VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NIKOLA SYNEK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Napajedlích v pátek zahraje kapela Kryštof

Napajedla -Příznivci hudby a pohybu mohou strávit víkend na festivalu vNapajedlích. Největším tahákem akce je kapela Kryštof.

V den výroční schůze hasili Zádveřičtí požár domu

Zádveřice-­Raková - Bylo čtvrt na pět ráno počátkem loňského ledna, když zádveřickým dobrovolným hašičům předčasně začala výroční schůze. Museli totiž vyjet k požáru rodinného domu právě v Zádveřicích­-Rakové na Zlínsku.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V den výroční schůze hasili Zádveřičtí požár

Zádveřice­-Raková - Bylo čtvrt na pět ráno počátkem loňského ledna, když zádveřickým dobrovolným hašičům předčasně začala výroční schůze. Museli totiž vyjet k požáru rodinného domu právě v Zádveřicích­-Rakové na Zlínsku.

OBRAZEM: Dražba vynesla přes 60 tisíc pro Slunečnici

Zlín /FOTOGALERIE/ - Druhý ročník dražby cihel, které vyzdobili známí lidé a výtvarníci, se vúterý konal ve zlínské netradiční kavárně Slunečnice.

Zlínský kraj řešil hospodaření nemocnic

Zlínský kraj - Valné hromady svých nemocnic svolalv pondělíjako jejich jediný akcionář Zlínský kraj. Řešilo se na nich zejména hospodaření zdravotnických zařízení v minulém roce.

Dokončení Atria? Snad příští rok, věří investor

Otrokovice /FOTOGALERIE/ - Pouze rozestavěné torzo místo luxusně vybaveného sedmipodlažního objektu. Tak to nyní vypadá vcentru Otrokovic. Právě vtěchto dnech zde měl být dokončován čtyřhvědičkový hotel Atrium. Jenže se tak nestalo a navíc staveniště je už několik týdnů opuštěné.

Hrál si se sprejem, je popálený

Valašské Klobouky - Popáleniny si způsobil neuváženým zacházením se sprejem v sobotu večer dvacetiletý muž na chatě Jeleňovská u Valašských Klobouk.

Policisté bránili střetu radikálů a anarchistů

Zlín /AKTUALIZOVÁNO/ - Potyčce mezi levicovými a pravicovými radikály museli v sobotu zabránit zlínští městští i státní policisté. Celý konflikt začal na zlínském náměstí Míru kolem dvacáté hodiny.

U Želechovic hořelo auto

Želechovice nad Dřevnicí - Hasit hořící auto odstavené na hlavní silnici z Želechovic nad Dřevnicí do Zlína museli kolem půlnoci ze soboty na neděli zlínští hasiči.

Zeman zakončil besedu vtipem o sobě a Klausovi

Luhačovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dechovka a asi dvacet okolo postávajících lidí v důchodovém věku. Tak to vypadalo v sobotu kolem patnácté hodiny před vchodem do luhačovického kina Elektra. „Co to tu je?“ zaslechnu náhodnou kolemjdoucí. „Má tu mít besedu Zeman, nevidíš,“ ukazuje její doprovod na transparent nad vstupem.

Dopravní podnik otevřel brány veřejnosti

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Projet se historickým trolejbusem či autobusem, podívat se jak současné vozy městské hromadné dopravy vypadají během jejich montáže nebo zažít průjezd myčkou.

Plastická chirurgie má nového primáře

Zlín - Nového primáře oddělení plastické chirurgie má od počátku června zlínská Baťova nemocnice. Informovala o tom tento týden její mluvčí Karla Havlíková.

HOUPAČKA: Místo pro vysvědčení zamíří k hejtmanovi

Zlín /INFORMACE V ČLÁNKU SE NEZAKLÁDAJÍ NA PRAVDĚ/ - Dlouhá fronta studentů se zřejmě 30. června objeví u zlínského mrakodrapu. Všem žákům středních škol, které zřizuje Zlínský kraj, má totiž letos udělit hodnocení za školní rok osobně hejtman Stanislav Mišák (ČSSD). A to nejsou jediné změny.

Na mopedech přijeli až z Čech

Otrokovice - Skupinu jednadvaceti jezdců na historických mopedech Stadion mohou v těchto dnech zahlédnout lidé na Zlínsku.

Třídy pro nadané: zájem roste

Zlín - Velká touha po čtení, odlišné zájmy než vrstevníci a intenzivní potřeba poznávat. To jsou rysy, podle kterých se dají poznat mimořádně nadané děti. Tvrdí to ředitelka základní školy na třídě Svobody ve Zlíně-Malenovicích Zdeňka Jančíková. Pokud v těchto jedincích rozpozná mimořádný talent i pedagogicko­ ­psychologická poradna, mohou se stát žáky speciální výuky pro nadané, která právě v malenovické škole už dva roky funguje.

Už dvě nemocnice mají potíže s VZP

Zlínský kraj - Už dvě nemocnice v majetku Zlínského kraje mají potíže s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou kvůli údajnému špatnému vybírání regulačních poplatků. Po zlínské Krajské nemocnici Tomáše Bati, které už největší pojišťovna udělila padesátitisícovou pokutu za to, že kompenzovala ve své lékárně poplatek bonusem, hrozí podobný postih i Kroměřížské nemocnici.

Trolejbus staví o kus dál

Zlín - Výměna těžkými trolejbusy rozježděného povrchu vozovky začala ve středu v místě zastávky linky číslo 4 na Sokolské ulici ve Zlíně.

O nemohoucí lidi se o dovolené postarají, ale je nával

Zlínsko - Když si chtějí dopřát dovolenou i lidé pečující o své nemohoucí blízké, kteří se třeba sami nedokážou umýt či najíst, mohou jim i na Zlínsku pomoci některé organizace nabízející sociální služby. Poptávka po nich je však veliká a už teď může být obtížné takovou pomoc získat.

Jedete rychle, upozorní řidiče

Tlumačov - Nové informativní radary s ukazatelem rychlosti jsou od tohoto týdne umístěné u vytížené silnice I/55 v Tlumačově na Otrokovicku.

Síť má 1500 pacientů, praktikům se to nelíbí

Zlínský kraj - Jak pokračuje invaze lékařských řetězců do Zlínskéhokraje?Počátkem roku otevřená zlínská pobočka sítě Moje ambulance poskytující služby praktiků už nabrala pomocí různých spolupracujících firem vulicích a po domech stovky klientů.

Kruhový objezd u Štěrkoviště už je průjezdný

Otrokovice - Řidiči už mohou využívat nového kruhového objezdu, který nahradil původní komplikovanou křižovatku uotrokovického Štěrkoviště.

VIDEO: Akce cihla vyvrcholila jarmarkem a hudbou

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Celodenním jarmarkem výrobků chráněných dílen a kulturními vystoupeními vyvrcholila vúterý na zlínském náměstí Míru letošní Akce cihla. Od prvního června mohli při ní lidé vcentru města přispívat koupí šamotek na další fungování místní netradiční kavárny Slunečnice, která zaměstnává imentálně postižené.

Lokálka jede dřív, lidé stihnou expres do Prahy

Vizovice - Dostat se brzy ráno lépe vlakem do Prahy budou moci od této neděle všechni, kde bydlí poblíž trati vedoucí z Vizovic směrem na Otrokovice.

PODÍVEJTE SE: Starou módu ukáží panenky

Vizovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Expozici nazvanou Modely historických oděvů na panenkách otevřou v úterý v sedmnáct hodin na zámku ve Vizovicích.

VIDEO: Na příručce o totalitě se podíleli dějepisáři

Zlín /VIDEO/ - Jak přiblížit žákům a studentům dějiny období konce fašistické totality za druhé světové války a následného nástupu podobně tvrdého komunistického režimu vpadesátých letech minulého století?

Na příručce o totalitě pracují i dějepisáři

Zlín - Jak přiblížit žákům a studentům dějiny období konce fašistické totality za druhé světové války a následného nástupu podobně tvrdého komunistického režimu v padesátých letech minulého století?

Výměna ředitele na 12. ZŠ prý zabrala

Zlín - Rok v těchto dnech uplyne od odvolání kontroverzního ředitele zlínské 12. základní školy v ulici Mikoláše Alše. Tehdy musel z nejvyššího postu zařízení odejít Petr Štefánek, protože měl dlouhodobě spory s některými rodiči žáků i učiteli.

Onkocentrum stále nemá dost lékařů

Zlín - Už jen půl roku zbývá zlínské Baťově nemocnici, aby doplnila chybějící lékaře a další odborníky ve svém onkologickém centrum. Pokud se jí to nepodaří, hrozí, že o statut centra, který umožňuje i nejnákladnější způsoby léčby nádorových onemocnění, přijde.

Kvůli natáčení omezí zámek prohlídky

Vizovice - S omezením prohlídek musejí v neděli počítat návštěvníci státního zámku ve Vizovicích. Bude se tam totiž natáčet francouzský historický film Chateaubriand.

HOUPAČKA: Primátorka chce být filmovou hvězdou

Zlín /ZPRÁVY UVEDENÉ V TEXTU SE NEZAKLÁDAJÍ NA PRAVDĚ/ - Vírem filmového festivalu ve Zlíně se dala naprosto strhnout tamní primátorka Irena Ondrová (ODS), známá svou slabostí pro kulturu. Posedlá takzvaným kinematografickým šílenstvím prosadila v městské radě, aby její členové za peníze z obecního rozpočtu natočili do příštího jubilejního ročníku akce film, ve kterém by hrála hlavní roli.

Multifunkční budovu dostavějí po šestileté pauze

Zádveřice­-Raková - Po šesti letech začali dostavovat dvoupodlažní multifunkční budovu v Zádveřicích-Rakové na Zlínsku. Stavba by měla být hotová do srpna příštího roku a lidem z obce i nejbližšího okolí by měla přinést především sál pro větší kulturní akce s kapacitou přes sto míst, který momentálně místním chybí.

Odnosit cizí dítě? Ve Zlíně to umožní

Zlín - K léčbě neplodnosti, která balancuje na hraně zákona, se ve středu 3. června otevřeně přiznala zlínská klinika reprodukční medicíny. Jde o to, že od roku 2004 umožňuje párům, aby jejich potomka porodila náhradní matka.

Slušovice koupily ke stadionu i pozemky

Slušovice - Město Slušovice vtěchto dnech získalo pozemky pod svým fotbalovým stadionem orozloze sedm a půl tisíce čtverečních metrů.

Lidé mohou podpořit kavárnu, kde pracují postižení

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Koupit si za sto korun hozených do kasičky pomyslnou cihlu a pomoci tak vrozvoji netradiční kavárny Slunečnice, která zaměstnává imentálně postižené.

Kvítkovice museli čistit od bahna z polí

Otrokovice /AKTUALIZOVÁNO/ - Přívalový déšť v neděli večer opět zaplavil ulice v otrokovické místní části Kvítkovice bahnitou vodou.

DISKUZE: Tábory jsou stále žádané. Krize nekrize

Zlínsko /DISKUZE, ANKETA/ - Tisíce rodičů ze Zlínska už přihlásily své ratolesti na nejrůznější letní tábory. Ať už pobytové, nebo stále více oblíbené levnější příměstské, kde jsou děti jen přes den. Nepotvrdily se tak obavy některých organizací, že zájem bude nižší kvůli finanční krizi.

Bruslaři poměří své síly v Napajedlích

Napajedla - Závody na kolečkových bruslích se vsobotu uskuteční vcentru Napajedel. Město je pořádá upříležitosti blížícího se dnedětí.

Plíce si nechali vyšetřit kuřáci, i lidé, kteří přestali

Zlín - Desítky lidí vpátek dorazily na bezplatné vyšetření plic, které upříležitosti blížícího se Světového dne bez tabáku nabídla zlínská Baťova nemocnice.

Samari prosí o pomoc pro Bangladéš

Zlín - Ofinanční příspěvky, které by umožnily pomoc lidem trpícím následky ničivého cyklonu Aila, který začátkem týdne udeřil vBangladéši, prosí zlínské humanitární sdružení Samari.

Policie vyzývá k odstranění protestních tabulek

Zlínsko - Policii se nelíbí, že vuplynulých dnech umístila řada starostů obcí na Zlínsku ivcelé republice přímo ke značce začátek obce ceduli snápisem daňově Diskriminovaná, protože to je protiprávní. Zlínský dopravní inspektorát už proto začal činit určitá opatření knápravě.

O zrušení jeslí se asi bude opět rozhodovat

Vizovice - Osud jeslí ve Vizovicích stále není jistý. Tamní zastupitelé vzhledem kvysokým nákladům před časem odhlasovali zrušení zařízení od začátku července. Někteří zmístních rodičů se však stále snaží ozvrácení tohoto rozhodnutí.

PODÍVEJTE SE: Besedu ovládla módní show

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Kolekci šatů od pražské návrhářky Heleny Bedrnové i svatební a společenské róby jednoho ze zlínských salonů mohli lidé vidět na čtvrteční módní show v Otrokovické Besedě.

Baťova nemocnice vyšetří zdarma plíce

Zlín - Den otevřených dveří pořádá vpátek 29. května od 9do 16hodin plicní oddělení zlínské Baťovy nemocnice. Lékaři vplicní ambulanci jedenáctého pavilonu zdarma vyšetří zájemcům pomocí takzvaného spirometru funkci plic a kuřákům nabídnou také test závislosti na nikotinu.

Koupí cihly lidé opět můžou pomoci

Zlín /FOTO/ - Symbolický prodej šamotek vcentru Zlína, dobročinná dražba ikulturní vystoupení na náměstí. To vše bude součástí letošního ročníku charitativní Zlínské Akce cihla. Lidé díky ní začátkem června opět budou moci přispět na práci mentálně postižených vmístní chráněné kavárně Slunečnice.

Upravené značky: obce jsou daňově znevýhodněné

Zlínský kraj /VIDEO, AKTUALIZOVÁNO/ - Daňově diskriminovaná obec. To je nápis, který se objevil jako doplnění uřady dopravních značek označujících začátek vesnic ve Zlínském kraji.

Školy nevědí, kdo k nim bude chodit

Zlínsko - Ani po přibližně měsíci od zveřejnění prvních výsledků přijímacích řízení, nemají střední školy jasno, kteří žáci k nim budou chodit.

Na setkání obcí budou házet vajíčky

Žlutava - Lidé z šestí obcí s barvou ve svém názvu se sejdou o víkendu ve Žlutavě na Otrokovicku na osmém ročníku takzvaných Her barevných.

Pomoc postiženým: cihla s železnou květinou

Bohuslavice u Zlína /FOTOGALERIE/ - Květy vytvarovanými mistrně ze železa ozdobil v pátek umělecký kovář Matouš Hujíček cihlu, která bude jako jedna z mnoha vydražena na benefiční aukci šestnáctého června ve Zlíně.

Skrývaly nemocnice ztráty? Audity jsou zatím tajné

Zlín - Jak to vlastně bylo s údajným zakrýváním finanční ztráty účetními operacemi v Krajské nemocnici Tomáše Bati (KNTB) a Kroměřížské nemocnici, které uváděl tehdy čerstvě zvolený hejtman Stanislav Mišák (ČSSD) jako důvod pro odvolání jejich minulých šéfů v prosinci loňského roku?

Kašava se může pyšnit mladými zdravotníky

Kašava - Závod mladých zdravotníků ze Zlínského a Jihomoravského kraje, knonaný vúterý vBrně, vyhráli mezi žáky prvního stupně základních škol děti zKašavy na Zlínsku. Porazily tak dalších devět týmů, které se na brněnské klání probojovaly zoblastních soutěží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT