VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL MIKULENKA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Valašské rockování: přijede i Ciment

Valašská Polanka - Loučení sprázdninami je ve Valašském Polance už tradičně spjato shudbou. Vsobotu 29. srpna tam vypukne další ročník Valašského rockování.

Včelí mor už dorazil i na Valašsko

Valašsko - Další vážný důvod ke znepokojení mají včelaři na Valašsku. Důvod? Mor včelího plodu se opětšíří.

Do Ústí se sjedou valašské rockové skupiny

Ústí - Koncert čtyř valašských rockových skupin se vsobotu uskuteční vÚstí. Na podiu vtamním areálu TJ Sokol vystoupí vsetínský Waťák, Skotský střik ze Střelné a hornolidečská formace MidnightBlue.

OBRAZEM: Požár nad Lhotou pomáhal hasit i vrtulník

Lhota uVsetína /FOTOGALERIE/ - Deset hasičských jednotek ze Vsetínska a Zlínska ve středu odpoledne likvidovalo požár vkopcích nad Lhotou uVsetína. Podle informací hasičů oheň zasáhl plochu zhruba tři sta krát dvě stěmetrů.

Meziříčí: auto srazilo dítě, silnice je uzavřena

Valašské Meziříčí - Ktěžké dopravní nehodě došlo ve středu kolem patnácté hodiny na Havlíčkově ulici ve Valašském Meziříčí.

Na Formanský den parním vlakem

Velké Karlovice - Historickým vlakem se vneděli budou moci do Velkých Karlovic dopravit návštěvníci Formanského dne. Ten zahájí ve třináct hodin průvodem koní a vozatajskou soutěží.

Muzikanti koncertem podpoří poničené Hodslavice

Vsetín - Nedávnou povodní těžce poničené Hodslavice na Novojičínsku se rozhodli podpořit vsetínští muzikanti.

Státní zástupkyně zastavila stíhání Urbanové

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Státní zástupkyně pro Prahu 1zastavila trestní stíhání Marcely Urbanové, klíčové svědkyně, která tvrdila, že expředseda lidovců Jiří Čunek převzal úplatek.

Sklárny v Karolince obnovily výrobu

Karolinka /AKTUALIZOVÁNO/ - VKarolince se blýská na lepší časy. Alespoň věřit tomu chtějí lidé, kteří koncem minulého roku nedobrovolně opustili brány tamních skláren a skončili na Úřadu práce. Zhruba osm desítek znich, se včera vrátilo do zaměstnání.

Krize? V cestovním ruchu se nekoná

Valašsko - Důsledky světové ekonomické krize už pocítila řada podniků na Valašsku. Vcestovním ruchu se však žádný dramatický úpadek nekoná.

Na jubilejní Setkání řezbářů dorazili i Slováci

Velké Karlovice - Setkání řezbářů ve Velkých Karlovicích už tradičně patří knejsledovanějším akcím tamního kulturního léta.

Josef Trchalík uspěl v mezinárodním ultramaratonu

Lačnov/ Bystřice nad Olší - Další významný úspěch si na své konto ovíkendu připsal amatérský cyklista Josef Trchalík zLačnova. Sportovec, který pravidelně boduje vnejtěžších cyklistických závodech světa, nyní skončil druhý vmezinárodním ultramaratonu Around the central Europe.

Jánošíkův dukát: přijely i soubory z Balkánu

Rožnov pod Radhoštěm - Dokonalá oslava folkloru. Tak by se vjedné větě dalo zhodnotit víkendové dění vDřevěném městečku Valašského muzea vpřírodě.

Lékaři: přibylo úrazů cyklistů i bruslařů

Valašsko - Koupil si kolečkové brusle, aby udělal něco pozitivního pro své zdraví. Hned na jedné zprvních vyjížděk ale přišel tvrdý pád. Mladý muž zHalenkova tak místo sportování už několik týdnů sedí doma se zlomenou rukou a počítá dny, než mu lékaři sundajísádru.

OBRAZEM: Horal má nový luxusní pavilon

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Další důvod knávštěvě Velkých Karlovic mají od středy rekreanti a movitější turisté.

Noční přejezd Javorníků: romantika i bláto mezi zuby

Valašsko/Javorníky /FOTOGALERIE/ - Kola, dřina, radost, bláto, neposkvrněná příroda a západ slunce. Takový byl pátý ročník nočního cyklistického přejezdu Javorníků. Redaktor Valašského deníku byl u toho a přináší vám o akci bezprostřední reportáž.

Rozhledna nad Seninkou vyroste ještě letos

Seninka - Dlouho plánované rozhledny na kopci Vartovna vSenince se turisté dočkají letos. Stavební firma, která objekt vystaví, vtěchto dnech právě dokončuje základní betonový skelet.

Záplavy: hygienici varují před infekcí

Valašsko - Ministerstvo zdravotnictví vydalo varování před infekčními chorobami, které se mohou šířit ze zatopených oblastí.

Voda na Valašsku ničila majetek i zabíjela

Valašsko /FOTOGALERIE/ - Horší než při mohutných záplavách vroce 1997.Takové srovnání bylo často slyšet na mnoha místech Valašska, které ve středu večer zasáhla neobyčejně intenzivní průtrž mračen.

OBRAZEM: Zašová se potýká s následky ničivé bouře

Zašová /FOTOGALERIE/ - Mezi místa nejvíce zasažená mohutnou průtrží patří iZašová.

V Zubří voda zničila most

Zubří - Zatopené sklepy, průrvy pod cestami, poškozené vedení elektrického napětí.

Zvonice na Soláni: kdo zaplatí její provoz?

Karolinka - Kdo bude financovat provoz informačního centra a galerie Zvonice na Soláni? Tato otázka není dodnes vyřešena.

Čápi v Huslenkách se stali obdivovanou atrakcí

Huslenky - Hnízdící čapí rodinka nedaleko základní školy vHuslenkách se stala vítanou atrakcí nejen školních dětí.

OBRAZEM: Rychlá jízda stála motorkáře život

Lešná /FOTOGALERIE/ - Tragická nehoda, při níž zahynul osmnáctiletý motorkář, se stala v noci z pátku na sobotu v katastru obce Lešná na Vsetínsku.

Kohútka: začala výstavba lanovky, asistoval i vrtulník

Nový Hrozenkov /FOTOGALERIE/ - Výstavba moderní lanové dráhy, která vrekreačním středisku Kohútka vJavorníkách nahradí dva zastaralé vleky na hlavní sjezdovce, je vplném proudu.

Zloděj z garáže odnesl brusku a pilu

Vsetín - V Rokytnici řádil zloděj. Vloupal se do garáže a zmizel s bruskou a motorovou pilu.

FOTO: Auto prolétlo mezi stromy a přistálo v kolejišti

Hovězí /FOTOGALERIE/ - Ke kuriózní nehodě došlo v pátek v podvečer naproti kempu u Hovězí.

FOTO: Na Ztracenci se vzpomínalo i koštovala slivovice

Velké Karlovice /FOTOGALERIE/ - Většinu lidí zčeské strany kvýchozímu bodu pochodu uhotelu Fran na Kasárnách přivezly autobusy. Sdopravou od železniční zastávky ve Velkých Karlovicích vneděli vypomohli dvěma vozy také huslenští hasiči.

Odborník varuje pěstitele švestek: pozor na pilatku

Valašsko - Na pilatku švestkovou by se vtěchto dnech měli zaměřit pěstitelé slivoní na Valašsku. Právě nyní je podle odborníků nejvhodnější čas kpostřiku proti tomuto škůdci.

Pěstitelé se obávají o úrodu, nejsou včely

Zlínský kraj - O osud úrody se začínají obávat pěstitelé ovocných stromů. Problém je v časném příchodu jara, kvůli němuž stromy předčasně nasadily květy. Přitom nová generace včel, která se významně podílí na opylování, ještě nedospěla.

VIDEO: Ochránci dali svobodu ježkům

Francova Lhota, Pulčín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Pět ježků, kteří přezimovali v lidském opatrovnictví, vypustili v pátek dopoledne valašskomeziříčští ochranáři (ČSOP) do volné přírody.

Turisté odemknou Pulčinské skály

Francova Lhota - Tradiční rituál, při němž turisté převezmou klíče od ducha Pulčinských skal, začne vsobotu 18. dubna vdeset hodin.

Hasiči zachránili kocoura, pak jeli k letecké havárii

Valašsko - Nejen k požárům museli hasiči vyrážet o Velikonocích. Čekalo je také několik kuriózních zásahů. V sobotu zavolal na tísňovou linku do Zlína senior z Prostřední Bečvy, který nahlásil leteckou havárii.

Odemykání Pulčinských skal turisté o týden posunuli

Francova Lhota/Pulčín - Na otevření Pulčinských skal si letos turisté budou muset ještě počkat. Každoroční rituál, při němž jim duch hor předá symbolický klíč od skal, se uskuteční až příští víkend.

Velikonoční lyžování nabídnou Karlovice i Pustevny

Valašsko - Ani téměř letní teploty nepřiměly některé vlekaře kukončení zimní sezony. Vleky jsou stále vprovozu na Pustevnách a dobré možnosti se tam nabízejí iběžkařům.

Zraněnou lyžařku transportoval vrtulník

Nový Hrozenkov, Kohútka - Těžkým úrazem skončila v sobotu lyžařská sezona pro pětatřicetiletou ženu z Napajedel.

Valašsko: bílá zima už lyžaře na hory netáhne

Valašsko - Přesto, že na valašských horách stále panuje pravá bílá zima, zájem lyžařů upadá. Na některých místech tak už vleky zcela utichly a provozovatelé začínají přemýšlet nad jejich údržbou.

Pozděchovu hrozí vysoká pokuta za ořez líp

Pozděchov - Hrozba statisícové pokuty od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) se vznáší nad Pozděchovem. Důvod? Obec nechala razantním způsobem ořezat čtyři lípy obklopujících kamenný kříž uhlavní silnice.

FOTO: Opilý řidič narazil do stromu

Vsetín -/FOTOGALERIE/ Jednotka profesionálních hasičů zasahovala u vážné dopravní nehody, k níž došlo v pátek večer na vsetínské ulici 4. května. Silně podnapilý řidič osobního vozu Opel tam nezvládl jízdu, vyjel mimo silnici a čelně narazil do stromu.

PODÍVEJTE SE: Bečvu vodákům odemknul Jiří Čunek

Vsetín - /VIDEO, FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ Tradiční rituál odemykání Bečvy, spojený s první plavbou, mají za sebou vsetínští vodáci. V sobotu 21. března se jednalo už o třináctý ročník pravidelné akce.

Javornickou hřebenovku pokrývají mohutné závěje

Valašsko - Dobré zprávy pro běžkaře nemají členové Horské služby ze stanice vJavorníkách. Úsek od Kasáren až po Portáš je průjezdný jen svelkými obtížemi.

Falešné bankovky? Na Valašsku letos už dvě

Valašsko - Když se uplynulou středu vydala žena zRožnova pod Radhoštěm na nákup potravin do místní prodejny Albert, netušila, že skončí na vyšetřovacím oddělení policie. Přesto se tostalo.

OBRAZEM: Řidič po nehodě u Hovězí vtipkoval

Hovězí - /FOTOGALERIE/ Jen slehkými oděrkami vyvázl řidič, který vúterý vnoci havaroval vúseku mezi Hovězím a Janovou.

Na hřebenech leží i více než metr sněhu

Valašsko - Dole déšť a obnažené trávníky, nahoře husté sněžení a teploty pod bodem mrazu. Stakovým kontrastem se ve čtvrtek setkávali lidé, kteří vyrazili dohor.

Cyklostezka Bečva: vznikne čtrnáct nových mostů

Valašsko - Bezpečně po nové stezce budou moci vpříštím roce dojet cyklisté zRatiboře až do Velkých Karlovic. Slibují to členové sdružení obcí Valašsko-Horní Vsacko, pod jehož záštitou bude projekt realizován.

FOTO: Havárie kamionu brzdila provoz u Janové

Zlínský kraj - Dlouhé kolony v obou směrech se v úterý odpoledne tvořily kvůli kamionu, který v Janové na Vsetínsku sjel mimo silnici.

Zima a sníh zabíjí lesní zvěř

Zlínský kraj - Podle odhadů myslivců nepřežijí ve Zlínském kraji letošní zimu stovky kusů zvěře. Ztráty budou největší od roku 2006. Největší počet zvěře uhyne nejspíš na Vsetínsku.

Trápení vlekařů: sněhu je moc, lyžuje se špatně

Valašsko - Tak jako minulou sezonu lyžaře trápil nedostatek sněhu, nyní začínají být někteří nespokojení zopačného důvodu. Bílé nadílky je totiž už příliš a ne všude je povrch sjezdovek dokonalý.

Policie varuje: řidiči pozor, začíná masopust

Zlínský kraj - Na zvýšený pohyb lidí na silnicích, by se měli připravit řidiči, kteří budou ovíkendu projíždět Valašskem. Na mnoha místech totiž vypukne masopustní veselí, zvané také fašank nebo fašanky.

Sanitka uvízla při výjezdu k běžkaři

Valašsko - Kvůli dalším přívalům sněhu docházelo ve středu na silnicích Valašska k dramatickým situacím. Doprava kolabovala zejména v horských oblastech, problémy ale měli i řidiči v údolích a ve městech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT