VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK HOUSER

Marek Houser / Zlínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Silnice ve Zlínském kraji v roce 2013: 17 staveb za půl miliardy

Zlínský kraj - Sedmnáct staveb za zhruba 550 milionů korun má v plánu dokončit či odstartovat Zlínský kraj na silnicích v roce 2013. Které krajské silnice, mosty či křižovatky se opraví či úplně nově vybudují, zveřejnilo nedávno Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK).

Město koupilo sportovní areál za třetinu. Hledá nájemce

Zlín - Sportovní areál na zlínských Pasekách, který byl několik měsíců předmětem nesplacených milionových dluhů, už patří městu. V půli prosince radnice uzavřela trojstrannou dohodu s fotbalovým klubem SK Paseky a firmou Tennis Zlín, které oddíl dlužil za výstavbu povrchu s umělým trávníkem.

Bez hřiště se baseball ani softball rozvíjet nedají

Otrokovice - Baseball a softball. Dva velmi podobné pálkovací sporty, které mají americké základy, se hrají také na Zlínsku. Ještě nedávno dokonce přímo ve Zlíně. Je to však několik týdnů, co se jediný regionální tým přesunul do Otrokovic.

K zimnímu stadionu ve Zlíně se invalidé dostávají složitě

Zlín - „Zlínský hokej přišel o dva aktivní fanoušky jen proto, že někdo neví nebo možná nechce vědět, jak složité je pro vozíčkáře dostat se v zimě na hokej ve Zlíně," konstatuje Tomáš Brázdil z Otrokovic, jehož syn je připoután na invalidní vozík.

Zlín zažil ples plesů. Poprvé se tančilo za zvuků filharmonie

Zlín - Tak noblesní ples se ve Zlíně už dlouho neuskutečnil. Lepší tu možná nikdy ani nebyl. Samé superlativy padaly z úst návštěvníků na adresu plesu Filharmonie Bohuslava Martinů a Baltaci, a. s., který v sobotu do zlínského Kongresového centra přivábil stovky lidí.

The Best club otvíral, byl plný lidí i kouře

Zlín - Otevření nového hudebního The Best clubu v Kvítkové ulici ve Zlíně vyvolalo obrovský zájem mladé generace. Do zrekonstruovaných prostor budovy hotelu Ondráš se na první akci v sobotu nahrnuly stovky lidí.

Seniorům chybí chráněné byty

Zlínsko - „Sláva státní správě a zastupitelům Zlínského kraje. Po šesti letech fungování domů s chráněným bydlením pro starobní důchodce a invalidy zrušili k 1. lednu i ten poslední," popisuje nespokojený pisatel v dopise, který na začátku týdne dorazil do redakce Zlínského deníku.

Beseda hledá nového ředitele. Obdržálek po sedmi letech končí

Otrokovice - Kongresové a kulturní centrum druhého největšího města Zlínska, Otrokovická Beseda, bude mít letos nové vedení. V kanceláři s nápisem „ředitel" brzy vystřídá nový uchazeč dlouholetého šéfa Marka Obdržálka, který vedl městskou společnost více než sedm let.

Ženské umění můžete zhlédnout a zakoupit ve zlínské Art Galerii

Zlín - Prostory zlínské Art Galerie od úterka zdobí díla patnácti žen, které spojily síly a rozhodly se vystavit a popřípadě také prodat své výtvory na výstavě s názvem Babinec.

Některé chodníky v centru Zlína pokrývá led nebo sníh. Úklid prý není vždy možný

Zlín - „Proč to neodklidí i tady?" a „Oni na to snad kašlou," zaznívá v těchto dnech v centru Zlína mezi chodci, kteří často cupitají téměř jako tučňáci na zledovatělých nebo neodhrnutých chodnících. Některé jsou vzorně odhrnuté, jiné ovšem stále pokryté rozšlapaným sněhem či místy dokonce ledem.

Sněžit bude celý týden, teploty ve Zlínském kraji se vyhoupnou jen na nulu

Zlínský kraj - Vločky budou padat, auta i chodci klouzat a rtuť teploměru se až do konce víkendu nad nulu nepodívá. Zlínský kraj čeká podle předpovědí ledový týden.

V Kvítkové přibude další klub, lidé se obávají nočního ruchu

Zlín - Více lidí v ulicích, dvojnásobná hudební produkce a víkendová otevírací doba až do pěti do rána. Příští víkend se v ulici Kvítková ve Zlíně v budově Hotelu Ondráš otevře nový hudební klub. Přímo vedle toho, který už tam je. Obyvatelé okolních domů se netváří příliš nadšeně.

Tomio Okamura: Nevolil jsem. Nechtěl jsem se zúčastnit zmanipulovaných voleb

Region Senátor a neúspěšný uchazeč o kandidaturu na prezidenta České republiky Tomio Okamura v prvním kole přímé prezidentské volby volit nebyl. Vzhledem k tomu, že Ústavní soud zamítl všechny jeho námitky a stížnosti na jeho vyřazení ze seznamu kandidátů, se domnívá, že jde o volby zmanipulované a podvodné.

Z křižovatek v části Nivy zmizí značky

Zlín - Na pravidlo pravé ruky a omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině si budou muset zvyknout řidiči, kteří budou projíždět zlínskou místní částí Nivy. Změny začnou platit na všech třech hlavních vjezdech od jara.

Vedoucí odboru zeleně Ivo Divoký: Zeleň lidi zajímá, ale názory se liší

Zlín – Před třemi lety se ocitl u soudu na lavici obžalovaných po tragické události, kdy velký kaštan ve Zlíně zavalil dva školáky. Soudce tehdy rozhodl, že je bez viny a doposud se tak může věnovat své práci v Odboru zeleně Magistrátu města Zlína. Šéf desítek zaměstnanců Ivo Divoký

AKTUALIZOVÁNO

O prezidentovi rozhoduje velké procento lidí. Ve Zlíně voliči kloužou

Zlínsko – Včera osm hodin, dnes ještě šest. Do 14. Hodiny mají voliči ještě čas k tomu, aby přišli k urnám a poprvé přímo zvolili nového prezidenta České republiky. Volby dnes pokračují od osmé hodiny.

Nové značení pruhů nedává smysl. Říkají řidiči i BESIP

Zlín – „Vážně nechápu, proč je to namalované tímto způsobem. Jako by snad ten předchozí systém nefungoval," kroutí hlavou řidič Martin Krčmář nad novými odbočovacími pruhy, ze kterých se automobily dostanou ve směru od Zlína k nákupnímu středisku Centro v Malenovicích.

POŽÁR SVIT: Hustý kouř ze Svitu zcela zakryl panorama Zlína

Zlín – /ANKETA/ Ani na Silvestra se nevznášelo vzduchem tolik dýmu, kolik od středečních časných ranních hodin stoupalo od 103. budovy v bývalém areálu Svit ve Zlíně. Hustý kouř stoupající z areálu v centru zcela zahalil panorama města. A to natolik, že nebylo vidět ani jeho dominantu – šestnáctiposchoďové sídlo krajského úřadu, zlínský mrakodrap.

Martina Dlabajová: Zámku chceme znovu vrátit život

Zlín – /ROZHOVOR/ Budova zlínského zámku, kterou brzy opustí její hlavní pronajimatel – Muzeum jihovýchodní Moravy, má o příštího správce postaráno. Již před koncem roku 2012 radnice schválila záměr obecně prospěšné společnosti (OPS) nazvané Zlínský zámek, která si budovu pronajme a zrekonstruuje ji.

"Sundejme Klause," vyzývají starostové

Zlínsko – Až přijdou zítra děti do školy, budou se některé namísto podobizny Václava Klause dívat na prázdnou stěnu. Ředitelé několika škol a také starostové více než desítky obcí na Zlínsku se totiž rozhodli sundat ze svých zdí obraz prezidenta. Krok je symbolickým protestem proti rozsáhlé amnestii, kterou Klaus vyhlásil ve svém novoročním projevu.

Předškoláci v Březnici navštěvují novou třídu

Březnice - Patnáct dětí v předškolním věku od počátku ledna navštěvuje novou třídu mateřské školy v Březnici. Místnost plná barev a hraček vznikla díky přestavbě části přízemí obecního úřadu za 1,12 milionu, a ulevila tak částečně nedostatečné kapacitě školky.

Hlučná záhada: východní částí Zlína se v noci ozývají rány připomínající výbuch

Zlín – „Třepou domem a mlátí okny," popisují svědci hlasité rány neznámého původu, které se ve svátečních dnech ozývaly východní částí Zlína poblíž lokality Cigánov.

Do Svitu už auta vjíždějí 
bez poplatku. Platí nový řád

Zlín – Desítky korun za vjezd do zlínského areálu Svit ušetří nově firmy, jejich zákazníci a další řidiči, kteří mají oprávnění do části továrního komplexu jezdit. Začátkem roku 2013 oficiálně přebrala správu nad komunikacemi v areálu zlínská radnice.

Zlín ušetřil na energiích milion

Zlín - Pět milionů ušetřila díky obchodování na burze za energie zlínská radnice vloni. Letos ušetří milion. „Stejně jako loni jsme do společného nákupu soustředili vše, co bylo možné.

Jako klouzačka. Po silnici teče „potůček"

Zlín-Malenovice - Do velkých problémů se mohou dostat řidiči ve Zlíně-Malenovicích nedaleko chátrajícího koupaliště Riviéra. Z protějšího pole nad chatařskou oblastí totiž teče voda polní cestou dolů a dále přímo hlavní silnicí vedoucí do lesa. Jakmile klesne teplota pod bod mrazu, stává se z úseku regulérní klouzačka.

Drama v lese: muž se zřítil při trhání jmelí, život mu zachránil mobil i pes

Otrokovice – Muž, který v sobotu dopoledne vyrazil do lesů u Otrokovic natrhat jmelí, nebude na předvánoční víkend vzpomínat jako na nejveselejší.

Josef s Marií čekali na autobus. I tak se narození Ježíška ve Hvozdné povedlo

Hvodzná – Tradiční představení ochotnického divadla ze Hvozdné čekalo na příchozí v sobotu 22. prosince před tamním divadelním domem.

Počet automatů klesá, heren zůstane stejně

Zlín - Přechodné období před rokem 2015, kdy se má radikálně snížit počet automatů ve Zlíně, zatím zůstává za stejných podmínek.

Bude MHD zajíždět do areálu Svitu? Cream v to věří

Zlín – /ANKETA NA KONCI ČLÁNKU/ Ve Svitu možná bude jezdit městská hromadná doprava. Lepší dopravní obslužnost a dostupnost důležitých služeb by chtěla návštěvníkům centra Zlína poskytnout společnost Cream Real Estate, která vlastní 40 procent nemovitostí v bývalém továrním areálu.

Kdyby silničáři zaspali, to bychom poznali kalamitu!

Zlínsko - Redaktor Deníku se projel regionem v sypači. Stal se na hodinu silničářem. Nejoblíbenější věta v zimním období? Hned po „šťastné a veselé" je to „ti silničáři zase zaspali". Každý tuto větu, která kritizuje pracovníky zimní údržby, slyšel v životě nejméně jednou. Nebo ji sám s oblibou říká. Ale jsou opravdu pánové, kteří se v zimě při sněhových nadílkách starají o sjízdnost silnic, opravdu takoví „flákači", jak jim také někteří hanlivě říkají? Rozhodně ne. A zjistil jsem to na vlastní kůži.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT