VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK HOUSER

Marek Houser / Zlínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Silnice ve Zlínském kraji v roce 2013: 17 staveb za půl miliardy

Zlínský kraj - Sedmnáct staveb za zhruba 550 milionů korun má v plánu dokončit či odstartovat Zlínský kraj na silnicích v roce 2013. Které krajské silnice, mosty či křižovatky se opraví či úplně nově vybudují, zveřejnilo nedávno Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Město koupilo sportovní areál za třetinu. Hledá nájemce

Zlín - Sportovní areál na zlínských Pasekách, který byl několik měsíců předmětem nesplacených milionových dluhů, už patří městu. V půli prosince radnice uzavřela trojstrannou dohodu s fotbalovým klubem SK Paseky a firmou Tennis Zlín, které oddíl dlužil za výstavbu povrchu s umělým trávníkem.

Bez hřiště se baseball ani softball rozvíjet nedají

Otrokovice - Baseball a softball. Dva velmi podobné pálkovací sporty, které mají americké základy, se hrají také na Zlínsku. Ještě nedávno dokonce přímo ve Zlíně. Je to však několik týdnů, co se jediný regionální tým přesunul do Otrokovic.

K zimnímu stadionu ve Zlíně se invalidé dostávají složitě

Zlín - „Zlínský hokej přišel o dva aktivní fanoušky jen proto, že někdo neví nebo možná nechce vědět, jak složité je pro vozíčkáře dostat se v zimě na hokej ve Zlíně," konstatuje Tomáš Brázdil z Otrokovic, jehož syn je připoután na invalidní vozík.

Zlín zažil ples plesů. Poprvé se tančilo za zvuků filharmonie

Zlín - Tak noblesní ples se ve Zlíně už dlouho neuskutečnil. Lepší tu možná nikdy ani nebyl. Samé superlativy padaly z úst návštěvníků na adresu plesu Filharmonie Bohuslava Martinů a Baltaci, a. s., který v sobotu do zlínského Kongresového centra přivábil stovky lidí.

The Best club otvíral, byl plný lidí i kouře

Zlín - Otevření nového hudebního The Best clubu v Kvítkové ulici ve Zlíně vyvolalo obrovský zájem mladé generace. Do zrekonstruovaných prostor budovy hotelu Ondráš se na první akci v sobotu nahrnuly stovky lidí.

Seniorům chybí chráněné byty

Zlínsko - „Sláva státní správě a zastupitelům Zlínského kraje. Po šesti letech fungování domů s chráněným bydlením pro starobní důchodce a invalidy zrušili k 1. lednu i ten poslední," popisuje nespokojený pisatel v dopise, který na začátku týdne dorazil do redakce Zlínského deníku.

Beseda hledá nového ředitele. Obdržálek po sedmi letech končí

Otrokovice - Kongresové a kulturní centrum druhého největšího města Zlínska, Otrokovická Beseda, bude mít letos nové vedení. V kanceláři s nápisem „ředitel" brzy vystřídá nový uchazeč dlouholetého šéfa Marka Obdržálka, který vedl městskou společnost více než sedm let.

Ženské umění můžete zhlédnout a zakoupit ve zlínské Art Galerii

Zlín - Prostory zlínské Art Galerie od úterka zdobí díla patnácti žen, které spojily síly a rozhodly se vystavit a popřípadě také prodat své výtvory na výstavě s názvem Babinec.

Některé chodníky v centru Zlína pokrývá led nebo sníh. Úklid prý není vždy možný

Zlín - „Proč to neodklidí i tady?" a „Oni na to snad kašlou," zaznívá v těchto dnech v centru Zlína mezi chodci, kteří často cupitají téměř jako tučňáci na zledovatělých nebo neodhrnutých chodnících. Některé jsou vzorně odhrnuté, jiné ovšem stále pokryté rozšlapaným sněhem či místy dokonce ledem.

Sněžit bude celý týden, teploty ve Zlínském kraji se vyhoupnou jen na nulu

Zlínský kraj - Vločky budou padat, auta i chodci klouzat a rtuť teploměru se až do konce víkendu nad nulu nepodívá. Zlínský kraj čeká podle předpovědí ledový týden.

V Kvítkové přibude další klub, lidé se obávají nočního ruchu

Zlín - Více lidí v ulicích, dvojnásobná hudební produkce a víkendová otevírací doba až do pěti do rána. Příští víkend se v ulici Kvítková ve Zlíně v budově Hotelu Ondráš otevře nový hudební klub. Přímo vedle toho, který už tam je. Obyvatelé okolních domů se netváří příliš nadšeně.

Tomio Okamura: Nevolil jsem. Nechtěl jsem se zúčastnit zmanipulovaných voleb

Region Senátor a neúspěšný uchazeč o kandidaturu na prezidenta České republiky Tomio Okamura v prvním kole přímé prezidentské volby volit nebyl. Vzhledem k tomu, že Ústavní soud zamítl všechny jeho námitky a stížnosti na jeho vyřazení ze seznamu kandidátů, se domnívá, že jde o volby zmanipulované a podvodné.

Z křižovatek v části Nivy zmizí značky

Zlín - Na pravidlo pravé ruky a omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině si budou muset zvyknout řidiči, kteří budou projíždět zlínskou místní částí Nivy. Změny začnou platit na všech třech hlavních vjezdech od jara.

Vedoucí odboru zeleně Ivo Divoký: Zeleň lidi zajímá, ale názory se liší

Zlín – Před třemi lety se ocitl u soudu na lavici obžalovaných po tragické události, kdy velký kaštan ve Zlíně zavalil dva školáky. Soudce tehdy rozhodl, že je bez viny a doposud se tak může věnovat své práci v Odboru zeleně Magistrátu města Zlína. Šéf desítek zaměstnanců Ivo Divoký

AKTUALIZOVÁNO

O prezidentovi rozhoduje velké procento lidí. Ve Zlíně voliči kloužou

Zlínsko – Včera osm hodin, dnes ještě šest. Do 14. Hodiny mají voliči ještě čas k tomu, aby přišli k urnám a poprvé přímo zvolili nového prezidenta České republiky. Volby dnes pokračují od osmé hodiny.

Nové značení pruhů nedává smysl. Říkají řidiči i BESIP

Zlín – „Vážně nechápu, proč je to namalované tímto způsobem. Jako by snad ten předchozí systém nefungoval," kroutí hlavou řidič Martin Krčmář nad novými odbočovacími pruhy, ze kterých se automobily dostanou ve směru od Zlína k nákupnímu středisku Centro v Malenovicích.

POŽÁR SVIT: Hustý kouř ze Svitu zcela zakryl panorama Zlína

Zlín – /ANKETA/ Ani na Silvestra se nevznášelo vzduchem tolik dýmu, kolik od středečních časných ranních hodin stoupalo od 103. budovy v bývalém areálu Svit ve Zlíně. Hustý kouř stoupající z areálu v centru zcela zahalil panorama města. A to natolik, že nebylo vidět ani jeho dominantu – šestnáctiposchoďové sídlo krajského úřadu, zlínský mrakodrap.

Martina Dlabajová: Zámku chceme znovu vrátit život

Zlín – /ROZHOVOR/ Budova zlínského zámku, kterou brzy opustí její hlavní pronajimatel – Muzeum jihovýchodní Moravy, má o příštího správce postaráno. Již před koncem roku 2012 radnice schválila záměr obecně prospěšné společnosti (OPS) nazvané Zlínský zámek, která si budovu pronajme a zrekonstruuje ji.

"Sundejme Klause," vyzývají starostové

Zlínsko – Až přijdou zítra děti do školy, budou se některé namísto podobizny Václava Klause dívat na prázdnou stěnu. Ředitelé několika škol a také starostové více než desítky obcí na Zlínsku se totiž rozhodli sundat ze svých zdí obraz prezidenta. Krok je symbolickým protestem proti rozsáhlé amnestii, kterou Klaus vyhlásil ve svém novoročním projevu.

Předškoláci v Březnici navštěvují novou třídu

Březnice - Patnáct dětí v předškolním věku od počátku ledna navštěvuje novou třídu mateřské školy v Březnici. Místnost plná barev a hraček vznikla díky přestavbě části přízemí obecního úřadu za 1,12 milionu, a ulevila tak částečně nedostatečné kapacitě školky.

Hlučná záhada: východní částí Zlína se v noci ozývají rány připomínající výbuch

Zlín – „Třepou domem a mlátí okny," popisují svědci hlasité rány neznámého původu, které se ve svátečních dnech ozývaly východní částí Zlína poblíž lokality Cigánov.

Do Svitu už auta vjíždějí 
bez poplatku. Platí nový řád

Zlín – Desítky korun za vjezd do zlínského areálu Svit ušetří nově firmy, jejich zákazníci a další řidiči, kteří mají oprávnění do části továrního komplexu jezdit. Začátkem roku 2013 oficiálně přebrala správu nad komunikacemi v areálu zlínská radnice.

Zlín ušetřil na energiích milion

Zlín - Pět milionů ušetřila díky obchodování na burze za energie zlínská radnice vloni. Letos ušetří milion. „Stejně jako loni jsme do společného nákupu soustředili vše, co bylo možné.

Jako klouzačka. Po silnici teče „potůček"

Zlín-Malenovice - Do velkých problémů se mohou dostat řidiči ve Zlíně-Malenovicích nedaleko chátrajícího koupaliště Riviéra. Z protějšího pole nad chatařskou oblastí totiž teče voda polní cestou dolů a dále přímo hlavní silnicí vedoucí do lesa. Jakmile klesne teplota pod bod mrazu, stává se z úseku regulérní klouzačka.

Drama v lese: muž se zřítil při trhání jmelí, život mu zachránil mobil i pes

Otrokovice – Muž, který v sobotu dopoledne vyrazil do lesů u Otrokovic natrhat jmelí, nebude na předvánoční víkend vzpomínat jako na nejveselejší.

Josef s Marií čekali na autobus. I tak se narození Ježíška ve Hvozdné povedlo

Hvodzná – Tradiční představení ochotnického divadla ze Hvozdné čekalo na příchozí v sobotu 22. prosince před tamním divadelním domem.

Počet automatů klesá, heren zůstane stejně

Zlín - Přechodné období před rokem 2015, kdy se má radikálně snížit počet automatů ve Zlíně, zatím zůstává za stejných podmínek.

Bude MHD zajíždět do areálu Svitu? Cream v to věří

Zlín – /ANKETA NA KONCI ČLÁNKU/ Ve Svitu možná bude jezdit městská hromadná doprava. Lepší dopravní obslužnost a dostupnost důležitých služeb by chtěla návštěvníkům centra Zlína poskytnout společnost Cream Real Estate, která vlastní 40 procent nemovitostí v bývalém továrním areálu.

Kdyby silničáři zaspali, to bychom poznali kalamitu!

Zlínsko - Redaktor Deníku se projel regionem v sypači. Stal se na hodinu silničářem. Nejoblíbenější věta v zimním období? Hned po „šťastné a veselé" je to „ti silničáři zase zaspali". Každý tuto větu, která kritizuje pracovníky zimní údržby, slyšel v životě nejméně jednou. Nebo ji sám s oblibou říká. Ale jsou opravdu pánové, kteří se v zimě při sněhových nadílkách starají o sjízdnost silnic, opravdu takoví „flákači", jak jim také někteří hanlivě říkají? Rozhodně ne. A zjistil jsem to na vlastní kůži.

Jeden anonym a radě hrozí další odchod. Terčem je Jelínek

Zlín – Neúspěšné soukromé podnikání jednoho z členů zlínské rady a anonymní dopis, který o problémech informuje, může během několika dnů stát vedení Zlína ztrátu další osoby. Konkrétně jde o Vojtěcha Jelínka (TOP 09/STAN), který je jednatelem, společníkem či osobou na vedoucích pozicích v řadě soukromých firem.

Plavil se i vezl. Nosorožec Kashka dorazil na Lešnou

Zlín, Lešná – Téměř dva dny v kuse strávil skoro dvoutunový nosorožec Kashka na cestách mezi Velkou Británií a zoologickou zahradou ve Zlíně-Lešné. Ale stejně jako natěšení zlínští ošetřovatelé a dvoučlenná nizozemská posádka, která se o transport postarala, se dočkal. Původně měl do zahrady v Lešné dorazit nový přírůstek již v noci na středu, kvůli počasí ale nákladní vůz se samcem nosorožce tuponosého projel branami zoo až ve středu v poledne.

Starosta Kolář: S prezidentem jsme mluvili o všem možném

Zlín - Starosta Žlutavy Stanislav Kolář se v noci ze čtvrtka na pátek vrátil domů po dlouhém cestování po Praze. Společně s dalšími hlavami obcí ze všech krajů ČR, které získaly ve svém regionu Zlatou stuhu za nejlepší obec letošního roku, totiž absolvoval návštěvu v Senátu, Poslanecké sněmovně i u prezidenta.

Hvozdná jde s dobou. Na webu jí přibývají panoramatické body

Hvozdná - Podívejte se k nám, než sem přijedete, jako by říkalo vedení obecního úřadu ve Hvozdné návštěvníkům svých webových stránek. Na nich totiž jako houby po dešti přibývají panoramatické body nejvýznamnějších míst obce s rozhledem 360 stupňů.

Opustí někdo zlínský M.O.R.? Vedení možnost nevyvrací

Zlín – Politickému hnutí Morální očista radnice (M.O.R.), které ve volbách před dvěma lety získalo 16 procent hlasů a má celkem sedm zástupců v radě i zastupitelstvu Zlína, hrozí, že zeštíhlí. Podle zdroje blízkého tomuto uskupení má mít několik členů nakročeno k odchodu.

Kaskáda v nedohlednu, Zlín ale pozemky za miliony koupil

Zlín – Výstavba slibovaného obchodního komplexu Kaskády, který měl již před několika měsíci stát pod sportovní halou Euronics ve Zlíně, stále nezačala. 

Správní úřad zakročil. Stavební práce ustaly

Zlín – Bourání kolejových přejezdů v areálu bývalého Svitu bylo přerušeno. Rozbroje mezi společností SPV 2008 a Sdružení podnikatelů baťovského areálu Zlín (SPBAZ) se budou muset vyřešit jiným způsobem, než tomu bylo doposud.

Město do problému s bouráním přejezdu ve Svitu zatím nezasáhne

Zlín - Otevřít bývalý svitovský areál veřejnosti, či nikoli? Jak jej dále rozvíjet a především jak vyřešit aktuální problém v lokalitě tedy bourání železničních přejezdů, do něhož se v průmyslovém areálu v minulých dnech pustila společnost SPV 2008.

Svah Zlín otevřou nejdřív v polovině prosince. Na návštěvníky čeká zdražení

Zlín – Rozšiřování Areálu Josefa Šperky v současnosti brání odpůrci. Zejména zlínská Strana zelených, která se krom dalších zasadila o to, že svah musí mít vypracovanou studii „velká" EIA. Ta má jasně říci, zda projekt ohrozí životní prostředí.

Firmy ve Svitu bojují o železniční přejezdy

Zlín - Takovou situaci baťovský areál v srdci Zlína ještě nezažil. Dělníci bourají nedávno opravené železniční přejezdy, majitelé firem auty blokují části silnic, které nutně potřebují pro své podnikání a mezi průmyslovými budovami hlídkuje několik bezpečnostních agentur.

Po novém roce naše peněženky ve výdajích za energie zeštíhlí

Zlínsko - Ze svých účtů či peněženek budou muset firmy a hlavně domácnosti opět dodavatelům platit více. Sumy porostou kvůli změnám v regulované části cen.

Více než třetina silnic v kraji je havarijních

Zlínský kraj - Více než třetina silnic II. a III. třídy, o které se stará Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), je v havarijním stavu. Vychází to z analýzy odborné firmy PavEx Consulting, která hodnotí stav silnic každoročně.

Audit hospodaření ukazuje na Janečku

Zlín –  Společnost Allexis tvrdí, že pravomocně odsouzený exnáměstek zlínské primátorky podnikal nestandardní kroky.

Místo pokuty kupte jízdenku, nabízela DSZO černým pasažérům

Zlín – Namísto placení pokuty si v noci na sobotu mohli černí pasažéři Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice (DSZO) koupit tříměsíční časovou jízdenku. Podnik testoval systém podmíněné amnestie, který má cestující přesvědčit k nákupu jízdenek. Pokud se osvědčí, bude se v budoucnu opakovat.

Semafor na I/49 brzdí auta. Změní to

Zlín - Na rozšiřovaném úseku silnice I/49 ve Zlíně-Maleno-vicích řidiče kromě stavebních omezení trápí i nový semafor na zbrusu nové odbočce do průmyslového areálu.

Luhačovické Zálesí chce příští rok hlavně nakupovat stroje

Luhačovicko - S příjmy i výdaji ve výši přes pět a půl milionu korun počítá vyrovnaný návrh rozpočtu Luhačovického Zálesí na rok 2013.

REPORTÁŽ: Cink, cvak, bum! Vítejte v Kovárně VIVA

Zlín - Seděli jste někdy ve voze BMW řady 5 s náhonem na všechna čtyři kola? Ano? Tak vězte, že pro všechna tato auta vyrábí jednu velmi důležitou součástku zlínská Kovárna VIVA. Ocelový díl tlumiče je unikátní součástkou, kterou vyrábí pouze kováři ve Zlíně. Firma, která letos slaví dvacet let od svého vzniku, zároveň s ní vyrábí ještě dalších 600 druhů kovárenských dílů.

Čtyři pruhy? Řidičům se uleví snad do konce roku

Zlín – Řidiči, kteří si několik let stěžují na spojení Zlína s Otrokovicemi, by se už měli dočkat čtyřproudové silnice. Podle informací z Ředitelství silnic a dálnic ŘSD), které stavbu komunikace I/49 zajišťuje, by mohla auta již do konce roku jezdit dvěma pruhy do Zlína a konečně i dvěma do Otrokovic. Stavba měl být pro řidiče v plné šířce otevřena již na podzim, nedořešené majetkové vztahy však dostavbu zdržely.

Z Padělků na Sokolskou a opačně? To je peklo pro řidiče

Zlín – Ráno i večer plný nervů. O tom mohou hovořit řidiči, kteří se potřebují svým vozem dostat ze zlínské části Padělky na Sokolskou ulici na Cigánově. Auta, která každé ráno a odpoledne míří po ulici Sokolská a 2. května směrem do centra, křižovatku totálně zablokují. Ti, kteří se snaží dostat z Padělků, jsou na tom úplně nejhůře.

OBRAZEM: Metalová vlna po roce zaplavila stadion

Zlín - Program letošní zimní verze festivalu Masters Of Rock, který byl plný zejména tvrdých metalových skupin, završila svým koncertem kapela Sonata Arctica. Tisíce fanoušků rockové hudby téměř kompletně zaplnily Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT