznámila včera před půl pátou odpoledne na linku 158, že z ambulance odešla osmadvacetiletá žena ze Zlínska, kterou přivezli záchranáři podnapilou v kolapsovém stavu. Zdravotníci jí zavedli permanentní žilní kanylu a hrozilo její vykrvácení. Žena byla ohrožena na životě.

Hitovka Punčocháče od Chinaski rozbouřila zaplněnou halu Euronics

Zlín - Skladby z aktuálního alba Rockfield, ale i známé pecky jako vedoucí, nebo punčocháče, takové bylo složení hudebního programu čtvrtečního koncertu kapely Chinaski. Koncert se uskutečnil ve Zlínské hale Euronics před velmi slušně zaplněnou halou.

AKTUALIZUJEME

Nebezpečnou honičku zdrogovaný řidič nezvládl

Zlínsko - Na pondělní ráno třiatřicetiletý řidič vozidla Škoda Fabia jen tak nezapomene. Policejní hlídka v obci Štítná nad Vláří prováděla u projíždějících řidičů běžnou silniční kontrolu. Taktéž zastavovací pokyn dala třiatřicetiletému řidiči. Ten však pokyny policistů nerespektoval a začal ujíždět rychle pryč ve směru na Svatý Štěpán.

Ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje: Na silnice jde 480 milionů

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Téměř půl miliardy. Tolik peněz půjde letos do oprav krajských silnic. Už nyní mají silničáři připraveno 11 projektů a během roku budou další přibývat. Mezi dvě největší dopravní stavby tohoto roku bude patřit rekonstrukce nadjezdu na Gahurově ulici ve Zlíně a mostu Pionýrů ve Vsetíně. O plánech na rok 2016 jsme si povídali s ředitelem krajských silničářů Bronislavem Malým

V autě muž převážel marihuanu za sta tisíce. Přistihli ho v Napajedlech

Zlínsko - Napajedelští policisté v pátek ve svém teritoriu prováděli dopravně bezpečnostní akci, při které zastavili desítky řidičů. V síti však krátce před desátou hodinou dopolední uvízl třicetiletý řidič ve vozidle KIA Ceed, který převážel více než dva kilogramy usušené marihuany určené k prodeji. V okamžiku, kdy ho policisté zastavili a začali provádět silniční kontrolu, ucítili z vozu linoucí se typický zápach této rostliny.

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli nahlášené bombě měly vlaky hodinová zpoždění

Zlínský kraj - Na potíže v železniční dopravě na hlavních koridorech,ale i navazujích tratích mohli dnes narazit cestující na železnici. Zatím neznámý anonym totiž dnes ohlásil uložení výbušného systému do jednoho z vlaků dvou dopravních společností. Ale neřekl ve kterém. Policie tak na území celé republiky musela prohledat všechny spoje dopravců RegioJet a Leo Express. Zastavené vlaky se nacházely v Praze, Olomouci, na Pardubicku i jinde.

Fandové Komety řádili. Napadli také policistu

Zlín – Drsnou pozápasovou dohru mělo nedělní hokejové utkání mezi PSG Zlín a Kometou Brno. Poranění pořadatelé, policista i domácí fandové. Krádež, loupež a vandalismus. To je stručný výsledek frustrace některých příznivců Komety Brno po prohraném zápase ve Zlíně. Ti ostatně neřádili jen po hokeji v ulicích Zlína, ale problémy s nimi byly už při samotném utkání.

Zlínský sázkař vsadil stovku, vyhrál 50 tisíc

Zlín - Sázkař ze Zlína si na místní pobočce společnosti Chance vsadil na to, že v číselné loterii Poker padne takzvaný Full house, tedy trojice a dvojice stejných karet.

Zemřel Karel Housa, zakladatel Housacaru

Zlínský kraj – Smutná zpráva začala na veřejnost prosakovat v neděli večer. Podle zdrojů Deníku zemřel Karel Housa, zakladatel autobusového dopravce Housacar. Bylo mu nedožitých 64 let.

Silvestr chtěli cizinci oslavit přeletem Vrbětic v balónu

Zlínsko - Poslední den loňského roku spatřili policisté, kteří pracovali v muničním areálu ve Vlachovicích-Vrběticích, nad tímto územím přeletět horkovzdušný balon. Rozjela se pátrací akce po posádce balonu, která skončila dohledáním všech jejích členů. Policisté je prověřují pro přestupek podle zákona o civilním letectví, za který hrozí pokuta ve výši 50 tisíc až jeden milion korun.

Ve Zlínském kraji je vyhlášena smogová situace

Zlínský kraj - Ve Zlínském kraji je aktuálně vyhlášena smogová situace. Z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic PM10 (polétavý prach) ji vyhlásil Český hydrometeorologický ústav. Smogová situace nastala v neděli v noci.

Na Štědrý den se v KNTB nenarodilo žádné dítě, ale ambulance byly plné pacientů

Zlín – Nezvykle klidný Štědrý den měl personál gynekologicko-porodnického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). V ten den se tu totiž nenarodilo žádné miminko. Za minimálně 10 posledních let taková situace o Štědrém dnu nenastala. 

Technické služby Valašských Klobouk už mají naděleno

Valašské Klobouky - Na Valašskoklobouckých službách rozbalovali dárky už minulý týden, v té největší krabici našli komunální auto na svoz odpadu. Cena nového pomocníka přesáhla dva milióny korun, z čehož 90 % bylo hrazeno z dotace operačního programu Životní prostředí a z příspěvku od státu.

Hrad Malenovice si drží vysokou návštěvnost i díky tematickým akcím

MALENOVICE – Spokojenost zavládla v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně po sečtení počtu návštěvníků na hradě Malenovice. V letošním roce zavítalo na oblíbené výletní místo nedaleko Zlína celkem 19 400 osob.

Primátor Zlína přijal velitele dobrovolných hasičů

Zlín – Třináct velitelů sborů dobrovolných hasičů zřizovaných městem Zlínem se sešlo s primátorem Miroslavem Adámkem a jeho náměstkem Ondřejem Bětákem. Téma? Vyhodnocení práce v letošním roce.

FOTO, VIDEO: Poznejte Malou Fatru, region velkých zážitků

Žilinský kraj – Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným," řekl by klasik při pohledu z okna. Vánoce budou patrně opět na blátě, a milovníci zimních sportů tak musí vyrazit vysoko do hor či při plánování zimní dovolené zvažovat i lokality, které dokážou v zimě velmi dobře zabavit i bez romantické sněhové pokrývky.

Hudební altán ve Zlíně není vhodný pro muzikanty. Radnice požaduje nápravu

Zlín – Hudební altán v parku Komenského má velmi špatnou akustiku a je pro pořádání akcí tohoto druhu zcela nevhodný. Na tento fakt upozorňují od jeho otevření muzikanti i další uživatelé. Radnice proto požaduje po architektu Pavlu Mudříkovi, podle jehož návrhu byl postaven, takové stavební zásahy, které by akustiku zlepšily.

Zlínský kraj ocenil žáky úspěšné v soutěži zaměřené na bezpečný internet

Zlín – Přimět co nejširší veřejnost, zejména pak děti a mládež, k bezpečnému využívání internetu, bylo cílem soutěžního on-line kvízu a on-line kurzů, které probíhaly v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, do něhož se zapojil také Zlínský kraj.

AKTUALIZOVÁNO

Bagr v parčíku za divadlem? Zlomyslnost investora

Zlín – Zlomyslnost. Tak vnímá rada města dnešní zahájení stavby několika polyfunkčních domů v parčíku za divadlem. Investor práce započal i přesto, že mu k 31. prosinci 2015 končí dlouhodobé smlouvy, na jejichž základě měl stavbu bytových domů dokončit a zkolaudovat. A také přesto, že mu rada města jasně sdělila, že prodloužení těchto smluv již neschválí a neudělí souhlas s kácením dřevin.

2,48 milionu korun ušetřily zlínské školy za vytápění

Zlín – Za posledních 12 měsíců ušetřilo město Zlín za teplo a vytápění ve školách částku 2,48 milionu korun ve srovnání s obdobím, než zavedlo před devíti roky energetický úsporný systém. Úspory za celou dobu trvání projektu dosáhly výše 21,41 milionu ko­run.

Zaměstnanci úřadu v Otrokovicích nakoupili vánoční růže a podpořili tak dobrou v

Otrokovice - I pracovníci Městského úřadu v Otrokovicích myslí v adventním období na potřebné. Jednou z možností, jak pomoci onko-hematologicky nemocným dětem, je nákup vánoční růže. Jejich prodej pořádá každoročně sdružení Šance Olomouc a výtěžek putuje na humanizaci dětského oddělení.

Betlémy jako součást Zlínského jarmarku. Podívejte se

Zlín – Mezi novinky letošního Zlínského jarmarku patří výstavy betlémů. Jde o tvorbu studentů 2. ročníku ateliéru prostorové tvorby Fakulty multimediálních komunikaci Univerzity Tomáše Bati.

Policisté odhalili několik padělaných dokladů

Na konci listopadu provedli policisté zlínského oddělení cizinecké policie pobytovou kontrolu na jedné z otrokovických ubytoven. Mezi kontrolovanými byl i muž, který se prokázal rumunským občanským průkazem.

Přátelé hradu Lukova jsou druhá nejlepší neziskovka roku

Lukov - Hned dvě skvělé zprávy si mohli letos užít všichni přátelé a příznivci hradu Lukova. Stejně jako v minulých letech, i letos byl překonán návštěvnický rekord. Druhá skvělá zpráva je úspěch v soutěži Neziskovka roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT